Ekonomist Tarih de Verdi: Alın! Altın Bu Zirvelere Ulaşacak

TELEMMGLPICT000091702324 trans NvBQzQNjv4BqpVlberWd9EgFPZtcLiMQfyf2A9a6I9YchsjMeADBa08
TELEMMGLPICT000091702324 trans NvBQzQNjv4BqpVlberWd9EgFPZtcLiMQfyf2A9a6I9YchsjMeADBa08
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk akademisyen ve ekonomist Ramazan Kurtoğlu, dünya çapında gerçekleşebilecek olan bir kriz senaryosuna dikkat çekti. Kurtoğlu, geçtiğimiz haftalarda da “bir şeylerin ayak seslerinin gidecek yaklaştığını” söyleyip altın konusunda da uyarıda bulunmuştu. İşte detaylar…

Kurtoğlu: “Büyük sıfırlama” düğmesine basacaklar

Değerli metal ve döviz açıklamalarıyla gündeme gelen ekonomist ve akademisyen Ramazan Kurtoğlu, geçtiğimiz haftalarda dünyanın en büyük bankalarından birinin Ağustos ayından itibaren kiralık kasa hizmeti sağlamayacağını ve bu hizmetten yararlananların kasalarını boşaltmasının istendiği haberinin ardından “bir şeylerin ayak sesleri giderek yaklaşıyor” demişti. Yakın bir zamanda ise Kurtoğlu, “sistemi kuranların” “Büyük Sıfırlama” düğmesine basarak para ve varlıklara el koyacağını söyledi.

Efsanevi Yatırımcıdan “Ses Getirecek” Altın ve Bitcoin Yorumu!

Kurtoğlu’nun yakın zamanda attığı bir tweet’e göre offshore bankacılığın ve sisteminin ahlaki kuralı, vatan kavramı yok. Kurtoğlu, bu kavramı paravatan tanrı olarak tanımlıyor. Bu sistemi kuranların ise Büyük Sıfırlama düğmesine basan, finansal açıdan elit insanlar olacağını söylüyor. Ekonomist, bu düğmeye basıp offshore sistemindeki bütün para ve varlıklara çöküleceğini belirtiyor. Bu varlıkların, enflasyonla eritileceğini söylüyor.

“Param olsa altın alırım”

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Kurtoğlu, en güvenli limanın altın olduğuna dikkat çekiyor ve “param olsa altın alırdım” ifadelerini kullanıyor. Ancak altın alınırken fiziksel biçimde alınması gerektiğinin altını çiziyor. Değerli metal tahminine yönelik ABD İstihbarat Konseyi’nin başkanının ons altının 10 bin dolara ulaşması durumunda şaşırılmaması gerektiğini söylediğinin altını çiziyor. Ons altın, yazım sırasında 1.759 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ekonomist Tarih de Verdi: Alın! Altın Bu Zirvelere Ulaşacak