Reklamı kapat

EOS, Bitfinex’e 120 Milyon Dolar Değerinde Ethereum Aktardı

Mert Kaya
Mert Kaya 2 Haziran 2018
0 görüntülenme

EOS‘un Bitfinex’e 120 Milyon Dolar değerinde tamı tamına 200.000 adet Ethereum gönderdiğinin kanıtları yakın zamanda Ethereum blokzinciri tarafından sağlandı.

Bu olay sonrasında EOS’un token satışlarında (crowdsale) kullandığı akıllı sözleşmede yalnızca 1 Milyon Dolar değerine Ethereum kaldı.

ICO’su henüz biten EOS’un kendi mainnetine geçmesine çok az kaldı. EOS’un arkasındaki şirket block.one belli ki mainnet hazırlıklarını bir kenara bırakmış ve Milyon Dolarlar değerinde Ether’i paraya dönüştürmeyle uğraşıyor…

Bu adres EOS’un Crowdsale adresi. Adresteki bütün para 9937 ile başlayan EOS Owner olarak etiketlenen adrese gönderiliyor. Adres 432 Milyon Dolar eden 737.000 Ether’e sahip.

Santiment Verileri EOS’un son 1 ayda harcadığı 1.75 Milyon Ether’in 1.3 milyonunu sadece son birkaç gün içinde harcadığını gösteriyor.

Burada 34 dakika önce yazan harekete bakalım. Bu 8e5d ile başlayan adres.

Bu bir aracı adres. Göründüğü gibi 334.000 Ethere sahip ve ekran görüntüsünün alındığı andan 1 saat kadar önce 150.000 Ether hareketi olmuş.

Aracı adres olduğu için adresin ilk bakışta EOS’a ait olduğuna yüzde yüz emin olamasanız da EOS’un aracı adrese 450.000 Ether göndermiş olması aracı adresin EOS’a ait olduğunu kanıtlıyor.

İlk Ether aktarımına dönersek explorer’da 1 saat 21 dakika önce yazıyor. Yani ekran görüntüsü alındığından 1 saat 21 dakika kadar önce bu aracı adres 3072 ile başlayan adrese 150.000 Ether göndermiş. Şimdi gelim bir bakalım:

Bu yeniden bir aracı adres ve bu adres öncekinden daha az işleme sahip. Adres 300.000 Ether almış. 7059 adresi, EOS sahip adresinin doğrudan bir aracısı.

Bütün bu Etherler aslında EOS’tan geliyor. Bu Etherlerin hepsi ise doğrudan Bitfinex’e aktarılmış.

Bakalım EOS’taki bu Ethereum hareketi önceden olduğu gibi bir fiyat dalgalanmasına yol açacak mı?

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin: Saniyede Milyonlarca İşlem Yapmak Mümkün Olacak Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin uzun vadedeki hedeflerini açıkladı. En uzaktaki hedeflerinin saniyede milyarlarca işlem yapabilecek kadar ölçeklenebilir olmak olduğunu belirten Buterin, teknolojik iyileştirmelerle birlikte saniyede milyonlarca işlem yapmanın mümkün olabileceğini söyledi. Plasma ve sharding teknolojilerini bir arada...
Mert Kaya 2 Haziran 2018