Elon Musk, Bitcoin Balinasına Katıldı: Tepki Verdi!

Elon Musk, Bitcoin Balinasına Katıldı: Tepki Verdi!
Elon Musk, Bitcoin Balinasına Katıldı: Tepki Verdi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda yaşanan olaylarda, Ark Invest’in kurucusu ve CEO’su önemli yorumlarda bulunmakta. Bitcoin savunucusu Cathie Wood, Bitcoin’in geleceğine ilişkin sarsılmaz iyimserliğini bir kez daha dile getirmekte. Şaşırtıcı bir şekilde, bu sefer duyguları Tesla’nın CEO’su Elon Musk için yankı buldu. Wood, Bitcoin ağının benzeri görülmemiş ölçeğine dikkat çekti. Zira, son yirmi yılda teknoloji devleri Amazon, Google ve Microsoft ile karşılaştırdı. Sonucunda firmaların bulut altyapılarının kolektif boyutunu gölgede bıraktı.

Elon Musk,  Bitcoin yorumlarına katıldı

Cathie Wood‘un Bitcoin ağının müthiş gücüne ilişkin iddiasına Elon Musk yanıt verdi. 19 Ocak 2024’te basit ama vurgulu bir “Vay canına” ile Twitter’da yanıt verdi. Tweet, Musk’ın Wood’un Bitcoin’in benzersiz hesaplama becerisine ilişkin değerlendirmesine katıldığının sinyalini vererek Bitcoin’in dünyadaki en büyük bilgisayar ağı statüsünü vurguladı.

Wood, Ark Investment‘ın dijital varlıklar direktörü Yassine Elmandjra tarafından sağlanan verilere atıfta bulunarak iddiasını destekledi. Elmandjra’nın bulguları, Bitcoin hash oranının Ocak ayında saniyede 500 exahash’in üzerine çıktığını tespit etti. Zira, tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiğini ortaya çıkardı. Elmandjra’ya göre artış, Bitcoin ağının saniyede 5 milyar gibi şaşırtıcı bir hesaplama gerçekleştirmesi anlamına geliyor. Bu, her bireyin saniyede bir hash gerçekleştirmesi halinde küresel nüfusun kolektif kapasitesini çok aşıyor.

ARK Invest, satış yapıyor

Bu sırada Wood’un cesur Bitcoin destekleriyle eş zamanlı olarak Ark Invest’tan ilginç adım. Zira, kripto para portföyünde stratejik bir değişiklik gerçekleştirdi. 18 Ocak’ta ARK Yeni Nesil İnternet ETF (ARKW), 15 milyon dolar değerindeki ProShares Bitcoin Strateji ETF’sinin (BITO) 758.915 hissesini elden çıkardı. Fonlar, yine 15 milyon dolar değerindeki Ark 21Shares spot Bitcoin ETF’nin (ARKB) 365.695 hissesinin satın alınmasına yönlendirmekte.

Bu hamle, Ark Invest’in Ark 21Shares spot Bitcoin ETF’sindeki konumunu güçlendirme yönündeki süregelen kararlılığının bir parçasıdır. Özellikle, bu münferit bir olay değildi. Çünkü 16 Ocak’ta ARKW, yine 15,8 milyon dolar değerindeki 365,427 ARKB hissesine yatırım yapmıştı. İşlem için daha önce yaklaşık 15,8 milyon dolar değerindeki 757,664 BITO hissesini satmıştı. Kripto para birimi manzarası gelişmeye devam ediyor. Cathie Wood yönetimindeki Ark Invest, yatırım stratejilerini uyarlama konusunda proaktif olmaya devam etmekte. Wood ve Musk arasındaki son görüş uyumu şaşırtmakta. Bitcoin’in küresel finans ortamındaki öneminin giderek daha fazla kabul edildiğinin bir kanıtı olarak hizmet ediyor. Ayrıca Ark Invest’in dinamik portföy ayarlamaları, ekibin sürekli değişen kripto pazarında önde kalma konusundaki kararlılığını yansıtıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Elon Musk, Bitcoin Balinasına Katıldı: Tepki Verdi!