XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Elon Musk’ın Çılgın Projesine Güçlü Yatırımcı Desteği

mcgregor
mcgregor 15 Ekim 2017
22 görüntülenme
Elon Musk çılgın projelerini art arda medyada sergilerken hangilerinin gerçekleşeceği hangilerinin ise tarihin tozlu bulutları arasında kalacağı büyük merak konusu. Füze ile seyahat, Mars’a yolculuk gibi fütürist planlarıyla yeni nesili heyecanlandıran Musk yer altında ultra hızlı seyahat hayallerine ulaşacak gibi duruyor.
Teknoloji firmalarına yatırım yaparak pastadan pay kapan ‘Virgin’, Elon Musk’ın yer altından süper hızlı vagonlarla seyahat projesi olan ‘Hyperloop One’a da el attı.

Elon Musk’ın beyninden doğan teknolojiye dayalı bir proje olan Hyperloop One, artık asiller listesinde yerini alıyor. Firmanın bugün yaptığı duyuruda Sir Richard Branson ve firması Virgin’in, Hyperloop One’a yatırım yaptığı ve projede yer aldığı belirtildi.

https://www.youtube.com/watch?v=6x_IB45ySAQ

Eğer bu da Hyperloop One’ın tutmayacağını düşünenleri ikna etmezse, hiçbir şey etmez.

View image on Twitter

Virgin’in yaptığı yatırımın boyutları açıklanmamış olmakla birlikte, bu yatırımın ‘Virgin Hyperloop One’ şeklinde bir yeniden adlandırmayı beraberinde getireceği aşikar.

Firmanın Nevada’da bulunan test alanını bu yaz ziyaret eden Branson, gördüğü teknolojiden oldukça etkilenmişti. Bu ziyaretten çıkardığı sonuç, projeye tam bir inanç edindiği izlenimini veriyordu. Branson yaptığı açıklamada:

“Bu yenilikçi teknolojinin taşımacılığın şeklini değiştireceğine ve seyahat sürelerini büyük oranda kısaltacağına ikna oldum. Virgin, yıllardır yatırımlar yaparak yenilikçi firmalar oluşturmasıyla tanınan bir firmadır. Hyperloop’u, ‘Virgin Hyperloop One’ olarak hayata geçirirken, birlikte tarih yazmak için sabırsızlanıyorum” demişti.

Taşımacılığın geleceği, insanları vakum tüpler içerisinde, jet uçağı hızlarında gönderecek, manyetik kaldırma sistemi kullanan, süper hızlı vagonlarda yatıyor. Hyperloop One bu taşımacılık sisteminin eşiğinde bulunuyor. Başarıyla gerçekleştirilen birkaç deneme, bu düşünceyi kavram aşamasından gerçeğe dönüştürmüştü. CEO Rob Llyod, 2020 yılı itibariyle firmanın bu işi başaracağı konusunda oldukça ısrarcı.

Virgin Hyperloop One web sitesinde bulunan şekilli bir hesap makinesiyle hyperloop’un size ne kadar zaman kazandıracağını hesaplayabiliyorsunuz. Örneğin, Silikon Vadisi’nden New York’a uçmak için 8 saate ihtiyacınız olurken, hyperloop ile bu seyahati 5 saatten kısa bir sürede gerçekleştirebiliyorsunuz. Şu da var ki seyahat öncesinde tepeden tırnağa aramaya tabi tutulmak gibi bir durum da pek olası değil.

Webtekno

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Samsung Patronu Hapiste Servetini Katladı Rüşvet skandalı nedeniyle ağustos ayında beş yıl hapse mahkûm olan Samsung Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee, şirketin rekor kâr açıklaması nedeniyle servetine servet katmaya devam ediyor. Samsung hisselerinin yüzde 1 gerilemesine rağmen Lee’nin geliri, 2,3 trilyon won...
Kubilay Öztürk 16 Ekim 2017