Elon Musk Tweet Attı: Bu Altcoin Adeta Uçuyor!

Elon Musk Tweet Attı: Bu Altcoin Adeta Uçuyor!
Elon Musk Tweet Attı: Bu Altcoin Adeta Uçuyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Twitter’ı satın almasıyla gündeme oturan Elon Musk, son hamleleriyle yine manşetlerde. Artık Twitter’ın sahibi olmasıyla Dogecoin’i (DOGE) sosyal medya platformuna entegre etmesi beklenen Musk, bu konuya yönelik bir tweet attı. Tweet’in ardından Dogecoin’in fiyatı sıçrama yaşadı. İşte detaylar…

Elon Musk, DOGE’un Twitter’a geleceğini ima etmiş olabilir

Elon Musk, Twitter anlaşmasından sonra ilk kez DOGE imasında bulundu. Musk, son birkaç yıldır Dogecoin’in ateşli bir destekçisi oldu. Hatta, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz önceki açıklamalarına göre Musk, DOGE’un günlük ödemeler/işlemler yapmak için Bitcoin’den daha iyi olduğuna inanmakta. Musk, en son tweet’inde Shiba Inu cinsi evcil hayvanına Twitter tişörtü giydirmiş gibi duruyor.

Musk’ın Dogecoin’e desteği geçmişte birkaç ralliye yol açtı. Son tweette bile DOGE fiyatı dakikalar içinde doğrudan yüzde 20 arttı. Birçok piyasa analisti, Elon Musk’ın Twitter’ı almasıyla birlikte DOGE ödemelerinin yakında platforma gelebileceğine inanmakta. DOGE, olağanüstü bir ralli gerçekleştirdi. Şu anda piyasa çöküşünden önce Mayıs 2022’de görülen seviyelerde işlem görüyor.

DOGE’un değeri yüzde 25 yükseldi

En büyük meme coin, Musk’ın son tweet’inin etkisiyle artışını sürdürdü. Yazım sırasında yüzde 24.7’lik bir yükseliş ile 0.1458 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi, günlük bazda 0.1469 dolara kadar yükseldi. Bu seviyelere, 0.1150 dolar seviyelerinden çıktı. En son yükselişi, DOGE’un yedi günlük fiyat artışını yüzde 145 oranına getirdi.

Bu sırada DOGE’un Twitter’a entegrasyonu konusunda, Cardano kurucusu Charles Hoskinson’dan destek geldi. DOGE’un kullanım durumuna dikkat çeken Hoskinson, Dogecoin’in ADA side-chain’i olarak çalışma potansiyelinden bahsetti. Entegrasyonu ücretsiz şekilde yapacağını söyledi.

Elon Musk, 9 yönetim kurulu üyesini kovdu

Bu sırada Twitter’ın dokuz kişilik yönetim kurulu ortadan kalktı. Böylece, Elon Musk artık sosyal medya şirketinin tek yöneticisi oldu. Musk, Perşembe gecesi sosyal medya platformunun kontrolünü üstlendikten sonra Twitter CEO’su Parag Agrawal, CFO Ned Segal ve hukuk politikası ve güvenlik başkanı Vijaya Gadde’yi derhal görevden aldı. Bu eylem, birçok kullanıcının Musk’ın yönetiminin sosyal medya platformu için yaratacağı kargaşa konusundaki korkularını doğruladı.

Şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bir bildiriye göre 27 Ekim 2022’de birleşmenin tamamlanmasının ardından “Musk, Twitter’ın tek yöneticisi oldu”. Perşembe günü Musk, Twitter’ı “geniş bir inanç yelpazesinin sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği ortak bir dijital meydana sahip olmak uygarlığın geleceği için önemli olduğu için” aldığını tweetledi.

Bu 2 Altcoin, Elon Musk Dopingiyle Rekor Kırıyor!

Bazı üyeler platformdan ayrılıyor

Milyarder ayrıca Twitter’ın doğrulama sisteminde yeni bir uygulamayı yürürlüğe koymayı planlıyor. Musk, doğrulanmış kullanıcıların “mavi tikleri” koruması için ödeme yapmasını sağlayacak bir reform uygulamayı hedefliyor. Mavi tik’i olan kullanıcıların 19.99 dolara Twitter Blue platformuna abone olmaları için 90 gün verilmekte. Musk’ın Twitter’ı satın alması ve çeşitli planlarını açıklaması, bazı kullanıcıların platformdan ayrılmasına neden oldu. En son, Amerikalı bir televizyon senaristi, yapımcısı ve yazarı olan Shonda Rhimes, Twitter’dan ayrıldığını tweetledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Elon Musk Tweet Attı: Bu Altcoin Adeta Uçuyor!