Elon Musk, Altcoin Açıklaması Yaptı: ‘Asla…’

Elon Musk, Altcoin Açıklaması Yaptı: ‘Asla…’
Elon Musk, Altcoin Açıklaması Yaptı: ‘Asla…’
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SpaceX, Tesla ve X’in sahibi ABD’li milyarder isim Elon Musk, en son kripto para açıklamalarıyla gündeme geldi. Özellikle, kritik bir uyarıda bulundu. İşte Elon Musk’ın son açıklamaları…

Elon Musk, altcoin ekibine cevap verdi

Dogecoin ve My Doge cüzdanının görsel kimliğinden sorumlu UX/UI grafik tasarımcısı DogeDesigner, projenin kökenlerinden bahsetti.  Spesifik olarak, ne Elon Musk’ın ne de xAI’nin herhangi bir kripto para ile bağlantılı olmadığını vurgulamak için sosyal medyaya başvurdu. Bu duyuru spekülasyonlara yol açtı ve teknoloji patronuyla ilişkili kripto ile ilgili iddiaların gerçekliği hakkında soru işaretleri yarattı. Duyuru, DogeDesigner tarafından yapılan ve yatırımcıları dikkatli olmaya çağırdığı bir Twitter gönderisi aracılığıyla geldi. Mesajda, “Elon Musk & xAI böyle bir kripto token ile ilişkili değildir. Lütfen dikkatli olun ⚠.” ifadeleri yer aldı. Gönderide ayrıca XAI tokenının yükselişi ile ilgili bir haberin görseli vardı.

Bunun üzerine Elon Musk da hızlı bir yanıt vererek durumu açıklığa kavuşturdu. “Açıkçası, şirketlerimin hiçbiri asla bir kripto token yaratmayacak” dedi. DogeDesigner’ın bu ani açıklaması ve Musk’ın yanıtı, kripto para topluluğunda bir kafa karışıklığı dalgasını tetikledi. Musk’ın daha önce kripto para ile ilgili duyurulara katılımı ve Dogecoin’e verdiği destek göz önüne alındığında, bu son gelişme dikkat çekti.

Musk’ın en son açıklamaları

Elon Musk’ın kesin tweet’i, şirketlerinin kripto para tokenleri dünyasına girme niyetinde olmadığını vurguluyor. Bu, kripto para birimlerinin fiyatlarını ve eğilimlerini sıklıkla etkileyen önceki tweetleri ve yorumlarıyla tezat oluşturuyor.  Ancak Musk’ın kripto para çıkarmadığını ve çıkarmayacağını daha önce de belirttiği olmuştu.  Yatırımcılara ve kripto para meraklılarına, kripto piyasasına yatırım yapmayı düşünürken bilgi sahibi olmaları ve gerekli özeni göstermeleri tavsiye edilmekte. Bu sektörün gelişen doğası, önemli bir etkiye sahip olabilecek çeşitli duyurularla oldukça hareketli. Bu nedenle, oldukça ihtiyatlı bir yaklaşım gerektirmekte.

Dogecoin Savunucusu Elon Musk Yine Şaşırttı! İşte Son Hamlesi

Bu sırada Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Elon Musk, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile görüştü. Üstelik, ikilinin yaptığı son röportajda yapay zeka (YZ) ile ilgili çeşitli konuları ele aldı. Röportaj, yapay zeka modellerinin güvenlik açısından test edilmesinin önemini vurgulamak üzere “Bletchley Deklarasyonu”nun imzalandığı Bletchley Park’taki Yapay Zeka Güvenlik Zirvesi’nin ardından gerçekleşti. Musk zirveyi övdü ve özellikle Çin’in de dahil olduğu uluslararası işbirliğine duyulan ihtiyacı vurguladı. Musk, yapay zekanın dönüştürücü potansiyelini kabul ederken, aşırı iyimserliğe ve istenmeyen sonuçlara karşı uyarıda bulundu. Ayrıca YZ’nin özel ihtiyaçları olan bireyler için arkadaşlık ve destek sağlama potansiyelinden de bahsetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Elon Musk, Altcoin Açıklaması Yaptı: ‘Asla…’