Elon Musk X-App Oluşturmak İstiyor! Para Birimi XRP, ETH mi Olacak?

Elon Musk X-App Oluşturmak İstiyor
Elon Musk X-App Oluşturmak İstiyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter satın alımının X uygulamasını geliştirmeyi hızlandırdığını söylüyor. Analistler, Musk’ın X vizyonunu gerçekleştirmede ciddi zorluklarla karşılaşacağını tahmin ediyor.

Elon Musk, 8 milyar insan için X-App oluşturmak istiyor

Elon Musk, Çin’in önde gelen sosyal medya platformu WeChat’ten ilham alarak Twitter’ın geleceğini planlıyor. X-App, Twitter’ı WeChat veya Grab gibi Asya’da popüler olan çok yönlü platformlarla aynı düzeyde tutacak bir sonraki “süper uygulama” haline getirme fikridir. Bu vizyonuyla ilgili birkaç ayrıntı paylaşmış olsa da, analistler gerçekleştirmenin çok zor olacağını söylüyor.

Musk Salı günü, Twitter için uzun vadeli vizyonunun X adında yeni bir uygulama olduğunu söyledi. Musk, tweetinde Twitter satın alımının X’in hızlı gelişimine yardımcı olacağını belirtti.

Musk’ın yorumu, Twitter’ı ilk teklifi 44 milyar dolara satın alma kararına geri döndükten sonra geldi. Musk, Twitter’in kullanıcı tabanındaki çeşitli tutarsızlıklara atıfta bulunarak satın alma kararından vazgeçmişti. Bundan daha önce Nisan ayında Twitter’ı 44 milyar dolara satın almayı kabul etti. Kriptokoin.com olarak son gelişmeleri bu makalede ele aldık.

Şimdi, aylarca süren acı ve U dönüşlerinden sonra, Elon Musk tekrar Twitter’i satın almaya hazırlanıyor. Böylece, Twitter’ı satın alımı Musk’ı dünyanın en etkili sosyal platformunun kontrol sahibi yapacak. Musk’ın analistlerin “çok amaçlı platform” dediği şeyi yaratma arzusu, Asya’daki “süper uygulamalar” ile karşılaştırılabilir. Süper uygulamalar, kullanıcıların neredeyse tüm etkinliklerini gerçekleştirebilecekleri tek duraklı mağazalardır.

Asya’da çeşitli X-App sürümlerine sahip birçok şirket var

En dikkate değer olanı, Tencent’in (Çinli teknoloji devi) sahip olduğu bir sosyal platform olan WeChat’tir. Birçoğu WeChat’i Facebook, PayPal, Twitter ve Snapchat’in tek bir yerde birleşimi olarak tanımlıyor. Platformun, ağırlıklı olarak Çin anakarasından olmak üzere bir milyardan fazla kullanıcısı var.

Kullanıcılar bu uygulamada fatura ödemeleri, market siparişleri ve yoga dersi rezervasyonu gibi neredeyse her şeyi yapabilirler. Asya’daki WeChat’e benzer diğer platformlar GRAB ve LINE’dır. GRAB, esas olarak Singapurlulara ve Malezyalılara hitap ederken, LINE Japonlar arasında popülerdir. GRAB bir araç çağırma hizmeti sağlayıcısı olarak başlarken, LINE bir mesajlaşma uygulaması olarak ün kazandı.

Bununla birlikte, her platformda hizmetlerine birkaç başka özellik eklemiştir. Musk, WeChat’in başarısını taklit etme konusunda öncü oldu. Haziran ayında Twitter çalışanlarıyla bir toplantısında Musk, Twitter’ın Tencent’in Çin’deki popüler hizmetine benzer bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Milyarder iş insanı, önemli bir hedefin Twitter’da mümkün olduğunca ülke ve dünyayı dahil etmek olacağını söylüyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de Elon Musk ile benzer duyguları paylaşıyor

Mark Zuckerberg, bir keresinde şirketinin WeChat’i iyileştirmesi için bir vaka çalışması olarak incelemesini önerdi:

Çoğu Çinli, günlük yaşamdaki kullanışlılığı ve yardımseverliği nedeniyle WeChat’te yaşıyor. Twitter için benzer veya yakın bir şey elde etmek büyük bir başarı olur.

Para birimi XRP, ETH yoksa DOGE mu olacak?

Bir kripto para savunucusu olarak Musk’ın Twitter’ı diğer ana akım süper uygulamalardan yapmasının bir yolu kripto para birimlerini benimsemektir. Zaten bir Dogecoin hayranı olan Musk’ın platforma DOGE’yi entegre edeceği ortaya çıktı. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) dahil olmak üzere diğer ana kripto paralarda da eklenebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Elon Musk X-App Oluşturmak İstiyor! Para Birimi XRP, ETH mi Olacak?