Elon Musk, Kripto Düşmanını Hedef Aldı: Büyük Hata!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
375 görüntülenme
Elon Musk, Kripto Düşmanını Hedef Aldı: 'Büyük Hata'!

Tesla’nın kurucusu ve şu anki Twitter sahibi Elon Musk, kripto para birimlerine karşı düşmanlığıyla bilinen Charles Munger hakkında bir yorum yaptı. Musk, en son attığı tweet’inde, Munger’ın bir “yatırım hatası” olarak görülebilecek bir hareketini ifşa etti. İşte detaylar…

Munger, Tesla yatırımcısı olabilirdi

Elon Musk, bir ekonomist ve yatırımcı olan Charles Munger’in kendi elektrikli otomobil şirketine 2008 yılında hala 200 milyon dolar değerindeyken yatırım yapmış olabileceğini açıkladı. Karşılaştırıldığında, Tesla’nın mevcut piyasa değeri yaklaşık 3.000 kat daha büyük ve yaklaşık 615 milyar dolar. Kasım 2021’de zirvede olan şirket, 1,23 trilyon dolar değerindeydi.

Musk’ın takipçileri, medya tarafından Warren Buffett’ın sağ kolu olarak tanımlanan Munger’ın teknoloji yatırımlarındaki uzmanlığını, özellikle Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri hakkındaki sert söylemini hatırlatarak alaycı bir şekilde değerlendirmekte gecikmediler.

Munger, kripto para birimlerini eleştiriyordu

Analist ve ARK Invest’in eski kripto başkanı Chris Burniske, Munger’in yüzde binlerce getiri şansını nasıl kaçıracağını tam olarak bildiğini söyledi. Daha önce 99 yaşındaki Munger, kripto varlıkların kumar sözleşmelerinden başka bir şey olmadığını belirten bir makale yayınlamış ve onlara “fare zehiri” adını vermişti. Ayrıca ABD makamlarını Çin’in izinden gitmeye ve kripto para birimlerini yasaklamaya çağırdı.

İlginç bir şekilde, Şubat ayında kripto para birimleriyle ilgili düzenleyici kabus, ayın ilk yarısında Munger’den gelen yasaklama çağrılarının hemen ardından başladı. Bu durum ilginç çünkü Aralık 2021’de kripto piyasasındaki düşüş, yatırımcıdan gelen bir dizi eleştirinin hemen ardından başladı. O zamandan beri, kripto para birimleri hakkındaki konuşmaları, insanların öfkesini ifade eden patlamalardan bir tür sinyal olarak görülmeye başlandı.

Elon Musk, DOGE kurucusuyla tweetleşiyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi favori altcoin’i Dogecoin olan Musk, DOGE kurucusu Billy Markus’un bir tweet’ine cevap verdi. Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin’i Jackson Palmer ile birlikte yaratan Markus, yakın zamanda verdiği bir yanıtta, “hayalindeki arabanın” Toyota Camry olduğunu belirtmişti. “Nefret edenler benimle kavga edebilir” diye ekledi Markus. Elon Musk, yorum olarak kızgın bir emoji bırakarak, belki de Billy Markus’un Toyota ve diğer otomobil üreticileri yerine normal bir Tesla elektrikli otomobilini, hatta belki de bir Cybertruck’u tercih etmesi gerektiğini ima etti.

Altcoin Yükseliyor: NFT Haberi Geldi

Musk’ın önceki tweetlerinden farklı olarak yukarıda bahsedilen tweet’in Dogecoin üzerinde herhangi bir etkisi olmadı. Bu haftanın başlarında, 22 Şubat’ta Musk, Baha Men’in popüler bir şarkısı olan “Who Let The Dogs Out”tan bir mısrayı tweet atarak DOGE topluluğunu heyecanlandırmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin ve Altcoinler, Haftaya Bu 25 Olaydan Etkilenecek!
Bitcoin ve Altcoinler, Haftaya Bu 25 Olaydan Etkilenecek! Bitcoin ve altcoinler, yoğun bir haftaya daha hazırlanıyor. Makroekonomik açıdan bakıldığında, bu hafta, ABD’de birçok veri açıklanacak. Ayrıca, ABD FED yetkilileri ve Avrupa Merkez Bankası yöneticileri konuşmalar gerçekleştirecek. Geçen haftaki en büyük kripto hikayelerinden biri, rakip OpenSea’yi...
Aslı Dinçer 4 hafta önce