Ünlü Ekonomist: Portföyümün Yüzde 70’i Bu Altcoin’de! Çünkü…

altcoin 2
altcoin 2
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın tarihli bir röportajda, eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, yaklaşmakta olan küresel ekonomik yavaşlamadan ve buna hazırlanmak için ne yaptığından bahsetti, özellikle altcoin portföyü için kullandığı ilginç tahsis stratejisinin arkasındaki mantığı açıkladı.

Raoul Pal’ın Goldman Sachs sonrası yolculuğu

Pal, makro ekonomik ve yatırım stratejisi araştırma hizmeti Global Macro Investor’ı (GMI) 2005’te kurmadan önce, Londra’da küresel varlık yönetimi firması GLG Partners (şimdiki adıyla “Man GLG” olarak anılıyor) için GLG Global Macro Fund’un eş-yöneticiliğini yaptı. Pal bundan önce Goldman Sachs’ta çalıştı ve burada Hisse Senedi ve Hisse Senedi Türevleri’nde Avrupa serbest fon satış işini birlikte yönetti. Halen 2014 yılında kurucu ortağı olduğu finans ve iş video kanalı Real Vision’ın CEO’su olarak görev alıyor.

Fiyat Tahmini: DOGE, DOT, BTC ve 7 Altcoin

Pal yorumlarını, yatırım şirketi Morgan Creek Digital Assets’in Kurucu Ortağı ve aynı zamanda “The Best Business Show”a ev sahipliği yapan kripto fenomeni Anthony Pompliano (“Pomp” olarak da bilinir) ile yaptığı röportajda yaptı; bu bölüm 4 Ekim’de YouTube’da canlı olarak yayınlandı. Pal, küresel ekonominin görünümüyle ilgili olarak şunları söyledi:

Yaptığım iş, ekonomi ve küresel ekonomi olasılığının önümüzdeki yıla önemli ölçüde yavaşladığını gösteriyor. Ve yine daha fazla uyarıcı ve daha fazla mali uyarıcı da görebiliriz. Bu nedenle çoğu insanın gördüklerinden çok farklı görüyorum, ancak ufukta mali fark nedeniyle GSYİH’nın %3.5’i gibi mali uçurumdan geliyor. Tüm harcamalar, benim de dahil herkesin bir önceki yıl evlerini büyütmelerini sağladı.

Kurumsal Yatırımcılar, Bu 7 Altcoin'de Yükseliş Bekliyor!

Enflasyon Bitcoin ve altcoin fiyatlarını olum etkileyebilir!

Pal ayrıca, artan petrol fiyatlarına ve malların satın alınabilirliğini aşağı çeken günlük yaşam maliyetlerine işaret etti. Ayrıca, yükselen fiyatların beklenenden daha yavaş ekonomik büyümeye yol açacağını ve bunun da “daha ​​fazla teşvik” ile sonuçlanacağını belirtti. Real Vision CEO’su, hükümetlerin krize daha fazla para basarak COVID-19 pandemisine benzer bir yaklaşımla yanıt vereceğine ve böylece potansiyel olarak hisse senetleri ve kripto gibi varlıkların fiyatlarını yükselteceğine inanıyor. 

Pal, Merkez Bankaları hakkında şunları söyledi:

Artık hükümetler ve merkez bankaları, teminatın yok olmasına izin veremediğinin farkına vardılar. Bilanço varlık tarafının fiyat düşmesine izin verilmiyor, çünkü değilse ekonomi konusunda büyük bir marj çağrısı alıyorsunuz. Bu nedenle, varlıkların optik olarak daha yüksek olması için para biriminin bodrumunun şu anda sahip oldukları tek yanıt olduğu görülüyor.

Pal, hükümetlerin ekonomiyi ayakta tutmak için büyüme yaratmak zorunda olmasının “hiçbir yolu” olmadığını söyledi. Ekonominin yukarı doğru devam etme şansının “düşük” olduğunu söyleyerek, ekonomik büyüme arayışında sayısız potansiyel karıştırıcıya işaret etti.

bitcoin altcoin

Raoul Pal, altcoin sepetinin %70’ini bu kriptoya ayırdığını söylüyor

Pal, kripto yatırımlarının en büyük kısmını lider altcoin projesinin aldığını söylüyor:

“Mevcut tahsislerim muhtemelen %70 ETH (Ethereum), %5 Bitcoin ve daha sonra diğerlerinden. Neden bu dağılım? Bitcoin’e karşı bir şey değil, başka bir şeye karşı değil. Çünkü ben bir finans piyasası insanım ve risk eğrileri kullanıyoruz. Bu nedenle döngüdeki belirli noktalarda, boğa pazarının ortasında mümkün olduğunca fazla risk almak istiyorsunuz. Bu nedenle pazarın daha spekülatif sonuna gitmek istiyorsunuz.

Altcoin Ethereum için ayrıca şunları söyledi:

Ethereum’un daha fazla benimseneceğini düşündüğüm için izole ettim, benimseme döngüsü erken geldi ve muhtemelen Bitcoin’den daha fazla fiyat artışı olacak. Ve bu oyun da oynanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Ekonomist: Portföyümün Yüzde 70’i Bu Altcoin’de! Çünkü…