Ünlü Eleştirmen, Binance Hakkında ‘Son Uyarısını’ Yaptı!

Ünlü Eleştirmen, Binance Hakkında ‘Son Uyarısını’ Yaptı!
Ünlü Eleştirmen, Binance Hakkında ‘Son Uyarısını’ Yaptı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü eleştirmen Adam Cochran, Binance tarafından alındığı iddia edilen risklere dikkat çekti. Böylece kripto topluluğunu varlıklarının güvenliğini göz önünde bulundurmaya çağırıyor. Ancak Cochran’ın iddialarının hiçbir dayanağı olmadığını belirtmekte fayda var. İşte detaylar…

Binance eleştirmeni yine gündemde

Kripto para borsası Binance’in tanınmış eleştirmenlerinden Adam Cochran, dikkat çekti. Kısa bir süre önce sosyal medyada paylaştığı bir yazıda, platforma yönelik son uyarısını yaptı. Kendi ifadesiyle, “son FUD (Korku, Belirsizlik, Şüphe) saldırılarını” yayınladı. Cochran’ın ateşli yorumları, Binance’in oluşturduğu riskler etrafında dönüyordu. Cochran son tweetinde, bunun Binance borsasına karşı son uyarısı olacağını vurguladı. Yani, kripto topluluğunun önemli bölümünü borsayla ilişkili potansiyel tehlikeler konusunda başarıyla ikna ettiğini öne sürdü. Kesin duruşuna rağmen, açık fikirli kalanlar için üç kritik noktayı paylaştı ve Binance’in faaliyetleri hakkında rahatsız edici bulduğu endişeleri vurguladı.

İlk kritik nokta: TUSD promosyonları

Cochran’ın ilk itiraz noktası, Binance ve TrueUSD (TUSD) stablecoin’i promosyonlarına yönelikti. Ayrıca borsanın bu stablecoini teminat olarak kullanması etrafında dönüyordu. Düşük işlem hacmi ve sınırlı benimsenmesiyle TUSD’nin teminat için ideal bir seçim olmayabileceğini söyledi. Cochran ayrıca, TUSD’nin kripto para alanında tartışmalara neden olan TRON’un (TRX) kurucusu Justin Sun ile ilişkili bir proje olduğuna dikkat çekerek kaşları kaldırdı.

İkinci nokta: Binance ve mahkemelerdeki isteksizliği

Cochran’ı endişelendiren bir diğer konu da Binance borsasının ABD’deki iştirakinin ABD mahkemelerinin varlıkların saklandığına dair kanıt taleplerine uyma konusundaki isteksizliğiydi. Özellikle Binance’in piyasadaki en büyük ve en kârlı kripto para borsası statüsü göz önüne alındığında, yasal makamlarla bu bariz işbirliği eksikliği Cochran’ı şaşırttı.

Bu Altcoin Aniden Yükseldi: Milyonlarca Dolarlık Short Tasfiye Oldu!

Üçüncü nokta: Riskli, küçük piyasalara giriş

Cochran ayrıca Binance’in jeopolitik riskler taşıyan daha küçük pazarlara katılımı hakkında da sorular yöneltti. Binance’in Binance Cloud projesi aracılığıyla Rusya piyasasına dahil olduğunu vurguladı ve ABD Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi tarafından işaretlenen kişilerle (SDN etiketli kişiler) ilişkili hesapların varlığına işaret etti. Cochran ayrıca, Binance’in ABD mahkemelerindeki denetimlere karşı direnç gösterdiği iddiasına dikkat çekerek borsanın faaliyetlerine ilişkin endişeleri artırdı.

Cochran kapanış konuşmasında kripto para piyasası katılımcılarını varlıklarının güvenliğini dikkatle değerlendirmeye çağırdı. Varlıkların Binance platformu dışında saklanmasının herhangi bir ek maliyet getirmediğini söyledi. Ancak borsayla ilişkili potansiyel risklerin önemli olabileceğini vurguladı. Cochran’ın son uyarısı, kullanıcıları uyanık olmaya ve kripto varlıklarını korumak için alternatif seçenekleri değerlendirmeye teşvik ediyor. Kripto para topluluğu Cochran’ın iddialarına verdiği yanıtlarda değişik tutumlar sergilemekte. Bazıları Cochran’ın endişelerini yinelerken bazıları da Binance’in uygulamalarını savunmakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Ünlü Eleştirmen, Binance Hakkında ‘Son Uyarısını’ Yaptı!