Reklamı kapat

2023 Yatırımlarınıza Dahil Edebileceğiniz En İyi 7 Altcoin

Kriptokoin
Kriptokoin 3 hafta önce
73 görüntülenme
2023 Yatırımlarınıza Dahil Edebileceğiniz En İyi 7 Altcoin

2023 yılına doğru yaklaşırken pek çok yatırımcının aklındaki düşünce 2023 yılında en çok kazandırabilecek olan coinlere yatırım yapmaktır veya bu coinleri bulmaktır. En iyi altcoinler yazımızda da gelecek vadeden altcoinlere detaylı bir şekilde değinmiş olsak da, bu yazımızda 2023 yılında yatırım yaparken göz önünde bulundurmanız gereken popüler 7 altcoin projesine yer vereceğiz.

Yazımızın ilerleyen bölümlerinde en iyi 7 altcoin seçimlerimizin detaylı proje açıklamalarını ve kripto yatırımlarınızı nereden yapabilirsiniz gibi sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

2023’te Yatırım Yapılabilecek En İyi 7 Altcoin Listesi

2023 yılında satın alınabilecek en iyi altcoin araştırmalarımızda edindiğimiz sonuçlara göre hazırladığımız bu yazımızda değineceğimiz 7 gelecek vadeden altcoinin listesini aşağıda bulabilirsiniz. 

1. Calvaria (RIA) – En Yeni Oyna-Kazan Coini

2. Dash 2 Trade (D2T) – En İyi Yatırımcı Dostu Coin

3. IMPT.io (IMPT) – En İyi Çevre Dostu Coin

4. Tamadoge (TAMA) – En Popüler Metaverse Coini

5. DogeCoin (DOGE) – Popüler Meme Coini

6. Scouthub (HUB) – Popüler Fantezi Futbol Coini

7. Polygon (MATIC) – Geliştiriciler İçin En İyi Altcoin

1. Calvaria (RIA) – En Yeni Oyna-Kazan Coini

Gelecek vadeden altcoinler arasında gösterilen RIA, Calvaria platformunun native tokenidir. Platformun temel amacı bir klasiği blok zincir teknolojisi ile birleştirmektir, oyuncular oyun kartları ile kendi kart destelerini oluşturarak rakip oyunculara karşı galip gelmeye çalışırlar. Platformun pazar yerinden RIA token ile satın alınabilen bu eşsiz NFT oyun kart karakterlerinin birbirinden eşsiz karakter özellikleri bulunmaktadır. 

Calvaria oyna-kazan oyun mekaniği ile geliştirilen bir projedir, en iyi stratejiyi oluşturmaya çalışarak rakiplerini yenen oyuncular, platform tarafından RIA tokenleri ile ödüllendirilirler. Dileyen oyuncular RIA tokenlerini platformda stake ederek pasif gelir elde edebilirler. Calvaria’yı diğer oyna-kazan projelerinden ayıran en büyük özelliği Google Play Store ve App Store üzerinden oyuna erişilebilecek olmasıdır. 

Şu anda ön satışın 4.aşamasında bulunan RIA tokenlerinin %79’u satılmıştır ve çok yakında ön satışın da bitimiyle KuCoin ve Gate.io gibi büyük kripto para borsalarında listelenmesi planlanıyor. Proje hakkında daha detaylı bilgi isteyen yatırımcılar projenin resmi internet sitesinde bulunan teknik dökümanı inceleyebilirler.

2. Dash 2 Trade (D2T) – En İyi Yatırımcı Dostu Coin

Kripto sektöründe bütün yatırımcıların bilgili ve bilinçli olarak yatırım yapması önemlidir nitekim kripto sektörü oldukça volatildir. Dash 2 Trade, yatırımcıların bilinçli yatırım yapmalarını sağlamak amacıyla kullanıcılarına kripto para al-sat sinyalleri, fiyat analizlerini, ve kullanıcıların alım satım stratejilerini geliştirebilecekleri bir alan sunan yatırımcı dostu bir platformdur.

