Elon Musk, Bu Dogecoin Klonunu Uçurdu: Bir Sıfır Silindi!

7e637fb0 6a50 11eb bcb5 36e913382633
7e637fb0 6a50 11eb bcb5 36e913382633
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin klonu Shiba Inu (SHIB), Elon Musk’un bir tweet’inin ardından Pazartesi günü %70’den fazla arttı. Tesla patronu, meme coin Shiba Inu yavrusu Floki’nin bir fotoğrafını tweetleyerek SHIB’nin Twitter’da trend olmasına neden oldu. Coinbase verilerine göre, altcoin bir yılda yaklaşık %8.000 arttı.

Dogecoin klonu SHIB, Elon Musk etkisiyle bir sıfırı sildi!

Shiba Inu olarak bilinen Dogecoin klonu, Tesla CEO’su Elon Musk’ın köpek yavrusunun başka bir resmini tweetlemesinden sonra %70’den fazla arttı. Elon Musk’ın Floki adlı köpeği, Dogecoin’in arkasındaki ikonik köpek olan bir Shiba Inu’dur. 12 Eylül’de Musk, ilk olarak “Floki geldi” diyerek Shiba Inu’sunun bir resmini tweetledi. Milyarderin son tweeti ise bireysel yatırımcılar fiyat artışını alkışlarken SHIB hashtag’inin Twitter’da trend olmaya başlamasına neden oldu. 

Ağustos 2020’de Dogecoin’e Ethereum tabanlı bir alternatif olarak kurulan Shiba Inu, TopStonks.com’dan gelen verilere göre Pazartesi günü 4chan’de yorumlarda da artış gösterdi. Twitter’da birçok kişi meme coin fiyatının ondalık basamağından bir sıfır sildiğini belirtti. Coinbase.com’dan alınan verilere göre, geçen yıl Shiba Inu bir yılda yaklaşık %8.000 arttı. Elon Musk’un, kripto para piyasası üzerindeki etkisi bir miktar azalıyor olsa da bu yıl dramatik kripto para birimi fiyat dalgalanmalarında önemli bir itici güç oldu. Milyarder yatırımcı Mark Cuban ve AMC CEO’su Adam Aron da dahil olmak üzere ünlüler, Dogecoin fiyatını yükseltmeye devam etmek için adımlar atıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Elon Musk, Bu Dogecoin Klonunu Uçurdu: Bir Sıfır Silindi!

Yorumlar kapalı.