Japonya Bu Altcoin’leri Onayladı: Enjin de Listede!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 ay önce
4.169 görüntülenme
Japonya Bu Altcoin'leri Onayladı: Enjin de Listede!

Enjin destekli Efinity Token (EFI), Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Borsa Birliği’nin (JVCEA) onayını aldı. Böylece, Japon kripto varlık sağlayıcılarının EFI’yi yönetmesi mümkün hale geldi.

Japonya’nın yeşil listesinde Enjin dahil 65 token var

Bununla birlikte, JVCEA mevcut durumda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil yalnızca 65 tokeni onayladı. Efinity Token (EFI) de Enjin Coin (ENJ), The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS), Chiliz (CHZ) ve Klaytn (KLAY) ile bir avuç onaylı metaverse coin’i arasında yerini alıyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Enjin Coin, 2021’de onaylanan ilk metaverse coin’i oldu. Böylece ENJ ve SAND, 22 JVCEA ‘Yeşil Liste’ tokeni arasındaki tek metaverse coin’i oldu. Bu arada Enjin ekibinin, Efinity’ye temel katkıda bulunanlardan birisi olduğunu belirtmek gerekiyor.

Japonya’nın kripto düzenlemelerine bakışı

JVCEA, Japonya’nın Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında kripto varlık sağlayıcılarını düzenliyor. Yeni tokenler için uzun bir ön tarama gerçekleştiriyor. Bu, tokenler için yerleşik ve katı Japon düzenleyici çerçevesinin bir parçası. Japonya, Ocak 2023 tarihli bir Japan Times makalesinde ‘iyi gelişmiş’ ve kripto düzenlemesinde ‘erken hareket eden’ olarak tanımlandı.

Enjin
Efinity’yi onaylayan JVCEA duyurusunun ekran görüntüsü

Önde gelen Japon hukuk firması Anderson Mori, “bir üyenin yeni bir Kripto Varlığı işlemeye başlamadan önce etkin bir şekilde JVCEA’nın onayını alması gerektiğini” belirtiyor. Ayrıca, onaylanmadan önce bir JVCEA üyesinin bu Kripto Varlığa ilişkin bir değerlendirme raporunu JVCEA’ya sunması gerektiğini kaydediyor. Ocak 2023 tarihli bir Japan Times makalesi, şu hususların altını çiziyor:

Bazı iktidardaki Liberal Demokrat Parti milletvekilleri arasında Web3’ü Japonya’nın ekonomi politikasının bir direği haline getirme hareketi oldu. LDP proje ekibinin ana hedeflerinden biri, Web3 ve kripto firmaları için uygun bir iş ortamı yaratmak.

CFA, Enjin Mali İşler Sorumlusu ve Baş Hukuk Sorumlusu Oscar Franklin Tan, “EFI’nin sıkı Japon tarama sürecini geçerek Japon geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından Efinity üzerinde geliştirmeyi kolaylaştırdığını görmek bizi yüreklendirdi. Japonya’nın Web3 zorlamasını ve düzenleyici reformlarını hevesle takip ediyoruz. Umarız diğer hükümetler de metaverse’ün inşasına yardımcı olmak için benzer girişimlerde bulunur,” açıklamasını yaptı.

Efinity’nin arka planı

Efinity, Non Fungible-Token (NFT) transferleri için özel olarak oluşturulmuş bir Blockchain. Proje, NFT transferlerini protokol düzeyinde NFT’ye özgü özelliklerle daha ucuz, daha verimli ve daha ölçeklenebilir hale getiriyor. Bu arada Efinity, büyük oyun geliştiricileri tarafından kullanılıyor. Efinity’nin özellikleri arasında, geliştiricilerin kullanıcıların benzin ücretlerini sübvanse etmesine ve bunları onlar için görünmez kılarak genel kabulü kolaylaştırmasına olanak tanıyan yakıt depoları yer alıyor. Bunlar ayrıca, bir kullanıcı bu adresteki öğeleri talep etmek için bir Blockchain cüzdanı oluşturmadan önce geliştiricilerin NFT’leri cüzdan adreslerine yerleştirmesine izin vererek, yeni kullanıcıları NFT platformlarını denemek için cüzdanlar oluşturmaya teşvik eden ayrı hesapları içeriyor.

Mevcut Enjin teknoloji yığınının, Enjin mobil cüzdanı, yaklaşmakta olan pazar yeri NFT.io ve NFT entegrasyonu için Enjin API’leri dahil olmak üzere Efinity ile sorunsuz bir şekilde çalışması öngörülüyor. 2018’den beri Enjin teknoloji yığını, dünyanın ilk NFT oyun ekosisteminin bel kemiği oldu. Ayrıca, bağımsız oyun geliştiricilerin bile NFT işlevselliğini Blockchain kodlama bilgisi olmadan entegre etmesine olanak sağladı. Enjin Baş Teknoloji Sorumlusu ve kurucu ortak Witek Radomski, NFT’ler için ERC-1155 standardını yazdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finance.yahoo

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türklerin Favori Altcoin'i İçin 'Yasa İhlali' İddiası!
Türklerin Favori Altcoin’i İçin ‘Yasa İhlali’ İddiası! dYdX Foundation, projesinin token ekonomisinde ani bir değişiklik yaptı. Bununla birlikte “dYdX, tokenomiğini değiştirerek yasayı ihlal etti mi?” sorusu gündeme geldi. Kripto alanında bir uzman olan avukat Ari Good, Türk kripto yatırımcılarının da favorisi olan altcoin için...
Vural Erkan 1 ay önce