Dash 2 Trade platformunun native coini olan D2T şu anda ön satış sürecinin 3.aşamasında olmakla beraber D2T coinlerinin yaklaşık %90’ı da satılmış bulunmaktadır. Geliştirme ekibinin deneyimli yatırımcılardan oluştuğu bu projenin sözleşme kodu Solid Proof tarafından denetlenmiş ve güvenilir olarak belirtilmiştir. Ayrıca en iyi altcoinlerin pek çoğunu da denetleyen Coinsniper tarafından da denetlenmiştir. 

Dash 2 Trade platformu ayrıca yatırımcılarına piyasaya yeni girecek coinleri daha kolay bulmaları açısından yeni kripto para listelenmeleri uyarıları da sunmaktadır. Buna ek olarak platformda ön satıştaki projelerin de takibini yapabilirsiniz. Dash 2 Trade’in sağladığı tüm bu özellikler sayesinde daha bilinçli bir yatırım yapabilir ve riskinizi minimuma indirebilirsiniz. Proje hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen yatırımcılar projenin teknik dökümanını inceleyebilir veya resmi telegram grubuna üye olabilirler. 

3. IMPT (IMPT) – En İyi Çevre Dostu Coin

Dünyamızda yaşanan iklim kriziyle savaşmanın önemini vurgulayan IMPT, yatırımcıların karbon ayak izlerini düşürmelerini sağlayarak iklim krizine karşı bir adım atmalarını sağlamaktadır. Platformun native tokeni olan IMPT ile platformdaki market yerinden karbon kredileri satın alabilir ve bu kredileri dilerseniz satabilir veya yakabilirsiniz. 

Platform karbon kredilerini kullanan yatırımcıları birbirinden eşsiz NFT ile ödüllendirir ve mobil uygulamadan yaptığınız alışverişlerde de karbon kredilerinizle edindiğiniz alışveriş skorlarının yeşil dünyaya ne kadar katkı sağladığını görebilirsiniz. Gelecek vadeden altcoinlerden biri olan IMPT’nin 10 binden fazla şirketle anlaşması vardır bu sebeple arkasında güçlü destekçilerin olduğunu belirtelim. 

Şu anda ön satışın 2.aşamasında 0,023 dolar fiyatından satışta olan IMPT coinlerinin yarısından fazlası satılmıştır ve ön satışın 3. aşamasına geçildiğinde coinin fiyatı 0,028 dolara çıkacaktır. IMPT’nin popülerliğini ve çevre dostu çözümlerini göz önüne aldığımızda gelecekteki borsa listelenmelerinin ön satış yatırımcılarına kazandırabileceğini söyleyebiliriz. Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen yatırımcılar projenin web sitesine girerek teknik dökümanını inceleyebilirler veya projenin resmi telegram grubuna katılabilirler.

4. Tamadoge (TAMA) – En Popüler Metaverse Coini

Kripto sektöründeki en başarılı ön satışlardan birini geçiren Tamadoge, gelecek vadeden altcoinlerden bir diğeridir. 8 haftadan kısa bir süre içerisinde 19 milyon dolar gibi oldukça yüksek bir yatırım alan proje, şimdiden geleceğin altcoini olarak adlandırılmaktadır. Yaşadığı başarılı ve göze çarpan bu ön satışın sonunda OKX gibi büyük ve güvenilir kripto para borsalarında da listelenen Tamadoge, ön satışta 0,010 ve 0,030 dolar aralığında satın alan yatırımcılarına borsalarda listelenerek inanılmaz miktarda kazanç sağlamıştır. 

İlhamını Dogecoin’den alan bu metaverse projesi, birbirinden eşsiz NFT’ler ile temsil edilen evcil hayvanları sahiplenmenizi, büyütmenizi ve rakiplerinizle savaşmanızı sağlamaktadır. Oyunun içerisinde her ay sonunda en yüksek puana sahip olan evcil hayvanın sahibini TAMA coinleri ile ödüllendirmektedir. Dileyen kullanıcılar platformun market yerinden TAMA coinleri ile NFT’ler satın alabilir veya evcil hayvanlarını daha da kişiselleştirmek için evcil hayvanları için eşyalar satın alabilirler.

