Reklamı kapat

Elon Musk Bitcoin Tahmini Yaptı: Kış Ne Zaman Bitiyor?

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
6 görüntülenme
Elon Musk Bitcoin Tahmini Yaptı: Kış Ne Zaman Bitiyor?

Elon Musk, Bitcoin (BTC) hakkındaki düşüncelerini bir kez daha paylaştı. Bu sefer, Bitcoin’in önümüzdeki süreçte hangi noktada olacağına dair bir yoruma cevap verdi. İşte detaylar…

Elon Musk, Bitcoin’in “başaracağını” düşünüyor

Dünyanın en zengin insanı, piyasa değeriyle en büyük kripto olan Bitcoin hakkındaki düşüncelerini yeniden paylaştı. Tesla’nın CEO’su ve Twitter’ın yeni sahibi, Musk Bitcoin’in “başaracağı” konusundaki duruşunu yineledi. Musk, “Bitcoin başaracak, ancak uzun bir kış olabilir,” ifadelerini kullandı.

Elon Musk’ın şu anda olup bitenler bağlamında birincil kripto para birimi hakkında söylediği şey buydu. Ayrıca bir kullanıcının “DOGE demek istedin herhalde” yorumuna da cevap verdi. Musk, “Onu söylemeye bile gerek yok” diye yanıt verdi.

Bu, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolardan işlem gördüğü göz önüne alındığında, BTC’nin önümüzdeki yıllarda nerede olacağı sorusuna bir yanıt olarak geldi. Kış, finans dünyasında, piyasa fiyatlarının değer kaybettiği uzun bir süreyi tanımlar.

BTC, ETH ve DOGE’da gelecek var

Musk’ın son tweeti sürpriz değil. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, FTX çöküşü hakkında konuştu. Bunun için 60.000’den fazla dinleyicinin yer aldığı Twitter’da bir tartışmaya katılım sağladı. Geçtiğimiz gün katılım sağladığı yayında, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bence muhtemelen Bitcoin, Ethereum ve DOGE için bir gelecek var. Diğerleriyle ilgili gerçekten konuşamam. Ama bu üçünden birini soğuk bir cüzdanda tutuyorsanız, tahminimce iyi sonuç verir.

Dünyaca Ünlü Şirket: Sepetinizde Bu 3 Kripto Para Olmalı!

Musk, FTX CEO’su hakkında düşüncelerini dile getirmişti

Musk, 60.000’den fazla dinleyiciye Bankman-Fried’i başlangıçta hiç duymadığı belirtti. Ancak onunla konuşma şansı bulduğunda bir şeylerin doğru görünmediğini söyledi. Musk’ın Bankman-Fried ile etkileşimi, FTX kurucusunun ilgilendiğini ifade ettiği Twitter satın alma anlaşması etrafında şekillendi. Musk, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Dürüst olmak gerekirse, onu hiç duymadım. Ama sonra bir sürü insan bana onun Twitter anlaşmasına yatırım yapmak istediği çok büyük miktarda paraya sahip olduğunu söyledi. Onunla yaklaşık yarım saat konuştum. Saçmalık ölçerimin kırmızı çizgide olduğunu biliyordum. Bu adam saçmalıktı – bu benim izlenimimdi.

Elon Musk Bombayı Patlattı: FTX CEO'su ile SEC Başkanı…

Musk, büyük endüstri oyuncularının Bankman-Fried’i övmesine rağmen, anlaşmada başarılı olma potansiyeli konusunda şüpheci kaldığını da sözlerine ekledi. “O zaman dedim ki, büyük yatırım bankaları dahil herkes [SBF’in] çok fazla parası varmış gibi konuşuyordu. Benim gördüklerim bu değil idi,” dedi. Bugün ise Musk, Sam Bankman-Fried’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Başkanı Gary Gensler’a yönelik bir tweet paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Hack Uyarısı: Binance API'si Tehlikede! Bu Altcoin Etkilendi!
Hack Uyarısı: Binance API’si Tehlikede! Bu Altcoin Etkilendi! FTX borsasının son şüpheli saldırısından sonra, borsada geniş portföyü olan Binance kullanıcıları, hack olasılığına işaret etti. Kullanıcılar, birilerinin hesabına eriştiğini belirtti. İşte detaylar… Binance için hack tehlikesi mi var? Piyasa, FTX krizinin etkilerini yaşamaya devam ederken, Binance’te...
Aslı Dinçer 3 hafta önce