Elon Musk Konuştu: Balinalar Bu 2 Altcoin’e Koştu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
3.512 görüntülenme
Elon Musk Konuştu Balinalar 2 Altcoin'e Koştu

Elon Musk kripto paralara olan ilgisini kaybettiğini ima eden bir tweet atarken, altcoin balinaları bu iki coin’den milyonlarca satın aldı.

Elon Musk, kripto paralardan bu sektöre geçiyor

Tesla CEO’su gün içinde attığı bir tweet’te kriptodan yapay zekaya geçiş yaptığını bildirdi. Bu esnada, iki büyük balinası fiyatı düşüşteyken 240 milyona yakın Dogecoin (DOGE) satın aldı. İlk işlem, en büyük 20 arasında yer alan bir balina cüzdanından diğerine yapıldı ve 9.5 milyon dolar değerinde 123.6 milyon DOGE taşıdı. İkinci transfer anonim bir cüzdan ile ilk 20 arasında yer alan bir diğer cüzdan arasında gerçekleşti. Bu işlem 8.5 milyon dolar değerinde 111.8 milyon DOGE içeriyordu.

DogeWhaleAlert tarafından hazırlanan rapora göre, toplam 240 milyona yakın Dogecoin (DOGE) transferi son 24 saat içinde gerçekleşti. Bu esnada, Elon Musk Twitter hesabından kriptodan yapay zekaya “geçiş” yaptığı söyleyen bir tweet atıyordu.

Elon Musk beklenmedik kripto-yapay zeka (AI) açıklaması yaptı

Musk, dün gece, eskiden kriptoda olduğunu ancak şimdi yapay zeka ile ilgilendiğini belirten bir tweet yayınladı. Bu tweet, Musk’ın 2015 yılında kurulmasına yardım ettiği, ancak üç yıl sonra diğer kurucularla bazı anlaşmazlıklar nedeniyle üst yönetimden istifa ettiği Open AI şirketinin ChatGPT ürününü birkaç kez eleştirmesinden sonra geldi.

240 milyona yakın Dogecoin (DOGE) transferlerinin ortasında, Shiba Inu’da yaklaşan Shibarium lansmanı öncesinde balinaların cüzdanlarını dolduruyor. Her iki göze çarpan işlemde Elon Musk’ın kripto-yapay zeka (AI) açıklaması yaptığı saatlerde gerçekleşti.

Bu kripto balinası tek bir işlemde 1,49 milyon dolar değerine Shiba Inu (SHIB) satın aldı

Whalestats tarafından sağlanan verilere göre, “BlueWhales0073” isimli bir Ethereum (ETH) balinası, tek bir işlemde 131,4 milyar Shiba Inu satın aldı. Bu yaklaşık 1,48 milyon dolar değerinde yatırım anlamına geliyor. Bu büyük birikim, Shiba Inu fiyatının son 7 gün içinde %10’luk düşüşte olduğu dönemde geldi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, makine öğrenimi algoritmaları bu eğiliminde Mart sonuna kadar devam etmesini bekliyor.

Derinlemesine incelersek Shiba Inu, en büyük 100 ETH balinası arasında dolar değerinin elinde tuttuğu en büyük token. Balinalar toplamda 601 milyon dolar değerinde SHIB tokeni tutuyorlar. SHIB, balinaların toplam bakiyesinin %11,94’ünü oluşturuyor.

Shiba Inu, son 24 saat içinde en büyük balinalar tarafından satın alınan ilk 10 token arasındaydı. Aynı zamanda ilk 100 ETH balinası tarafından en çok kullanılan sözleşmeler listesine girdi. Ancak, 24 saatlik token burn yaklaşık %4’lük düşüş kaydetti. Ölü cüzdana sadece 31,5 milyon SHIB tokeni gönderildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Balina LINK ve Bu 4 Altcoin ile Dolu
Devasa Balinanın Sepeti, LINK ve Bu 4 Altcoin ile Dolu! Piyasanın en büyük kripto para balinalarından biri, sürekli düşen fiyatlara aldırış etmeden yüklü miktarda LINK, DOGE ve bu 3 altcoin’i satın alıyor. LINK ve Ethereum tabanlı 4 altcoin balinaların favorisi haline geldi Blockchain izleme platformu Etherscan’tan elde...
Buğra Çağlar 3 hafta önce