Reklamı kapat

Zor Eylül Bitti: Ekim’de Bitcoin’i Bu Seviyeler Bekliyor!

0 görüntülenme
Ekim'de Bitcoin Fiyatını Bu Seviyeler Bekliyor

Bitcoin (BTC), her yıl Eylül ayını düşüşle kapatma geleneğini bozmaktan sadece bir adım uzakta. Fiyat bu gece 20.080 doların üzerinde kapanırsa, 2022’nin Eylül ayı küçük bir farkla yeşil kapanacak. Ancak, makro iklimin zayıflaması ve on-chain verilerin düşük ilgiye işaret etmesiyle, önümüzdeki ay potansiyel bir satışla karşı karşıya.

Bitcoin zir bir Eylül geçirdi, işte izlenecek temek metrikler

Bitcoin, Eylül’ü Ağustos’a göre çift haneli bir kayıpla kapatmak üzere. Piyasa hissiyatı bozulmaya devam ederken, büyük bir düzeltmeden kaçınmak hayati bir destek seviyesini koruması gerekiyor. BTC şu anda 19.000 dolarlık destek seviyesi civarında konsolide oluyor. Yatırımcılar, son haftalarda en iyi kripto paranın zayıf fiyat hareketini not aldı.

Bitcoin’e yönelik piyasa duyarlılığı olumsuz olmaya devam ediyor. Santiment’ten gelen sosyal veriler, -0.69’luk bir ağırlıklı duyarlılık puanı gösterirken, sosyal medyada Bitcoin anahtar kelime konuşmalar, ilginin azaldığını gösteren %20’nin altında oturuyor.

Ekim'de Bitcoin Fiyatını Bu Seviyeler Bekliyor

Santiment Pazarlama Direktörü Brian Quinlivan, 30 Eylül tarihli özet raporunda, bu eğilimi şöyle ifade etti:

Dünya çok kırılgan bir yerde kalmaya devam ediyor ve yatırımcılar yakın zamanda yükselecek hiçbir şeye güvenmiyorlar

Kripto para piyasası, yükselen enflasyon oranları, faiz oranı artışları, küresel bir enerji krizi ve 2021 boğa piyasasının arkasındaki piyasa tükenmesi nedeniyle bu yıl boyunca diğer riskli varlıklarla birlikte acı çekti.

Bitcoin’e yönelik azalan ilgi, on-chain perspektiften de görülebilir

Glassnode verilerine göre, en az 1.000 BTC tutan adreslerin sayısı, %26.75’lik keskin bir düşüşün ardından son üç gün içinde yaklaşık 2.117 adreste sabit kaldı. Bu piyasa davranışı, önde gelen yatırımcıların daha fazla BTC biriktirmeye olan ilgisini kaybettiğini gösteriyor.

Ekim'de Bitcoin Fiyatını Bu Seviyeler Bekliyor

Benzer bir eğilim madenciler için de geçerli. CryptoQuant verilerine göre, Bitcoin madencilerinin rezervleri yaklaşık bir aydır bu seviyede tutularak 1,86 milyon BTC’de sabit kaldı. Madenciler arasındaki hareketsizlik, Ağustos ayında önemli bir satışın ardından geldi.

Kasvetli görünüme rağmen, yeni adreslerin sayısı geri dönüşe işaret ediyor.

BTC ağı genişliyor ve Temmuz ortasından bu yana bireysel ilgisinde bir artış gösteriyor. Ağ büyümesi ile fiyat farkı, gelecekte momentumda potansiyel bir iyileşmeye işaret ediyor. Ağ büyümesi, yedi günlük ortalama 417.000’den fazla adresle daha yüksek seviyelere ulaşırsa, yükselişin işaretini verecek.

İşlem geçmişi, BTC’nin 19.000 dolarda kritik bir destek seviyesi oluşturduğunu gösteriyor. Ayrıca, 1.21 milyon adresin 688.000 BTC’den fazla satın aldığını ortaya koyuyor. Bu talep duvarı, dik bir düzeltmeyi önlemek için korunmalıdır. Eğer bu seviyeyi koruyamazsa, potansiyel olarak 16.000 dolara veya düşük seviyelere yönelecek.

Bitcoin 20.000 dolar aşarsa

On-chain veriler ayıların üstün olduğu bir savaş alanı ortaya koyuyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz Kitco News analisti Jim Wyckoff ise 30 Eylül’deki volatilitenin ‘daha büyük bir fiyat hareketinin ufukta olduğunu’ gösterebileceğini öne sürdü. Spesifik olarak analistler, çöken volatilitenin, ayıların önemli bir kontrol payına sahip olmasına rağmen Bitcoin’in yatay hareketini kaydetmesinin bir sonucu olduğuna dikkat çekti.

Wyckoff, fiyatın Eylül zirvesi 20.000 dolar aşması durumunda, senaryonun boğaları tetikleyeceğini belirtti. Yine de BTC Eylül ayının en düşük seviyeleri ile gelecek aya geçerse ayılar hakim olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Son Dakika Gelişmesi: Bu 16 Altcoin Büyük Haberler Duyurdu!
Son Dakika Gelişmesi: Bu 16 Altcoin Büyük Haberler Duyurdu! Kripto para piyasası, sert kış şartlarıyla mücadele etmeye devam ediyor. Bununla birlikte, altcoin projeleri ayı piyasasında da kendilerini geliştiriyor, ortaklıklar kuruyor ve gelecek boğa piyasasına hazırlık yapıyor. 16 altcoin projesine ilişkin, son haberleri okuyucularımız için derledik. Altcoin...
Vural Erkan 2 ay önce