Reklamı kapat

İşte Elon Musk’ın Tweet Atıp Uçurabileceği 7 Altcoin!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 30 Haziran 2021
0 görüntülenme
635956587890326092 DFP Tesla deal.JPG 1 1 FSANCUPO L607725177

Son haftalarda Elon Musk, kripto para birimlerinin çevresel etkilerini vurguluyor. Kısa süre önce, Tesla’nın “madenciler tarafından yaklaşık %50’lik temiz enerji kullanımı teyit edildiğinde, BTC işlemlerine izin vermeye devam edeceğini” söylemişti. Yenilenebilir enerjinin artan kullanımı ve karbon dengeleme gibi yeni girişimler, daha sürdürülebilir bir kripto alanına geçişi hızlandırmayı vaat ediyor. Musk, Tesla’nın “Bitcoin enerjisinin/işleminin <%1’ini kullanan diğer altcoin projelerine baktığını” söyledi. Bu kritere dayalı olarak, piyasa uzmanı Tezcan Gecgil, Musk’ın dikkatini çekebilecek 7 kripto parayı paylaştı.

İşte Elon Musk’ın inceleyebileceği 7 altcoin

Algorand (ALGO)

Geçgil’e göre Musk’ın dikkatini çekebilecek ilk altcoin, Algorand. Algorand ağında, madencilik bulunmuyor. Platform, karbon negatif bir ağ oluşturarak blockchain’in sürdürülebilirliğine öncülük etmeye çalışıyor. Nisan ayında Algorand, “CO2 karbon dengelemesi için bir blockchain pazarı” olan ClimateTrade ile ortaklığı sayesinde ağın tamamen karbon nötr olduğunu duyurdu.

IBM Avrupa’da Blockchain Tabanlı Yeşil Enerji Ağı Oluşturuyor

Chia Network (XCH)

Chia’da kullanıcıların madencilik sürecine katılmak için yüksek güçlü GPU’lara ihtiyacı yoktur. Kullanıcılar, XCH-USD ödülleri karşılığında dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarının kullanılmayan depolama alanlarındaki parayı “farming” işlemi ile toplayabilirler. Ağ tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapor, kriptonun Bitcoin madenciliği için gerekenden neredeyse 10.000 kat daha az enerji kullandığını iddia ediyor.

Dogecoin (DOGE)

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Musk’ın tweet’leriyle uçurduğu Dogecoin, madenciliğe enerji açısından daha az yoğun bir yaklaşımı temsil eden Scrypt algoritmasını kullanır. Uzman isme göre, bu nedenle Musk, gelecekte Dogecoin ile ilgili tweet’ler atmaya devam edebilir.

Ünlü Milyarder, Dogecoin'e Dikkat Çekti ve Yatırım Tavsiyesi Verdi!

Eosio (EOS)

Eosio blockchain’i, delegelerin ağdaki tüm node’lar adına blokları doğrulamasını sağlayan daha hızlı ve daha verimli bir konsensüs modeli olan Delegated Proof of Stake modelini kullanır. Sonuç olarak, Geçgil’e göre, son derece kullanıcı dostu olduğu için dApp geliştiricilerinin dikkatini çekiyor.

Hedera Hashgraph (HBAR)

HBAR, bir proof-of-stake tokenidir. HBAR’ın sabit 50 milyarlık arzı var ve halihazırda sürdürülebilirlik projelerini kolaylaştırmak için kullanılıyor. Dijital enerji platformu Power Transition, Hedera Hashgraph platformunun, Bitcoin’den 250.000 kat daha fazla enerji verimli olduğunu tahmin ediyor.

Binance, Yeni Bir Altcoin’e Yeşil Işık Yaktı! Fiyat Fırladı

Nano (NANO)

Nano ağı, madenciliğe, minting’e veya basıma dayanmıyor. Altcoin ise piyasadaki en düşük enerji ayak izine sahip. Hafif bir proof-of-work modeli kullanıyor ve her kullanıcı için bir hesap zinciri oluşturuyor.

Ripple (XRP)

ABD SEC ile davalık olan Ripple’ın tokeni XRP’nin üretiminde herhangi bir ek enerji gerekmiyor. Ripple da kripto alanında en az enerji kullanan altcoin’lerden biri.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

large image 1217504901
OCBC: Altın Önümüzdeki Haftalarda Bu Yönde Olacak! Altın geçen haftayı yükselişle kapattı ve yaklaşık %1’lik bir kazanç sağladı. Bir önceki hafta keskin bir satıştan sonra, sarı metal geçen hafta dar bir aralıkta konsolide oldu ve büyük ölçüde 1774- 1792 dolar aralığında işlem gördü. OCBC...
Aslı Dinçer 30 Haziran 2021