DOGE Hayranı Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü!

DOGE Hayranı Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü!
DOGE Hayranı Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Kurul toplantısında süpriz görüşme yaşandı. Toplantıya katılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX’in CEO’su ünlü Amerikalı işadamı Elon Musk ile görüşme fırsatı buldu. Türkevi’nde gerçekleşen üst düzey görüşme, Türkiye ile Musk’ın girişimleri arasında potansiyel işbirliği tartışmalarına yol açtı. İşte detaylar…

Elon Musk ve Erdoğan, görüştü

Görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk’a 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında İzmir Çiğli Havalimanı’nda düzenleneceğini belirtti. Bu teknoloji ve havacılık etkinliği Teknofest’e katılması için bir davette bulundu. Bunun dışında, İletişim Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Erdoğan, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi gibi girişimlerin altını çizdi. Ayrıca, Türkiye’nin teknoloji alanındaki başarılarına ilişkin görüşlerini paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Türkiye’nin uzay programı kapsamında SpaceX ile potansiyel işbirliği alanlarını da ele aldı.

Dogecoin Savunucusu Elon Musk Yine Şaşırttı! İşte Son Hamlesi

Erdoğan ayrıca Musk’a Tesla’nın Türkiye’nin Otomobil Ortak Girişim Grubu (TOGG) ile yaptığı işbirliği aracılığıyla Türkiye pazarındaki varlığını hatırlattı. Musk’ı, Tesla’nın dünya çapındaki mevcut altı dev fabrikasına ek olarak yedinci fabrikasını Türkiye’de kurmaya çağırdı. Daha önceden, Tesla’nın 2010 yılında Kaliforniya Fremont’ta fabrikası kurdu. Bu fabrika, birçok model dahil olmak üzere çeşitli araçların üretimi için bir merkez haline geldi. 17.000’den fazla çalışanı ile Tesla’nın büyümesinin ve yeniliğe olan bağlılığının bir kanıtı olarak duruyor.

Musk, Türkiye’de yakından tanınmakta

Elon Musk’ın Türkiye ziyareti kripto meraklılarının da ilgisini çekti. Bunun dışında, Kripto para piyasasındaki etkili varlığıyla tanınan Musk’ın son dönemdeki faaliyetleri Türk kripto yatırımcılarının da dikkatini çekti. Musk’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacağı görüşmede ABD’li büyük yatırımcıların Türkiye’deki yatırımlarına odaklanılması bekliyor. Ayrıca, kripto para varlıklarının bu kez tartışma masasında olmayabileceği dikkat çekiyor. Bunun yerine, görüşmelerin daha geniş ekonomik ve teknolojik işbirlikleri etrafında dönmesi muhtemel.

Altcoin "Tesla 420" Haberleriyle Fırladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çeşitli sektörlerden önde gelen isimlerle temasları Musk’ın ötesine geçiyor. 20 Eylül’de Türkiye-ABD İş Konseyi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek konferansta CitiGroup, Coca-Cola, Amazon ve Boeing gibi şirketlerin üst düzey yöneticileriyle bir araya gelecek. Önümüzdeki haftalarda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de çok sayıda ABD merkezli şirketin üst düzey yöneticileriyle görüşmelerde bulunacak. Türkiye’nin uluslararası ticari bağları ve teknolojik gelişmeleri teşvik etme konusundaki kararlılığını daha da pekiştirecek. Elon Musk’ın Türkiye’de bulunması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacağı görüşmeler ayrıca önem taşımaktadır. Hem Türkiye’nin hem de küresel teknoloji endüstrisinin geleceğini şekillendirmede teknoloji ve inovasyonun artan önemini yansıtmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

DOGE Hayranı Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü!