Reklamı kapat

EOS Ripple’ı Geride Bırakacak Mı?

Egehan Karışman
Egehan Karışman 14 Haziran 2018
43 görüntülenme

Geçtiğimiz bir kaç hafta boyunca, EOS piyasada en çok konuşulan kriptoparalardan birisi oldu. Her ne kadar haftasonu düşüş yaşamış olsa da, EOS toplamda $10 milyon dolarlık piyasa değeri ile en büyük beşinci token olma özelliği taşıyor. Bu yeni token ve beraberinde getirdiği ekosistem merkeziyetçiliği kökten değiştirerek, yatırımcıların dahi EOS sistemini nasıl sürdüreceği ve büyüteceği üzerine tartışmalarına sebep oldu, koin bu nedenle oldukça fazla aldatmaca ve beklenti yarattı. Pek çok yatırımcının aklında olan bir soru ise EOS’un daha ne kadar yükselmeye devam edeceği. EOS’un kriptopara alanında uzun süredir bulunan Ripple ve Ethereum gibi liderleri geçme potansiyeli var mı?

EOS’un Benzersiz Avantajı

EOS, blockchain teknolojisinde mevcut olan pek çok hataya çözüm sunma vaadiyle kendisini tanıtan, merkezi olmayan akıllı kontratlara imkan veren bir platform. Saniyede 100,000 işlemi destekleyen blockchain doğrulama algoritması ile, EOS geçmişte görülmemiş bir hızla büyüme kapasitesine sahip. İşlem ücretlerinin olmayacağı iddiasıyla da birleştiğinde, EOS’un neden bu kadar çok dikkat çektiğini anlamak pek de zor değil.

 EOS’un Diğer Kriptoparalara Kıyasla Beklentileri

Analistler EOS’un gelişmiş ağı sayesinde günümüzdeki lider dijital paraları geride bırakacağını öngörüyor. Direkt olarak Ethereum ile karşılaştırılsa da, dapps ve akıllı konstratlara da odaklanıyor. Şimiden pek çok şirket EOS’un bu alanda lider olacağı yönünde bahse girdi; Bitfinex bu senenin başlarında EOS blockchain’ine bağlı, EOSfinex isimli merkezi olmayan bir borsa oluşturacağını açıkladı. Bitfinex CEO’su J.L. Van Der Velde, Global Coin Report’un haberine göre “borsanın performansını ve güvenilirliğini daha da artırmak adına EOS.io’dan yararlanacaklarını” açıkladı.

Şu anda EOS bir takım büyüme zorluklarlarıyla karşı karşıya. Ancak destekçileri yeni kirptopara ekosisteminin daha yeni başladığını ve olasılıkların sonsuz olduğunu belirtiyor. EOS başlangıç aşamasını geçtikten sonra, kriptopara dünyasının geri kalanı EOS’un ne kadar yükseleceğini görecekler.

Investopedia

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Western Union CEO’sundan Bitcoin ve Dolar Karşılaştırması Western Union (WU) CEO’su Hikmet Ersek, müşterilerin halen fiat para kullanmayı tercih etmesinden dolayı kısa vadeli planlarında kriptopara transferi hizmetinin bulunmadığını açıkladı. New York’taki Economic Club’da konuşan Ersek şu ifadelerde bulundu: “Uluslar bayrak, anayasa, sınırlar ve paralar...
Egehan Karışman 14 Haziran 2018