Reklamı kapat

Tweet Attı: Elon Musk’un Yeni Favorisi Bu Meme Coin Mi?

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 22 Şubat 2022
0 görüntülenme
elon reuters

2021, “modern Iron Man” lakaplı Elon Musk’un ilk önce Bitcoin daha sonra Dogecoin fiyatını harekete geçiren tweet’leriyle hatırlanabilir. Tesla CEO’su son paylaşımlarında gizemli mesajlarla meme coin topluluğunu meraklandırıyor.

Elon Musk, meme coin topluluğunu ve Huobi borsasını şaşırttı

Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweet’leri zaman zaman insanlığın Mars’a kadar genişletmeyi hayal eden dünyanın en zengin adamının ne kadar tuhaf olabileceğini gösteriyor. Son mesajı Twitter kullanıcılarını ve kripto para yatırımcılarını PayPal’ı kuran, SpaceX ve Starlink’i başlatan ve Tesla’nın bugünkü zirvelerine ulaşmasına yardımcı olan iş insanının ne düşündüğünü merak etmeye sevk etti. Elon Musk, “h” harfine benzeyen ancak üstünde yatay bir çizgi bulunan bir harfi paylaştı. “h” tweet’inin ardından bir diğer tweet’te, “tau > pi” diyerek sayıları ima etti.

Bunun ne anlama geldiğine dair sorular neredeyse anında yorumlara doluştu. Popüler bir Shiba Inu hesabı olan “ShibaInuHodler”, bunun “Shib” için olduğunu söyleyerek şaka yaptı. Huobi Global borsasında olaya katıldı ve Elon Musk’a bunun bir isim olup olmadığını sordu.

Meme Coin

Diğer Twitter kullanıcıları, bu mesajın kripto paralarla ilgili olup olmadığını merak etti. Musk ayrıca 15 Ocak’ta kripto topluluğunu şaşırtan bir tweet atmıştı. 100 rakamı ve yukarıyı gösteren bir ok olan bir emojiydi. Daha sonra, topluluk bunun Tesla hisse senedi fiyatlarındaki artışa atıfta bulunduğunu iddia etti.

Elon Musk, Dogecoin kullanımını genişletiyor

Tesla’nın CEO’su Aralık 2021’de e-araba üreticisinin internet sitesindeki bazı ürünlerde Dogecoin ile ödeme kabul edileceğini müjdeledi. Musk daha sonra SpaceX ve Starlink’in hizmetleri karşılığında DOGE alacağını ima etti. Büyük bir Dogecoin destekçisi olan Musk, hafta sonu Tesla’nın Hollywood bölgesinde “elbette DOGE’de ödeyebileceğiniz” bir “fütürist lokanta/tiyatroda araba” inşa etmeyi planladığını tweetledi. Bu konumda, yakın zamanda Santa Monica’da yeni bir Tesla şarj istasyonu açıldı. Tesla’nın DOGE ile ödeme kabul edeceğini duyuran aşağıdaki tweet fiyatı %30 pump’larken bu gelişmeler gözle görülür bir etkiye enden olmadı.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Dogecoin’e dair en son gelişimlere buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ARK Files for Bitcoin Futures ETF With 21Shares via Alpha Architects White Label
Piyasa Erirken Bu 11 Meme ve Metaverse Coin Yeşil Tahtada! Bitcoin ve altcoin piyasası Ukrayna hamlesinin ardından Rus rublesi dolar karşısında 6 yılın en düşük seviyelerine gerilerken satış baskısını üzerinden atamadı. Çoğu kripto para birimi geçen haftaya göre çift haneli zararlar yazdırdı. Bu yazıda, meme ve metaverse...
Buğra Çağlar 22 Şubat 2022