Elon Musk Onayladı: Bu 2 Kripto Para Hareketlenebilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
1.240 görüntülenme
Elon Musk Kripto Para Hareketlenebilir

Twitter CEO’su Elon Musk, kripto destekçisi Cathie Wood’un mevcut bankacılık krizinde yücelttiği iki kripto para birimine destekleyici yanıt verdi.

Elon Musk, ABD bankacılık kriziyle ilgili olarak Cathie Wood’u destekliyor

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, son zamanlarda krizin içinde olan bankacılık sistemi hakkında uzun bir tweet paylaştı. Kripto para piyasasının bu esnada yükseldiğine dikkat çekti. Son günlerde yapay zeka ile meşgul olan Elon Musk, kısa sonra destekleyici yorumlarıyla tartışmaya katıldı.

Musk’ın dikkatini çeken açıklamalarda Cathie Woods, ABD bankacılık sistemi toparlanırken, Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra piyasadaki diğer altcoin’lerde bundan yararlandığını söylüyor. BTC fiyatı, kriz esnasında 14 Mart’ta açıklanan ABD enflasyon verileri eşliğinde dokuz ayın yeni zirvelerine ulaştı.

Bitcoin, kısa bir süre için 26.000 doları aşarken günlük kazancı %18’i aştı. Bunu 15 Mart’ta %5’lik düşüş izledi. Ethereum fiyatı dün %20.26 artarak 1.776 dolara ulaştı, ancak şimdi 1.650 dolar seviyesine geriledi.

Bununla birlikte Woods, üç büyük (ve kripto dostu) bankanın iflas etmesi, ikisinin kurtarılması ve USDC stablecoin için bir tehdit oluşturması nedeniyle bankacılık sisteminin ‘dengesiz’ olduğunu dile getirdi.

Elon Musk devreye girerek Woods’u destekliyor

ABD bankacılık krizi başlamadan önce SEC, kripto borsaları Kraken ve Gemini’ye staking hizmetleri için dava açtı. Ayrıca, New York başsavcısı, Ethereum’un bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek KuCoin’i dava etti.

Wood, DeFi ve DEX sektörleri gibi “merkezi olmayan, şeffaf ve iyi işleyen” finansal platformlara saldırmak yerine, düzenleyicilerin geleneksel bankacılık sistemindeki zayıf noktaları ele alması gerektiğine inanıyor. Wood, muhtemelen 1929’da ABD’yi vuran Büyük Buhran’a atıfta bulunarak, orada bir krizin açık belirtilerinin belirmekte olduğunu ve 1920’lerdeki krize benzediğini belirtti. Musk’ta tam bu noktada devreye giriyor…

Twitter CEO’su Elon Musk, bankalardaki durumun artık 1929’daki duruma çok benzediği yorumunu yaptı. Cathie Wood’un Bitcoin ve Ethereum’un finansal krizlere dayanıklı olduğunu söylediği açıklamalarını destekledi.

Robert Kiyosaki, kripto para piyasasını etkileyen iflas zincirinin uzayacağını söylüyor

Silvergate, Silicon Valley Bank ve Signature Bank, dengesiz faiz oranları nedeniyle iflas eden, kripto para piyasasına en yakın bankalardı. Signature Bank, BUSD ve USDP stablecoin’lerini çıkaran Paxos ile çalışıyordu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da Twitter’da şirketin Signature Bank ile çok az teması olduğunu belirten bir açıklama yaptı.

Ünlü finans yazarı Robert Kiyosaki, bu ortamda, iki büyük bankanın iflas ettiğini ve üçüncüsünün yakın olduğunu söyledi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Cumartesi günü Signature Bank’ın da iflas edeceğini tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 3 Yapay Zeka Coini Hızla Yükselebilir!
Bu 3 Yapay Zeka Coini Hızla Yükselebilir! Geçtiğimiz gün yapay zeka üreticisi OpenAI tarafından piyasaya sürülen yeni nesil dil modeli GPT-4 ile beraber yapay zeka dünyası bir adım daha ilerledi. Bununla beraber kripto para endüstrisi, yapay zeka ve Web3 günden güne yakınlaşıyor. Uzmanlar, bu...
Emre Borsan 2 hafta önce