Yine Elon Musk Yine Pump: Bu Altcoin Tweetle Zıpladı!

Emre Borsan
Emre Borsan 6 gün önce
1.794 görüntülenme
Yine Elon Musk Yine Pump: Bu Altcoin Tweetle Zıpladı!

Kripto para piyasasının yakından takip edilen isimlerinden Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus ve Tesla CEO’su Elon Musk, yakın zamanda Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla beraber CNBC Mad Money programının sunucusu Jim Cramer’ı trollediler! Tweet’lerin ardından popüler altcoin DOGE fiyatında yaşanan yükseliş, birçok yatırımcıyı sevindirdi! İşte detaylar…

DOGE kurucusu ve Elon Musk’tan gelen tweet’ler, popüler altcoin projesini uçurdu!

Kripto para piyasasına yönelik yorumlarıyla dikkat çeken Jim Cramer, uzun bir süredir yaptığı yanlış tahminlerle kripto para topluluklarının hedefinde bulunuyor. Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve popüler altcoin DOGE hakkında yaptığı yanlış tahminler sonucunda birçok topluluk tarafından alay konusu olan Cramer, hafta başında mevcut Bitcoin rallisi hakkında yorumlarda bulundu. Yaptığı yorumlarda Mad Money sunucusu, bu rallide “BTC satacağını ve hiçbir zaman BTC destekçisi olmadığını” belirtti.

Öte yandan 16 Mart tarihinde “Nasdaq’ı short (kısa) pozisyon alın ve ardından beni cenazenize davet edin.” Tweet’ini atan Cramer’e kripto topluluğundan cevap gecikmedi. Topluluklardan gelen yanıtlar CNBC Mad Money sunucusu ve finans uzmanı Jim Cramer’i ağır bir şekilde trolledi ve birçok kullanıcı yine yanlış bir tahminde bulunmasını bekleyeceğini aktardı. Bununla beraber, Nasdaq hisse senetleri ve Bitcoin’in son zamanlarda güçlü bir şekilde ilişkili olduğunu, ancak yukarıda bahsedildiği gibi Cramer’in Bitcoin karşıtı olduğunu belirtmekte fayda var. Bu durumda BTC eleştirmeni CNBC sunucusu, dolaylı olarak BTC’yi desteklediğinin farkında olmayabilir.

Bitcoin (BTC) günün erken saatlerinde 26 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başarırken popüler altcoin Dogecoin kurucusu Billy Markus, Cramer hakkında “işinde iyi” sözlerini tweet’ledi. Elon Musk ise Star Wars film serilerine atıfta bulunarak “Güç, ters Cramer ile güçlüdür!” yorumlarında bulundu.

Dogecoin yüzde 10’un üzerinde yükseliş yaşadı!

Bir diğer yandan Dogecoin ve Bitcoin yükselişe geçiyor. Özellikle son 24 saat içerisinde lider kripto’nun yükselişi ve Elon Musk’ın tweeti ile beraber pump’lanan altcoin projesi DOGE, yüzde 6 yükseldi. Son 2 günlük süreç içerisinde ise yüzde 10 değer kazandı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere DOGE’nin anlık fiyatı, 0,074923 dolar seviyesinde bulunuyor.

DOGE 1 haftalık fiyat grafiği

Bununla beraber Dogecoin balina izleme platformu @DogeWhaleAlert’e göre son 24 saatlik süreç içerisinde, büyük anonim balinalar birkaç büyük kripto işleminde bulunarak yüz milyonlarca DOGE aktarımında bulundu. En büyük transferlerden biri ise tek seferde 135 milyon DOGE aktarımı oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Shiba Inu Mucidinin Gerçek Kimliği Açıklandı!
Shiba Inu Mucidinin Gerçek Kimliği Açıklandı! Popüler meme coin’i Shiba Inu, arkasındaki geliştiricinin anonim olmasının yarattığı gizemle piyasada farklı bir konuma sahip oldu. Şimdi bu gizem bozuluyor mu? BitBoy takma adlı YouTuber Ben Armstrong, sonunda Shiba Inu’nun kurucu ortağı ve baş geliştirici Shytoshi...
Vural Erkan 6 gün önce