Bu Hafta En Çok Artan 5 Altcoin ve Tahminler!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 gün önce
1.094 görüntülenme
Bu Hafta En Çok Artan 5 Altcoin ve Tahminler!

Önde gelen kripto para analistleri, son bir haftalık süreç içerisinde en çok yükseliş yaşayan 5 altcoin hakkında yorumlarda bulunarak tahmin yaptılar! İşte Conflux (CFX), Stacks (STX), Singularity NET (AGIX), Immutable X (IMX) ve Render Token (RNDR)’dan oluşan 5 altcoin projesi için tahminler…

Bu 5 Altcoin projesi haftanın gözdesi olmayı başardı!

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere kripto para piyasası uzun bir süredir düşüşlerle karşı karşıyaydı. 2023 yılının hızlı başlamasının ardından gelen düşüş dalgası birçok yatırımcıyı vururken, geçtiğimiz günlerde başlayan yeni Bitcoin (BTC) rallisi birçok yatırımcıya ümit verdi. Ralli ile beraber Bitcoin bugün 28 bin dolar seviyelerini de aşmayı başardı. Bununla beraber altcoin piyasasında da yükselişler gerçekleşti. Haftanın en çok yükselenleri ise şu şekilde;

Conflux (CFX)

Conflux (CFX) fiyatı, 11 Mart tarihinde 0.145 dolarlık yatay destek alanından sıçramasından bu yana yükseliş yaşıyor. 15 Mart tarihinde 0.36 dolarlık seviyelere kadar uzanan altcoin uzun bir üst fitil (kırmızı simge) yaparak geriledi. 20 Şubat’taki fiyata göre bu, düşüş eğilimi olarak kabul edilen bir çift tepe oluşturdu.

Bununla beraber uzmanlara göre aşağı yönlü hareket devam ederse, CFX fiyatı 0.145 dolarlık destek alanına gerileyebilir. Fakat tersine, artış devam ederse CFX fiyatı 0.51 dolarlık bölgeye bir ralli düzenleyebilir. Anlık olarak popüler altcoin CFX, 0.45 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde yüzde 13 yükseliş yaşadı. Piyasa değeri ise 955 milyon dolar değerinde ve son bir haftalık süreç içerisinde yüzde 217’nin üzerinde değer kazandı.

Stacks (STX)

Conflux’a benzer bir şekilde STX fiyatı da çift tepeli bir model (kırmızı simgelerde gösteriliyor) oluşturdu. Bu model, 15 Mart’ta çok uzun bir üst fitil ile karakterize edildi. Sonuç olarak aşağı yönlü bir hareket gerçekleşirse popüler altcoin STX, 0.73 dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşayabilir. Ancak tersine, önceki artışı ile beraber yükselişe devam ederse STX, 1.50 dolar seviyelerine kadar yükselebilir.

Bununla beraber popüler altcoin STX, anlık olarak 1.23 dolardan işlem görüyor. 1.6 milyar dolarlık piyasa değeriyle dikkat çeken Stacks, son zamanlarda yatırımcıların son derece ilgisini çekiyor. Projenin son bir haftalık artan değeri ise yüzde 100’ün üzerinde bulunuyor.

Singularity NET (AGIX)

Bir diğer yandan yakın zamanda OpenAI’ın yeni yapay zeka dili GPT-4’ün piyasaya sürülmesiyle beraber yapay zeka coin’lerinde yaşanan yükseliş, birçok yatırımcıyı yapay zeka dünyasına çekmiş bulunuyor. 8 Şubat tarihinden bu yana AGIX fiyatı, azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Bu çizgi şu ana kadar üç ret ile sonuçlandı. Bununla beraber direnç çizgisinin altındaki hareket, tamamlanmış bir ABC düzeltici yapıya benziyor. Sonuç olarak uzmanlar bir kopuş bekliyor. Böyle bir durumda, yapay zeka coin’i 0,90 ABD dolara yükselebilir. Ancak seviyeler AGIX fiyatını tekrar reddederse, bunu 0,29 dolara yönelen bir düşüş takip edebilir. Anlık olarak popüler yapay zeka coini, 0.53 dolardan işlem görüyor. Projenin piyasa değeri 639 milyon dolar seviyesinde yer alıyor. Projenin son bir haftalık artan değeri ise yüzde 70’in üzerinde bulunuyor.

Immutable X (IMX)

Bir diğer yandan popüler altcoin projelerinden bir diğeri olan IMX, 11 Mart’tan bu yana hızla yükseliş yaşadı. Fiyat, 17 Mart’ta 1.25 dolarlık direnç alanından çıktı ancak henüz bunun üzerinde bir kapanışla karşılaşmadı. Artışın devam etmesiyle beraber bir sonraki direnç 1.86 dolar seviyelerinde olacak. Ancak, fiyat 1.25 doların altında kapanırsa, coin tekrardan 0.90 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayabilir. Anlık olarak IMX, 1.54 dolardan işlem görüyor ve 1.3 milyar dolarlık piyasa değerine sahip bulunuyor. Son bir haftada ise yüzde 90’ın üzerinde yükseldi.

Render (RNDR)

Son zamanların ön plana çıkan altcoin projelerinden Render (RNDR), 8 Şubat’ta bir parabolden kırılmasından bu yana düştü. Düşüş, 19 Mart’ta 0,89 dolar seviyelerini buldu. O zamandan bu yana coin’in fiyatı artış yaşadı ve potansiyel olarak bir ABC düzeltici yapısını tamamladığı görülüyor. Bu durum, alçalan direnç çizgisinden bir kopuşla onaylanacak ve en az 2 dolara yol açabilir. Ancak, başka bir ret gerçekleşirse, RNDR 0,75 dolara düşebilir. Anlık olarak proje, 1.58 dolardan işlem görüyor ve 567 milyon dolarlık piyasa değerine sahip bulunuyor. Son bir hafta içerisinde yüzde 60’ın üzerinde değer kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Listeye Dikkat: Bu 4 Altcoin Haftaya Sürpriz Yapabilir!
Listeye Dikkat: Bu 4 Altcoin Haftaya Sürpriz Yapabilir! Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, Bitcoin, ve 4 altcoin grafiklerde güçlü kalmaya devam ederek, yakın vadede daha fazla kazanç elde etme olasılığını artırıyor. Analist, kripto pazarlarında her şey mümkün olsa da, traderların alım satımlarında ihtiyatlı olmasını ve...
Vural Erkan 24 saat önce