5. Dogecoin (DOGE) – Popüler Meme Coini

Popülerliği ile öne çıkan en iyi altcoinlerden bahsederken Dogecoin’e yer vermeden listemizi tamamlanmış sayamayız. Dogecoin’in 2023 yılında gelecek vadeden altcoin projelerinden biri yapan şey arkasındaki en büyük destekçisi olarak sayılabilecek Elon Musk’tan kaynaklanıyor. Elon Musk ve Dogecoin arasındaki ilişkiyi bilmeyenler için kısaca bahsedelim. Dogecoin popülaritesini Elon Musk’ın bir sosyal medya platformu olan Twitter’da DOGE’u desteklediğini duyurduktan sonra Dogecoin’in fiyatı muazzam bir miktarda arttı. 

Daha sonra Tesla alımını bile Dogecoin ile yapılabileceğini açıklayan Elon Musk, şimdilerde Twitter’ı satın almış olmasıyla yine gündemdedir. Birçok deneyimli yatırımcı Elon Musk’ın Dogecoin’i Twitter için yapılacak ödemelerde entegre edeceğini düşünmektedir. Eğer gelecekte gerçekten de yatırımcıların düşündüğü gibi Musk, ‘Dogecoin ile Twitter Blue aboneliği alabilirsiniz’ derse bu durum coinin fiyatını en az iki kat yükseltebilir. 

Dogecoin’in ne olduğuna değinirsek de 2013 yılında piyasaya sürülen bu meme coini başlarda Twitch, Reddit ve Twitter gibi platformda yayıncılara bahşiş coini olarak kullanılmaktaydı. Kripto sektörünün aslında bir şakadan ibaret olduğunu söyleyen Dogecoin, ilk yatırımcılarına oldukça büyük miktarlarda kâr kazandırdı.

6. Scouthub (HUB) – Popüler Fantezi Futbol Coini

Bir diğer potansiyeli yüksek proje olan Scouthub, yatırımcıların kendi futbol takımlarını oluşturup rakiplerle maç yaparak ligin en iyi takımı olmaya çalıştığı bir fantezi futbol NFT projesidir. Scouthub platformunun native tokeni olan HUB, futbolcu NFT’lerini satın almada kullanılır ve her NFT birbirinden eşsizdir.

Yatırımcılar NFT olarak futbolcu kartlarını satın alarak destelerini bir diğer deyişle futbol takımlarını güçlendirerek rakipleriyle Scouthub’ın aylık ve haftalık liglerinde yarışmaktadır. Ana ligin ilk 100’ünde yer alan yatırımcılar HUB tokenleri ile her hafta ödüllendirilirler. 

Stratejik partner ve yatırımcıları arasında Türkiye’nin en büyük taraftar gruplarına sahip Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi Türk futbolunun en büyük 3 kulübünün 2’si yer almaktadır. Süper Lig’ten Başakşehir, Konyaspor ve Sivasspor gibi futbol takımlarının da yatırımcı ve partner olduğu bu proje, piyasada çok yeni olmasına rağmen oldukça büyük ses getirmiş ve birçok yatırımcıyı kendisine çekmeyi başarmıştır.

7. Polygon (MATIC) – Geliştiriciler İçin En İyi Altcoin

Kripto piyasasının ayı sezonlarında yani genel olarak coinlerin düşük fiyatlarda bulunduğu zamanlarda bu sezon içerisindeyken bile yükselmeyi başaran coinler, deneyimli yatırımcılar için güçlü coinler olarak görülmektedir. Deneyimli yatırımcılar ayı sezonunda kazandıran coinlerin boğa sezonunda da kazandıracağını düşünerek bu güçlü coinlere yatırım yaparlar. Bir süredir kripto sektöründe yaşadığımız bu ayı sezonunda da öne çıkan en iyi altcoinlerden biri de MATIC’tir. 

