“Ripple ve SEC Anlaşabilir” Efsanevi Analist: XRP Bu Seviyelere Koşuyor!

yx21736129e
yx21736129e
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para yaklaşık 1,5 doları kırarken boğalar XRP tarafında tekrar hareket ediyor. Yasal konuda, SEC anlaşması söylentileri daha da arttıkça Ripple için işler iyi gidiyor gibi görünüyor. Usta bir analist ise “daha fazla yükselecek” dedi ve XRP’de 2,45 dolara işaret etti.

Ripple SEC’e karşı bir zafer daha kazandı! Peki bu ne anlama geliyor?

Aralık ayında Komisyon, kayıtsız bir menkul kıymetin yasadışı satışı iddiasıyla Ripple Labs, yönetici Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i dava etti. Bu davanın ardından XRP’nin fiyatı keskin düştü, borsalar kripto parayı listeden çıkardı ve bazı yatırımcılar piyasaya yönelik inancını yitirdi. Avukat Stephen Palley tarafından bildirildiği üzere,  Ripple ve SEC arasındaki yasal savaşta dün Ripple için olumlu bir başka gelişme daha yaşandı.  

XRP Fiyatı 1,50 Doları Gördü! Ripple CTO’su: 20 XRP...

Daha önceki duruşmalarda SEC, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile Ripple yönetim kurulu başkanı Chris Larsen’in banka hesap kayıtlarına erişim için yetki istemişti.  Ancak dün mahkeme, SEC’in bireysel davalıların banka hesap kayıtlarına ilişkin talebini reddetti. Stephen Palley, kararı sanıklar tarafından “güzel bir erken galibiyet” olarak sınıflandırdı, ancak yine de bunun davayla ilgili bir çözüme işaret ettiğinden şüpheleniyor. Stephen Palley konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Keşif konusunda koruyucu bir emir için bir önergeyi kazanmak, genellikle davanın esasına göre bir zafer anlamına gelmez. Duruma göre değişir. Ve Mahkeme, doğruluğunu kontrol etmek için nedenler varsa, bunların bir kısmının daha sonra tekrar gözden geçirilmesi olasılığını açık bıraktı.

Mike Novogratz, XRP’nin toparlanma olasılığı üzerine spekülasyon yaptı

Bu olumlu gelişme, XRP topluluğu tarafından coşkuyla karşılandı. Kripto paranın fiyatı da bu olaya tepki verdi ve 1,50 doları gördü.  Öte yandan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Ripple’ın ikincil bir piyasada 3 milyar dolara varan değerlemelerde işlem gördüğünü belirtti. Mike Novogratz, davadaki olası bir çözüm söylentileri nedeniyle XRP’nin toparlanma olasılığı üzerine spekülasyon yaptı.

4 Analist: Popüler Altcoin Tarih Yazacak! Bu Seviyeler Yakın

Geçen Şubat ayında, taraflar ortak bir mektupla anlaşmayı reddetmişlerdi. Ancak müzakereler, Komisyon’un önceki yönergesi kapsamında gerçekleşti. Gary Gensler’in Senato tarafından onaylanması ve kripto yanlısı duruşunun yasal süreç üzerinde olumlu bir etkisi olması bekleniyor. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, konuya yönelik şunları söyledi:

Ripple hisse senedi, ikincil piyasada 2-3 milyar dolar değerinde işlem görüyor. Bilançolarındaki XRP, yaklaşık 70 milyar dolar değerinde. Bir fiyat yanlış görünüyor. XRP fiyatı uzlaşmanın geldiğini söylüyorsa, hisse senedi çılgınca ucuz. Değilse, kripto para pahalı görünüyor. Düşünceler?

Stephen Palley: Bunlar içeriden bilgi…

Mike Novogratz’ın açıklamaları hakkında yorum yapan Stephen Palley, yakında bir kararın geleceğine dair “kamuya açık” bir gösterge olmadığını söyledi. Avukat, bu konuyu “içeriden” bilgi olarak sınıflandırdı ve özet karar uygulamasından sonra çözümün geleceğini iddia etti. Stephen Palley konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Birisi potansiyel SEC mutabakatı/çözümü hakkında içeriden bilgi sahibi olmadıkça ve borsaların alım satım için yeniden listeleme kabiliyetine sahip olmadıkça, fiyatın kendisini uzlaşmayla nasıl ilişkilendirebileceğini bilmiyorum. Ripple, ön hareket pratiği ve keşif savaşlarında şimdiye kadar beklediğimden daha iyi iş çıkardı, ancak bundan vaka çözümüne kadar uzun bir yol var.

Kaleo “daha fazla yükselecek” dedi ve XRP’de 2,45 dolara işaret etti

Son gelişmelerle kripto parayı elinde tutanlar ödüllendirildi. XRP, son 24 saatte %42 arttı ve 1,50 dolardan işlem gördü. Ayrıca %140 artış ile kripto para ilk ondaki en büyük haftalık ralliye imza attı. Başarılı analist Kaleo, XRP’nin henüz zirveye ulaşmadığını ve mevcut fiyat hareketinde yükselişe geçtiğini söyledi. Bunu 2017 boğa eğlencesiyle karşılaştıran analist, XRP’nin fiyatının 1 dolar işaretini kırdığında hızlı bir şekilde 2,45 dolara ulaştığını söyledi. 

24 saatlik grafikte yükseliş eğilimi gösteren XRP – Kaynak: Tradingview

Mevcut rallide analiste göre, fiyatın yükseliş ivmesini uzatması için “çok daha fazla sermaye” ve yakıt var. Son 24 saatte, Güney Kore’deki yatırımcılar, o ülkedeki iki büyük borsa olan Upbit ve Bithumb’daki yüksek ticaret hacminin gösterdiği gibi XRP satın alma baskısını artırıyor. Kaleo, 2 yıl önceden Bitcoin’in fiyatının bugün nasıl hareket edeceğini doğru öngören bir analist. Lider kripto paranın, Kaleo’nun Şubat 2019’da Bitcoin için yaptığı tahminleri takip ettiğini belirtmek gerekiyor. Ayrıca analist, son dönemde başarılı altcoin öngörülerine de imza attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

“Ripple ve SEC Anlaşabilir” Efsanevi Analist: XRP Bu Seviyelere Koşuyor!