Elon Musk ve Twitter’dan Son Dakika Hamlesi: DOGE’a Dikkat!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 6 Kasım 2022
27 görüntülenme
Geçtiğimiz günlerde Twitter alımı ile gündeme gelen Elon Musk, tartışmalı “Twitter Blue” planını resmen faaliyete geçirdi. Hareketleri meme coin Dogecoin’i (DOGE) yakından etkileyen Musk, ayrıca, Twitter’ın başına geçtiği gibi çalışanların yarısını işten çıkarmıştı. Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, bu konuya yönelik sessizliğini bozdu. İşte detaylar…

Geçtiğimiz günlerde Twitter alımı ile gündeme gelen Elon Musk, tartışmalı “Twitter Blue” planını resmen faaliyete geçirdi. Hareketleri meme coin Dogecoin’i (DOGE) yakından etkileyen Musk, ayrıca, Twitter’ın başına geçtiği gibi çalışanların yarısını işten çıkarmıştı. Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, bu konuya yönelik sessizliğini bozdu. İşte detaylar…

Elon Musk, planını hayata geçirdi: 8 dolarlık Twitter Blue planı

Elon Musk, ayda 8 dolar ücret de dahil olmak üzere değişiklikleri yayınlamasından sadece birkaç gün sonra, yeni bir Twitter Blue katmanı sunmaya başlamış gibi duruyor. Bu servis, Musk’ın bazı önerilerini yansıtan premium hizmetidir. “Kaliteli içerik” için öncelik sıralaması, abonelerin yanıtlarda, bahsetmelerde ve aramalarda görünürlüğünü artırmayı vaat etmekte. Ayrıca Musk, bunun “dolandırıcılık, spam hesaplarını ve botları” azaltacağını iddia ediyor.

Başlangıçta ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulacak. Şu anda Twitter Blue yalnızca iOS cihazlarını destekleyecek. Bazı raporlar ayrıca lansmanın erken olabileceğini öne sürüyor. Twitter’da bir ürün lideri olan Esther Crawford’un bir tweet’ine göre, yeni Twitter Blue planı henüz yayında değil, ancak bazı kullanıcılar bir testin parçası olarak bildirimler görüyor.  Musk’ın hamleleri kripto para alanında, özellikle Dogecoin topluluğu tarafından merakla beklenmekte. Bilindiği gibi Elon Musk, DOGE’un fiyatını çeşitli tweet’leriyle etkileyebiliyor.

Jack Dorsey, Musk’ın Twitter alımı konusunda sessizliğini bozdu

Bu sırada, Musk’ın Twitter’ı devralmasına ilişkin yeni açıklamalar yapmayan Jack Dorsey, sonunda sessizliğini bozdu. Dorsey, özellikle Musk’ın işten çıkardığı birçok çalışana dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Elon Musk, işten çıkarmaların işletme maliyetlerinden tasarruf sağlayacağını söylemişti. İşten atılan birçok çalışan Twitter’daki yolculukları ve duygusal durumları hakkında tweet atmaya başladı. Büyük işten çıkarma süreci, çok sayıda personeli #OneTeam hashtag’i, mavi bir kalp ve selamlama emojileri arkasında birleştirdi.

Cumartesi günü, Twitter kurucusu Jack Dorsey, platformun yeni CEO’su Elon Musk’ın şirkete getirdiği değişiklikler hakkında konuştu. Jack duygusal bir notta “Şirketin boyutunu çok büyüttüm. Bunun için özür dilerim” dedi. Twitter’ın kurulmasına yardım eden ve bugünkü haline getiren herkese minnettar olduğunu söyledi. Twitter, resmi bir notta işten çıkarılan çalışanlarına, “Bugün şirketteki son iş gününüz, ancak Twitter’da çalışmaya devam edeceksiniz. 2 Şubat 2023’teki ayrılma tarihinize kadar tazminat ve sosyal haklar alacaksınız. Bu süre zarfında Twitter sistemlerine erişiminiz devre dışı bırakılacak” demişti.

İlerleyen dönemde Elon Musk’ın Twitter planının platformu ne ölçüde değiştireceğini göreceğiz. Ancak şimdilik neredeyse kesin olan şey, Musk’ın kripto para alanında hala etkili olduğu. Bu nedenle yatırımcılar, özellikle DOGE yatırımcıları, Musk’ın hamlelerini dikkatle izliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bir altcoin projesini daha hedefine almış gibi duruyor. SEC; sayısız kripto projesine, kurucularına, influencer’larına kabus oldu. İşte kurumun odağındaki en son kripto para projesi…
SEC’ten Bu Altcoin Ekibine Mahkeme Celbi: Fiyat Düşüyor! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bir altcoin projesini daha hedefine almış gibi duruyor. SEC; sayısız kripto projesine, kurucularına, influencer’larına kabus oldu. İşte kurumun odağındaki en son kripto para projesi… Influencer’lara mahkeme celbi gidiyor Son raporlara...
Aslı Dinçer 6 Kasım 2022