Danışmanlık Devi: Ekim’de Bu Kripto Para Alınır!

Ekimde Bu Kripto Para Alınır!
Danışmanlık Devi: Ekim'de Bu Kripto Para Alınır!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, tarihsel olarak en kötü performans gösterdiği aylardan birini kapattı. BTC’nin ortaya çıktığı günden bu yana Eylül ayı, tipik olarak fiyatın düştüğü bir dönemdi. Bu durum, 2022 Eylül’ünde de farklı olmadı. Lider kripto para birimi ay boyunca yaklaşık %3 oranında değer kaybetti. Ancak bu, şaşırtıcı bir şekilde Bitcoin’in 2016’dan beri sahip olduğu en iyi Eylül ayıydı. Şimdi Ekim ayındayız ve varlık, danışmanlık firması Motley Fool’a göre alım sinyali veriyor.

Lider kripto para, tarihsel olarak iyi bir aya girdi

Bitcoin genellikle sonbahar geldikçe soğuma eğilimindedir. Ancak Ekim, Kasım ve Aralık ayı en iyi performans gösterdiği aylardan bazılarını oluşturur. Bu nedenle, havaların daha da soğuması şu an için yatırımcıların umurunda değil. Bitcoin’in varlığı sırasında Ekim, neredeyse %27’lik bir artış sağladı. Lider kripto para, son 10 yılın sadece üç Ekim ayında düşüş kaydetti. Bu rakamlar, Ekim’i BTC’nin en iyi performans gösterdiği üçüncü ay yapıyor. 

Bununla birlikte Kasım ayının da Ekim’den aşağı kalır bir yanı yok. Kasım, Bitcoin fiyatına bugüne kadar yaklaşık %40’lık bir ortalama artış getirdi. Bu, lider kripto para biriminin tarihsel olarak en iyi performans gösterdiği ay. Peki BTC, 2022 yılında geçmiş yıllardaki gibi yükselecek mi? Bitcoin’in 2022’deki düşüşü, küresel enflasyon artışı ve Rusya-Ukrayna savaşından kaynaklandı. Bu nedenle, enflasyon kontrol altına alınana kadar Bitcoin gibi bir varlığın herhangi bir fiyat artışı görmeyeceğini varsaymak güvenli olacaktır.

Bitcoin, enflasyon ve faiz oranları

FED, 2022 yılında dört kez faiz artırımı yaptı. Şimdi FED’in faiz oranlarını artırarak enflasyonla mücadele yaklaşımının istenen etkiye sahip olduğuna dair cesaret verici işaretler var. Faiz oranları yükseldiğinde, ekonomi soğur. Böylece tüketiciler daha az harcar ve şirketler daha az borç alır. Bu da, enflasyonun nihayetinde yavaşlamasına yol açar. Birkaç yeni faktör, FED’in şimdi parasal sıkılaştırmadan dönebileceğine dair spekülasyon üretiyor. Bu olursa, kripto para birimlerine yönelik talep artacaktır.

New York FED Başkanı John Williams, bu hafta Phoenix’te bir konuşma yaptı. Williams, tedarik zinciri sorunları ve enflasyon hakkında bazı önemli duyurular yaptı. Ona göre, mevcut stratejiler nedeniyle enflasyonun gelecek yıla kadar yaklaşık %3’e düşmesi gerekiyor. Bu, FED’in hedeflediği %2’lik oran değil. Ancak mevcut %8’e göre son derece iyi. Eğer ekonomi bu şekilde ilerlerse merkez bankaları dünya genelinde daha az faiz artırabilir. Bu olursa, BTC için son derece olumlu sonuçlar doğurur.

Bitcoin (BTC) için en iyi günler ileride olabilir

Bitcoin ve genel kripto para piyasası için 2022, acımasız bir yıl oldu. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC, Kasım 2021’deki en yüksek seviyelerinden bu yana %70’in üzerinde düştü. Yine de enflasyon döneminin sonunda gerçekten bir miktar ışık var gibi duruyor. Bu nedenle, Bitcoin gibi daha riskli varlıkların sonunda nefes almasını bekleyebiliriz.

Dipten alanlar elbette en fazla kazananlar olacak. Şu anda yatırımcılar kısa vadeli olaylara dayalı uzun vadeli kararlar vermemeli. Ancak Ekim’in, Bitcoin tarihindeki diğer Ekim ayları gibi şekillenmesi de mümkün. Özellikle FED yaklaşımını değiştirmeye başlarsa, bugünün fiyatlarıyla giriş, riski en aza indirecektir. Bu da maksimum kârı elde etmeyi mümkün kılabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Danışmanlık Devi: Ekim’de Bu Kripto Para Alınır!