Ekonomistten Dev Tahmin: Ripple ve Bu 2 Altcoin’de Boğayım!

IMG 1055
IMG 1055
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın tarihli bir röportajda, eski Goldman Sachs yöneticisi  Raoul Pal, belirli altcoin projeleri hakkında neden heyecanlı olduğundan bahsetti ve özellikle şu anda sahip olduğu Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Ripple (XRP)’de neden yükselişe geçtiğini açıkladı.

Raoul Pal kimdir?

Pal, makro ekonomik ve yatırım stratejisi araştırma hizmeti Global Macro Investor’ı (GMI) 2005’te kurmadan önce, Londra’da küresel varlık yönetimi firması GLG Partners (şimdiki adıyla “Man GLG” olarak anılıyor) için GLG Global Macro Fund’un eş-yöneticiliğini yaptı. Pal bundan önce Goldman Sachs’ta çalıştı ve burada Hisse Senedi ve Hisse Senedi Türevleri’nde Avrupa serbest fon satış işini birlikte yönetti. Halen 2014 yılında kurucu ortağı olduğu finans ve iş video kanalı Real Vision’ın CEO’sudur.

Ripple Kâhini: Bu 2 Altcoin İçin Zaman Bitiyor! Uçuşa Hazırlanın

Pal, emlak, hisse senedi ve kripto gibi varlıklara karşı sürekli olarak değer kaybettiğine inandığı için, özellikle dolar olmak üzere itibari para birimlerinde düşüş gösteriyor. Bazıları şu anda patlamak üzere olan bir “her şey balonuna” tanık olduğumuza inansa da, Pal hem hisse senetlerinde hem de kriptoda yükselişini sürdürüyor. Yine de, likit net değerinin %100’ünü kriptoya yatırdığını çünkü bu varlık sınıfının en büyük yukarı yönlü potansiyeli sunduğuna inandığını söylüyor.

Ve kripto alanında, bu yılın ilk çeyreğinin sonuna doğru Ethereum’dan çok daha fazla Bitcoin üzerinde olsa da, Ethereum’un şimdilik ve en az bir yıl boyunca “performans için daha iyi varlık tahsisi” olduğuna inanmaya başladı. Pal’ın Cardano, Solana ve XRP hakkındaki yorumları, kripto analisti ve etkileyici Ben Armstrong (sosyal medya platformlarında daha çok “BitBoy Crypto” olarak bilinir) ile yaptığı bir röportaj sırasında (31 Ağustos’ta) yapıldı. Aşağıda, Pal’in bu üç kripto varlıkla ilgili yorumlarını vurguluyoruz.

Cardano İçin Bu Seviyeler Bekleniyor

Raoul Pal’un Cardano (ADA) analizleri:

Raoul Pal, Cardano kurucusu Charles Hoskinson’a ve projenin Afrika’daki çalışmalarına değindiği uzun açıklamaları şunlar oldu:

Charles Hoskinson ile Real Vision’da birkaç kez karşılaştık. Projeyi beğendim. Bence çok ilginç. Gerçekten daha fazla benimsenmesini görmemiz gerekiyor. Benim için henüz erken aşamalardayız. Yani evet, fiyat artıyor. İyi gidiyor. Arkasında büyük bir topluluk var; bu size Cardano ağının bir tarafını verir.

Pal Ethopia için şunlara değindi:

Çokça konuşulan Ethopia davasının dışında daha fazla kullanım örneği görmemiz gerekiyor. Biraz ADA sahibiyim ve gerçekten daha fazla fazla görmeye başlayıp başlamayacağını, insanların üzerine bir şeyler inşa edip etmeyeceğini görmek için bekliyorum… Belki bu, bu döngünün en büyük performansı değildir, ama bilirsiniz, eğer bu döngüden kurtulur ve benimsenmeye devam eder, muhtemelen bir sonraki döngüde çok iyi iş çıkarır…Ben ADA yatırımcısıyım çünkü içinde çok fazla yatırımcı (staker) var. Ve eğer ekosistem gelişirse, inanılmaz derecede iyi olacak. Ve dediğin gibi, belki de buna katılır… 

Ripple (XRP) ve Solana (SOL)

Raoul Pal’un Solana analizleri şunlar oldu:

Bence bu döngünün ETH’si. Eh, hatırlayın, son yükselişlerin her biri, bilirsiniz, dahil olan tüm insanların soyağacından dolayı büyük olan oydu. Evlat edinme hızı gülünç. Yani döngünün o noktasında ETH’nin yaptığından daha hızlı büyüyor.. Başvuru sayısı…Biri bana ekosistemin bir çizelgesini gönderdi. Zaten Solana ile çalışan yaklaşık 300 kişi var… Bu, hiçbirimizin aklımızın alamayacağı bir hızda gerçekleşiyor…. Solana bu döngüyü kazanacak gibi görünüyor.

Ripple (XRP)

Pal, Ripple SEC dava sürecinin para cezasıyla sonuçlanacağını ve Ripple şirketinin kaldığı yerden devam edeceğini söylüyor:

XRP büyük bir risk ödülü, değil mi? Davanın her biri bir para cezasıydı. Her iki tarafta da suçluluk kabul edilmeyecek. Para cezası ödenecek. Ve ayrıca Ripple (XRP)’yi çalıştırmak ücretsizdir. XRP ile ilgili ilginç olan şey, oldukça fazla kullanım örneğine sahip olmasıdır.

XRP Fiyatı Bu Haberle Fırladı: Ripple'ı Seçtiler!

Eski Goldman Sachs yöneticisi, merkeziyetsizlik konusunda Bitcoin ve Ripple şunlara da değindi:

Şimdi, bir grup Bitcoin hayranının bundan nefret ettiğini biliyorum. Yeterince merkezsiz değil. Umurumda değil. İnsanlar kullanıyor mu? Evet. Çoğu insanın fark ettiğinden çok daha fazlası var. Ve bu kurulumla ilgili şaşırtıcı olan şey, herhangi bir borsada satın alamıyorsunuz… Yani, bu düzelirse çok güzel bir koşuya hazırlanıyoruz. Daha kötüsü de var…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ekonomistten Dev Tahmin: Ripple ve Bu 2 Altcoin’de Boğayım!

Yorumlar kapalı.