Polygon, anlık işlemler ve ölçeklenebilir dApp’ler sağlayan merkezi olmayan bir platformdur. Ethereum’un bir yan zinciridir, yani Ethereum’un blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Bu, geliştiricilerin Ethereum’un araçlarını ve altyapısını kullanabildikleri için Polygon üzerine inşa etmelerini kolaylaştırır. Polygon ağının native tokeni olan MATIC, Polygon ağındaki ücretleri ödemek için kullanılır. 

Polygon’un ana hedefi, Ethereum üzerinde dApp’ler oluşturmayı ve ölçeklendirmeyi kolaylaştırmaktır. Ethereum’un ana ağı yavaş ve pahalıdır, bu da hızlı işlem gerektiren veya ölçeklendirilmesi gereken dApp’ler oluşturmayı zorlaştırır. Polygon da bu sorunları hızlı bir ana ağ sağlayarak çözer.

Hangi Borsadan Yatırım Yapmalı?

Gelecek vadeden altcoin projelerine yatırım yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de, güvenilir bir kripto para borsasında yatırım işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerektiğidir. Yaptığınız yatırımların güvende olduğundan emin olarak rahatça yatırım yapmak olabildiğince önemlidir. Nitekim bazı kripto borsaları cüzdanınızın güvenliğinden kendilerini sorumlu olarak tutmazlar ve yatırımlarınıza erişemediğinizde kullandığınız borsanın bir destek ekibi bulunmayabilir. Bu gibi nedenlerden ötürü güvenilir ve güvenli bir kripto para borsasından en iyi altcoinleri satın almanız önemlidir. Şimdi gelin, güvenilir bir kripto para borsası olan OKX’i inceleyelim ve diğer rakip borsalara kıyasla neden güvenilir olduğuna bakalım.

OKX

100’den fazla ülkede 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan OKX borsası, kripto dünyasında en güvenilir borsalardan biridir. 2 faktörlü kimlik doğrulaması ile kullanıcılarının hesaplarını güvende tutan OKX, ayrıca tüm kullanıcı fonlarını da soğuk bir depoda tutar. Bu da, yatırımlarınızın her zaman güvende olduğu anlamına gelir. 

Güvenliğinin yanı sıra OKX’in kullanımı oldukça kolaydır, OKX websitesinin ara yüzü yeni başlayan kullanıcılar için basit ve anlaşılırdır. Deneyim sahibi olmayan kullanıcılar bile kolayca OKX borsasında en iyi altcoinleri alabilir veya satabilirler. Ayrıca listemizde de yer verdiğimiz TAMA ve DOGE coini de OKX borsasında bulabilirsiniz.

OKX’in kullanıcı dostu olmasının en büyük kanıtlarından biri de borsanın sağladığı müşteri hizmetidir. 7 Gün 24 saat aktif olan müşteri desteği ile eğer kripto alım, satım veya çekim işlemlerinizde bir sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerinden destek alabilir ve kolayca sorununuzu çözebilirsiniz.

Özet

2023 yılı için yapacağınız yatırımlarda göz önünde bulundurmanız gereken gelecek vadeden altcoinleri incelediğimiz bu yazımızda, en iyi altcoinler hakkında detaylı bilgi vererek daha bilinçli bir yatırım yapmanızda yardımcı olmayı amaçladık. Kriptonun volatil doğasından ötürü riskli bir yatırım aracı olduğunu unutmayın ve herhangi bir projeye yatırım yapmadan önce riskinizin farkında olarak kendi araştırmalarınızı da yaparak yatırım yapmanızı öneririz.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Primecoin Nedir? XPM Ne İşe Yarar?
Primecoin Nedir? XPM Ne İşe Yarar? Primecoin nedir? Primecoin (XPM), bilimsel hesaplamaya dayalı Proof-of-Work (PoW) mekanizması kullanan yenilikçi bir kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Primecoin’i inceleyeceğiz. Ayrıca Primecoin nedir, ne işe yarar, XPM nasıl alınır gibi yatırımcılar tarafından merak ettiği soruları...
Emre Borsan 3 hafta önce