XRP
XRP
$0.5 +4.59
Bitcoin
Bitcoin
$20.331 +0.50
Dogecoin
Dogecoin
$0.07 -0.39
Ethereum
Ethereum
$1.376 +1.53
Cronos
Cronos
$0.11 +0.45
Cardano
Cardano
$0.44 +0.45
Decentraland
Decentraland
$0.71 -0.71
Polkadot
Polkadot
$6.5 +0.69

Endor Protocol Nedir? EDR Ne İşe Yarar?

Kriptokoin.com
Kriptokoin.com 2 hafta önce
5 görüntülenme

Endor, bugüne kadar sadece büyük işletmeler için mevcut olan yapay zeka destekli tahminlerle işletmelere ve bireylere güç sağlayan dünyanın ilk tahmin motorudur. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Endor Protocol nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Endor Protocol nedir? EDR ne işe yarar?

Endor, kullanıcılarının herhangi bir öngörücü soru sorabilmesini ve dakikalar içerisinde yüksek kaliteli sonuçlar almasını sağlar. Aynı zamanda ilk öngörücü yazılım platformudur.

Protokolün başlatılmasının ilk aşamasında mevcut veriler sadece EDR yardımcı programı Token aracılığıyla açılabilen ERC-20 ve ETH Blockchain verilerini içermektedir. Ayrıca seçilen, ürün yol haritasına göre ekosisteme yüksek kaliteli veri ortakları eklenecektir.

Projenin amacı nedir?

Endor Coin, yapay zeka veri analizine erişimi demokratikleştirir. Ayrıca erişilebilir, güvenilmez, sansüre dirençli ve herkes için yararlı duruma getirir. Bu sayede tahmine dayalı analitiği yeniden icat etmektedir. Bu, iş kullanıcılarının ve profesyonel olmayan Token sahiplerinin karmaşık tahmine dayalı sorular sorabilmesine imkan tanır. Ayrıca dakikalar içerisinde yüksek kaliteli sonuçlar elde etmesine de imkan tanır.

Aynı zamanda dünyanın ilk otomatikleştirilen, kendi kendine hizmet veren tahmine dayalı platformunu sunar. Tüm bunlar Endor Coin Protokolü ile gerçekleştirilmektedir. Platform genellikle Fortune500 şirketlerine ayrılan “Veri Bilimi” alanını demokratikleştirmeyi amaçlamaktadır.

Nasıl çalışır?

  • Sürekli genişleyen tahmin kataloğu: Endor Coin piyasaya sürülecek Token’larla ilgili önceden tanımlanan farklı tahminlerle platformun özel EDR Token’i kullanılarak satın alınabilmektedir. Ayrıca, kullanıcıların Tahmin Talebi (RFP) göndermesine izin verip, sunduğu tahminlerin seçimini genişletir. Daha sonra uygulanacak ve satın alınabilecek yeni tahmin türleri önermektedir.
  • İleri düzey kullanıcılar için Kendin Yap API’si: Teknoloji konusunda bilgili kullanıcılara ve profesyonellere, kendi kendine hizmet eden bir ara yüz sağlar. EDR Coin platformunun otomatik olarak bir “görünüm” oluşturmasını sağlar. Daha sonra istenen herhangi bir davranış kalıbının tanımını kolaylıkla sağlamalarına imkan tanır.
  • Özel ve genel verilerin otomatik olarak birleştirilmesi: Endor Coin ticari müşterilerini özel veri akışlarını platforma kolaylıkla entegre eder. Ayrıca özel ve kamu verilerinin birleşiminden elde edilen yüksek kaliteli tahmine dayalı iç görüler üretir. Social Physics kullanımıyla veri entegrasyonu otomatik, basit temizlik ya da veri hazırlığı gerektirmez.
  • Veri gizliliği: Müşteri tarafında tamamen şifrelenen verileri kullanma konusunda sosyal fiziğin eşsiz yeteneği sayesinde garanti edilmektedir.
  • İnsanlar için tahminler: Sosyal Fizik verilerinin kullanımı bir kez işlenmektedir. Kullanıcılar sadece ihtiyaç duydukları kişiselleştirme bileşenleri için ödeme yapmaktadır. Ayrıca bugün bu teknoloji devleri için ayrılan “%99” tahmin yeteneğini maliyetinin %1’i karşılığında sunmaktadır.

Endor Protocol nedir? EDR nasıl satın alınır?

EDR ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; BitForex, CoinTiger, Bittrex, Bilaxy, Hotbit, Uniswap V2’dir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlamalıdır. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlamalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

NerveNetwork Nedir? NVT Ne İşe Yarar? NerveNetwork, merkezi olmayan bir dijital varlık servis ağıdır. Ayrıca boş değerlere dayalı Blockchain zincirler arası etkileşim protokolü Microservice çerçevesi ve NULS ChainBox ile geliştirildi. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “NerveNetwork nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında...
Kriptokoin.com 2 hafta önce