Efsane Trader: Bitcoin’im Var! Bu Tarihe Kadar ATH Yok

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 22 Temmuz 2022
2 görüntülenme
Efsane Trader: Bitcoin (BTC)'im Var

Bitcoin yatırımcısı olduğunu söyleyen efsanevi trader, artık boğaların sahnede olduğunu kabul etti. Uzmana göre Bitcoin’in fiyatı coşkuya rağmen bir sürede ATH seviyelerini göremeyecek…

Peter Brandt, beklentilere rağmen yolda hala engeller olduğunu söylüyor

Tanınmış yatırımcı ve piyasa analisti olan Peter Brandt, en son açıklamalarında Bitcoin’e sahip olduğunu paylaştı. Kıdemli analist, yatırımcıların boğa beklentilerine katıldığını söylüyor:

Bitcoin sahibiyim ve mevcut boğa fikrine katılıyorum. Bununla birlikte, BTC’nin sonsuza kadar insan yaratıcılığının ve başarısının zirvesini temsil edeceğini ve insanlığın temellerini aşamayacağını varsaymak için bir çıkıntıya çıkıyoruz.

Son piyasa düşüşünden kısa süre önce, deneyimli analist Bitcoin’in 2024’ün başına kadar yeni bir rekor kıramayacağını tahmin etti.

Bitcoin şu anda nasıl performans gösteriyor?

Geçtiğimiz birkaç ay, bireyler ve kurumlar yatırımcılardan piyasaya üzerinde çok fazla satış baskısı gördü. Ancak Bitcoin piyasası bu süre boyunca oldukça esnek kaldı. Bir diğer noktada, işlem hacimleri, 2017’de boğa piyasası sırasında ulaşılan zirveye kıyasla, 2022’nin zayıf piyasasında sürekli olarak daha yüksek olmuştur. Bitcoin’in günlük işlem hacmi, 17 Aralık 2017’de 12 milyar dolarlık bir döngüye ulaştı. CoinGecko’ya göre Temmuz ayında 20 milyar doları aştı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Temmuz’un ilk 3 günü boyunca, Bitcoin 18.800 dolara kadar derinleşti. Geçtiğimiz iki hafta boyunca, özellikle bu hafta, fiyat tekrar istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Bununla birlikte, BTC fiyatı 24,200 dolar noktasında önemli bir dirençle karşılaştı. Bu noktada, analistler, 26,700 ile 27,100 dolar arasında daha yüksek dirençleri bekliyordu. Daha kısa zaman dilimlerinde

Bitcoin 1 saatlik grafik analizi

Uzun vadeli fiyat grafiği, Aralık 2021’den bu yana Bitcoin için belirleyici bir düşüş eğilimi gösterdi. Bu trend, 29.500 dolardan 65.000 dolara kadar bir yıllık bir aralıkta şekillendi. 2022 Haziran ayında, fiyat aralığın en düşük seviyesinin altına düştü.

Teknik kısımda, RSI, geri çekilmeden önce nötr 50 çizgisinin üzerine çıktı ve 60’ı da geçti. Bu, momentumun günlük zaman diliminde boğalar lehine değişebileceğini gösteriyor. Bu aynı zamanda piyasa yapısı kırılmasıyla da bağlantılı. Sonuç olarak, RSI nötr 50’nin üzerinde kalmayı başarırsa ve BTC 22 bin-22,3 bin dolarlık alanı koruyabilirse, analist Akashnath S.’ye göre fiyatın daha da yükselmesi mümkün olacak.

Teknik indikatörler

Bakiye Hacmi (OBV), Nisan ayından bu yana sabit bir düşüş eğiliminde. Son iki haftanın rallisi OBV’yi sadece direnç seviyesine getirdi. OBV’nin istikrarlı talebi ve yukarı doğru daha fazlasını belirtmek için daha yükseğe çıkması gerektiğinden, bu cesaret verici değildi. Yönlü Hareket Endeksi (DMI), son iki haftadaki ralliye tepki olarak devam eden güçlü bir yükseliş eğilimi gösteriyor. ADX (sarı) ve +DI (yeşil) 20 işaretinin üzerindeydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin ile Yüzmilyonlar Kaybettik
Emeklilik Fonu: Bu Altcoin ile Yüzmilyonlar Kaybettik! İflas eden kredi platformu Celsius, çöküş sırasında para çekme işlemlerini dondurduktan sonra yatırımcıları yalnız bıraktı. Şimdi, Kanadalı bir emeklilik fonu, altcoin projesine yaptığı yatırımlar sonucunda yüz milyonlar kaybettiğini itiraf ediyor. Kanada Emeklilik Fonu, çöken altcoin projesinden 150...
Buğra Çağlar 22 Temmuz 2022