2008 Krizini Öngören Efsane’den DOGE ve SHIB Yorumları!

shiba inu 3
shiba inu 3
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“The Big Short” yatırımcısı Michael Burry, Shiba Inu (SHIB) kripto parasını “anlamsız” olarak değerlendirerek eleştirdi. Dogecoin yan ürününün arzının 1 katrilyon tokeni aştığını da belirtti. Detaylar Kriptokoin.com’da.

SHIB  anlamsız mı?

Michael Burry, Dogecoin‘den ilham alan kripto para birimi Shiba Inu hakkında tweet attı. “The Big Short” yatırımcısı, arzının 1 katrilyon tokeni aştığını belirterek meme tokenini yerden yere vurdu. Burry, Bitcoin‘i spekülatif, borçla beslenen bir balon olarak etiketleyerek kripto satın almaya karşı uyardı. “The Big Short” şöhretinin yatırımcısı Michael Burry, SHIB hayranı değil. Dogecoin’den ilham alan kripto para birimini, ki kendisi geçen hafta üç katından fazla fiyat artışı gösterdi, dolaşımda çok fazla kripto para olduğu için eleştirdi. Scion Asset Management patronu, şimdi silinmiş bir tweet’te Coinbase‘in meme tokeniyle ilgili tanımını paylaştı ve arzının bir katrilyon coini aştığını vurguladı. Tweetin içeriği şöyleydi: “Sadece söylüyorum, bir katrilyon saniye yaklaşık 32 milyon yıldır. Bir katrilyon gün, evrenin başlangıcından itibaren geçen 2.7 trilyon yıl çarpı 71.000, yani tüm zaman. Başka bir deyişle, anlamsız.”

Shiba Inu nasıl bir yatırım?

Burry’nin tweet’i, Shiba Inu’yu zorlayıcı bir yatırım olarak görmediğini, çünkü var olan büyük miktarda kripto paranın olası fiyat artışını sınırladığını gösteriyor. Hedge fon yöneticisi bu yıl kripto alarmını çalıyor. Bitcoin’i büyük miktarda kaldıraçla beslenen “spekülatif bir balon” olarak tanımladı. Buna ek olarak, Burry, hükümet müdahalesi tehdidi göz önüne alındığında, uzun vadeli beklentilerini sorguladı. Ayrıca Dogecoin’in rekor fiyata yükselmesiyle alay etti ve onu “bir köpeğin kahvaltısı” olarak nitelendirdi.

Ayrıca Burry, Bitcoin, meme coinler ve diğer popüler varlıklarla ilgili hype’ı konut ve internet şirketlerindeki önceki balonlarla karşılaştırdı. “Düşüşün dramatik ve acı verici olacağı çılgın yüksekliklere spekülatif bir tutkuyla yönlendirildikleri” konusunda uyardı. Burry en çok 2000’lerin ortalarındaki konut balonuna karşı yaptığı ve “The Big Short” adlı kitap ve filmde ölümsüzleştirilen kazançlı bahsi ile tanınıyor. Ayrıca 2019’da GameStop’a yatırım yaparak bu yıl yanlışlıkla meme coin patlamasının yolunu açtı ve en son portföy güncellemesi Elon Musk‘ın Tesla ve Cathie Wood’un Ark Invest’ine karşı yatırım yaptığını gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

2008 Krizini Öngören Efsane’den DOGE ve SHIB Yorumları!

Yorumlar kapalı.