Elon Musk da Tweet’ini NFT Olarak Satıyor: En Yüksek Teklif 1.12 Milyon Dolar!

Elon Musk’ın İsmi Yetiyor: Bu Altcoin Çılgınca Yükseldi!
Elon Musk’ın İsmi Yetiyor: Bu Altcoin Çılgınca Yükseldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Artık benzersiz bir Elon Musk NFT (non-fungible token)’si alabilirsiniz. Ancak fiyat etiketi 1 milyon doların üzerinde.

Elon Musk da NFT çılgınlığına katıldı

Elon Musk, ilk NFT’sini yarattı. SpaceX ve Tesla kurucusu, NFT çıkardığını dün gece Twitter üzerinden duyurdu. “NFT’ler hakkındaki bu şarkıyı NFT olarak satıyorum,” ifadelerini kullandı:

Parçanın görsel öğesi, “elmas ellere” atıfta bulunan “HODL” ifadesi ve Dogecoin’in Shiba Inu sembolü dahil olmak üzere kripto merkezli birçok gönderme içeriyor.

Musk, tweet’ini, Twitter gönderilerini token’laştıran ve insanların teklif vermesi için müzayedeler oluşturulan Cent’te yayınladı. En yüksek teklif, bu gönderi üzerinde sahiplik iddia edebilecek. Şimdiye kadar verilen en yüksek teklif, Bridge Oracle CEO’su Sina Estavi tarafından verdi. Şu anda yaklaşık 1.121.000 dolara denk gelen 625.64 ETH ile Estavi, Musk’ın tweet’inin talibi olduğunu belirtti.

Kaynak: Cent

Cent, bu yıl NFT alanında popüler bir fenomen oldu. Twitter ve Square kurucusu Jack Dorsey, bu ayın başlarında elde edilen gelirin Bitcoin’e dönüştürülerek Give Directly Africa Response’a gönderilmesini sağladı. Sina Estavi’nin yine 1.630.58 ETH’lik en yüksek teklifi elinde tuttuğu NFT satışı, 21 Mart’ta sona eriyor.

Musk’ın müzayedesinin sona ermesi için verilen teklifi kabul etmesi gerekiyor. Henüz fiyat hakkında veya gelirlerin herhangi bir hayır kurumuna bağışlanıp bağışlanmayacağı konusunda bir yorum yapmadı. Ayrıca, tweet’teki şarkının yaratıcıları da bilinmiyor.

NFT’nin mizahi doğası, Musk’ı yakından takip edenler için şaşırtıcı olmayabilir. Sık sık Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili gönderiler paylaşan Musk, bu tavırlarıyla kripto alanında bir figür haline geldi. Dün, Tesla’daki unvanını “Tesla’nın Teknokralı (Technoking of Tesla)” olarak değiştirdiği ortaya çıktı. Ayrıca şirketin CFO’suna da “Coin Efendisi (Master of Coin)” unvanı verildi.

Musk’ın partneri Grimes’ın da NFT çıkardığı biliniyor. Müzisyen olan Grimes, ilk NFT koleksiyonunu geçen ay Nifty Gateway’de çıkardı. Satış, kendisine 6 milyon dolar kazandırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Elon Musk da Tweet’ini NFT Olarak Satıyor: En Yüksek Teklif 1.12 Milyon Dolar!