Elon Musk Etkisi NFT Piyasasını da Salladı: 20.000 Dolara Satıldı!

Vural Erkan
Vural Erkan 23 Ekim 2021
1 görüntülenme
Elon Musk

Tesla CEO’su Elon Musk 21 Ekim’de, bir kanepede uzanmış ve duvar monitöründe Bitcoin ve Ethereum fiyatını izleyen bir çifti tasvir eden bir meme paylaştı. Meme’de, Bitcoin için 69.000 dolar ve Ethereum için 4.200 dolar yazıyordu. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okuyunuz.

“Son meme lordu” Elon Musk

Yazardan bahsetmemesine rağmen, Elon Musk’ın “Love in The Time of Web3” memesine gösterdiği ilgiden hala mutluydu ve iki gün içinde 5 wrapped  Ethereum’a (yaklaşık 19.800 dolar) sattı. Şimdi meme neredeyse 70 WETH için yeniden listelendi.

Elon Musk, 28 yaşındaki bu meme’yi yeniden yayınladı ve NFT ardından sadece 2 günde yaklaşık 20.000 dolara satıldı.

Meme, kendini “hobi sanatçısı” olarak tanıtan eden 28 yaşındaki Eva Beylin tarafından yaratıldı. Vermiş olduğu röportajda, Elon Musk’ın meme’sini paylaştığını öğrendiğinde çok heyecanlandığını söyleyen sanatçı, şu ifadeleri kullandı:

Memolojinin nihai ödülü, son meme lordunun meme’nizi kullanmasıdır.

Eva Beylin meme’nin ilk yazarı değil

Elon Musk tweet attığı gece, “Love in The Time of Web3” Zora platformunda bir NFT olarak açık artırmaya çıkarıldı ve iki gün sonra NFT, 5 wrapped ETH’ye (yaklaşık 19.800 $) satıldı.

Bu arada, Eva Beylin’in ilk yazar olmadığı, başka bir Twitter kullanıcısının (@shegenerates) fotoğrafını seçtiği ve bu fotoğrafı şaka amaçlı paylaştığı ortaya çıktı. Eva Beylin, bunu telafi etmek için, onlara NFT satışından %20 teklif etti. Bahsedilen Twitter kullanıcısı ise bu teklife aldırmadı ve açıklama yaptı. Şimdi Eva Beylin, satıştan elde ettiği geliri diğer sanatçıların NFT’lerine yeniden yatırmayı planlıyor. Bu arada Elon Musk tarafından yayınlanan meme’yi satın alan kişi, 69,42 wrapped ETH karşılığında yeniden listeledi ve Eva Beylin’e meme’nin satılacağı fiyatın yüzde 15’ini vaat ettiler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

biggest losers
İşte Bu Hafta En Çok Kaybeden 7 Altcoin Fırsatları yakalamak ve tehlikelerden korunmak için piyasada sadece yükselenleri takip etmek yetmez. Bu yüzden kripto analisti Valdrin Tahiri, 15-22 Ekim haftasında en çok kaybettiren yedi altcoin projesinin röntgenini çekiyor. Biz de Kriptokoin.com olarak Valdrin Tahiri’nin analizlerini sizler...
Vural Erkan 23 Ekim 2021