Reklamı kapat

Ekonomist Uyardı: Bu Tarihe Kadar Altcoin ve BTC’lerinizi Boşaltın!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 10 Ekim 2021
0 görüntülenme
bitcoin altcoin 1 2

Dünkü fiyat düşüşü ile 54.000 doların altına düşmesinin ardından, Bitcoin bir kez daha değer kazanmaya başladı ve 56.000 dolara yaklaştı. XRP ve DOT gibi bazı altcoin’ler son 24 saat içinde kayda değer kazanımlar elde etmiş olsa da, BTC’nin hakimiyeti de arttı. Bu yükseliş sonrası Türk ekonomist Aysun Karaytuğ, altcoin ve Bitcoin yatırımcılarını uyardı.

Bitcoin ve altcoin piyasası yeşillendi

Birincil kripto para birimi 5 Ekim’de 50.000 doların üzerine çıktı ve o zamandan beri geriye bakmadı. Tam tersi, esas olarak hücumdaydı ve Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere birkaç gün önce kabaca beş ay içinde ilk kez 56.000 dolara ulaştı. Ancak, ayılar hareketi durdurup BTC’yi aşağıya ittiğinden, bu seviyenin üzerine çıkmak beklenenden daha zor oldu. Sonuç olarak, Bitcoin birkaç bin dolar kaybetti ve 54.000 doların altına düştü.

bitcoin fiyatı

Ancak hareketli kripto para piyasasında durum son 24 saatte bir kez daha değişti. Daha aşağı seviyelere inmek yerine BTC bir kez daha değer kazanmaya başladı ve sadece birkaç saat önce 56.000 dolara ulaştı. Geçen sefer olduğu gibi, yukarı yönde devam edemedi ve birkaç yüz dolar geri çekildi. Yine de, gün içinde hala yüzde 1,5’ten fazla artış görmüş durumda ve 56.000 dolarlık kritik seviyeye oldukça yakın.

Aysun Karaytuğ’dan yatırımcılara uyarı: 2022’nin ikinci çeyreğinde sancılı süreç başlayabilir

BTC ve kriptolardaki kazanç yatırımcıları heyecanlandırsa da, gerek Türkiye’de gerekse dünya çapında pek çok ülkede bu varlıklara yönelik regülasyon endişesi artıyor. Güne Bakış isimli bir TV programında ekonomist Aysun Karaytuğ da düzenleme sebebiyle kripto yatırımcılarını uyardı. Ekonomist, kârda olanların şubat veya mart ayları gibi pozisyonlarını boşaltmalarını söyledi.

Bu 2 Altcoin, DOGE ve Bitcoin'den Daha Çok Konuşuluyor!

Ekonomist son olarak önümüzdeki 10 gün içerisinde kâr satışı gelebileceğini, ancak “ay sonuna doğru, hatta Aralık-Ocak dönemine kadar yükselişin devam edebileceğini düşündüğünü açıkladı.  Beklenilen yükseliş tahmininin ardından düzenlemelere yönelik beklentilerinin 2022’nin ilk çeyreğinde hayata geçebileceğini düşündüğünü söyleyen ekonomist, bu sebeple yatırımcıların bu süre zarfında altcoin ve BTC’lerindeki pozisyonlarını rahatlatmaya bakabileceklerini belirtti. Karaytuğ, 2022’nin ikinci çeyreğinden son çeyreğine kadar düzenlemeler (ve volatilite, risk primi gibi maddeler) sebebiyle kripto alanında sancılı bir süreç görülebileceğine dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

103601139 GettyImages 514762120 scaled
Altın Fiyatı Tahminleri Şaşırtıyor! “Bu Seviyeler Bekleniyor” Altın piyasası belirsizlik içinde mücadele etmeye devam ediyor ve maddi kazançları ons başına 1.750 doların üzerinde tutamıyor. Altın fiyatı, hayal kırıklığı yaratan ABD işgücü piyasası verilerinin ikinci ayından sonra kazançlarına tutunamıyor. Kıymetli metal kısa süreliğine iki haftanın...
Aslı Dinçer 10 Ekim 2021