Elon Musk Kullanıyor: DOGE Değil Bu Altcoin Uçtu!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 28 Kasım 2022
126 görüntülenme
Elon Musk Kullanıyor: DOGE Değil Bu Altcoin Uçtu!

Tesla milyarderi ve Twitter’ın yeni sahibi ve Bitcoin konusunda hala şaşırtıcı bir şekilde yükseliş gösteren Elon Musk, uygulamanın radikal bir şekilde elden geçirildiğini gösteren bir yol haritası yayınladı. Bu gelişme ile bir altcoin’in fiyatı sıçrama yaşadı. İşte detaylar…

Twitter’a yönelik en son gelişmeler: Signal entegrasyonu mu?

Şifreli özel mesajlar, uzun biçimli gönderiler, bir abonelik yeniden lansmanı ve uygulamadaki ödemeler, bir iPhone rakibi başlatabileceği ve meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin’i Twitter’a entegre edebileceği yönündeki çılgın spekülasyonların ortasında Musk; Twitter için çalışıyor. Bu arada, Twitter iPhone kodu, şifreli özel mesajlar için Signal mesaj uygulaması protokolünün referanslarını ortaya çıkardı. Musk, Twitter 2.0’ın şifreli bir özel mesajlaşma özelliği ekleyeceğini söylediğinde bunu ima etti.

Siber dedektif ve teknoloji araştırmacısı Jane Manchun Wong, Twitter’da bir açıklama yaptı. “Twitter, şifreli DM’ler için Signal Protocol’ü benimseyecek” dedi. Manchun Wong, Twitter iOS uygulaması için kodun Signal protokolüne atıfta bulunduğunu gösteren ekran görüntülerini paylaştı. Wong ayrıca, özelliğin Twitter’ın Android uygulaması için üzerinde çalışıldığını da açıkladı.

Elon Musk, Signal’i övmüştü

Musk daha önce Signal’e övgüler yağdırmıştı. Takipçilerine Ocak 2021’de iPhone iMessages, Facebook Messenger ve WhatsApp gibi uygulamalardansa, “Signal kullanmalarını” söylemişti. Signal’in açık kaynak protokolü ve uygulaması, Signal Technology Foundation tarafından finanse edilmekte. Signal Technology Foundation tarafından geliştirilmiştir.

Elon Musk Bitcoin Tahmini Yaptı: Kış Ne Zaman Bitiyor?

Daha önce Musk, “Twitter şirket konuşmasından” slaytlar yayınlamıştı. “Twitter’ın 12 ila 18 ay içinde aylık bir milyar kullanıcıyı aşabileceğini” düşündüğünü eklemişti. Geçen ay Twitter’ı X adlı WeChat tarzı bir süper uygulamaya dönüştürmeyi planladığını söylemişti. Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Musk, ayrıca iPhone üreticisi Apple ve Android geliştiricisi Google’ın Twitter’ı uygulama mağazalarından kaldırması durumunda “yeni bir akıllı telefon üretmekten başka bir şansı kalmayacağını” söyledi.

MobileCoin, yüzde 300 yükseldi

Twitter’ın mesajlaşma için Signal teknolojisini kullanmayı planladığına dair haberler, alanda bir etkiye neden oldu. Signal bağlantılı MobileCoin (MOB) kripto para biriminin fiyatını yaklaşık yüzde300 artırdı. MOB, 27 Kasım’da 0.59 dolardan 3 dolara kadar yükseldi.  MOB, Bitcoin’in 300 milyar dolarlık piyasa değerine kıyasla 140 milyon dolarlık piyasa değerine sahiptir. Mobilecoin’in fiyatı şu anda hafif bir düzeltme görüyor.

Geçen yıl Signal, ek gizlilik özellikleri olan ve kişiden kişiye ödemeleri kolaylaştırma planını açıkladı. Bu nedenle MobileCoin’i kullanan bir ödeme özelliğini kullanıma sunmaya başlayacağını duyurdu. Twitter’ı satın almadan önce, Musk ve yatırımcılar arasındaki mesajlar, uygulamaya Dogecoin ve Bitcoin’i eklemeyi düşündüğünü ortaya çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Forbes

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü Fon Şirketi, Bu Altcoin'i Borsalara Döktü ve Sattı!
Ünlü Fon Şirketi, Bu Altcoin’i Borsalara Döktü ve Sattı! Bitcoin ve diğer kripto para birimleri yatay hareket etmeye devam ediyor. Bu sırada elinde yüklü miktarda kripto para tutan platformlar satış için harekete geçiyor. Bu yazımızda, lider altcoin Ethereum’u konu alan bir satıştan bahsedeceğiz. İşte detaylar… Lider...
Aslı Dinçer 28 Kasım 2022