Reklamı kapat

“EOS Çok Yakında Saniyede 50.000 İşlem Gerçekleştirecek”

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 22 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Milyarder ve eski hedge fonu yöneticisi Mike Novogratz, EOS’un şu andan itibaren birkaç ay içinde saniyede 50.000 işlem gerçekleştirebileceğini söyledi.

Novogratz’un ticaret bankası olan Galaxy Digital’in risk sermayesi kolu, platformu büyütmek ve yeni blokzinciri geliştirmek isteyen şirketlere yatırım yapmak için EOS’un arkasındaki Block.one şirketine yüz milyonlarca dolarlık yatırım yaptı.

Yeni bir röportajda, Novogratz TheStreet’e, EOS’un çok merkezi olup olmadığına dair açık bir tartışma olduğunu söyledi, ancak bunun arkasında yatan işlem gücü hakkında bir sorun olmadığını söyledi.

Proof of Stake

EOS ekosistemi Proof of Stake yani ‘varlığın kanıtlanması’ olarak adlandırılan bir sistem üzerine inşa edilmiş bir platform. Ancak diğer POS algoritması ile çalışan blokzincirlerin aksine EOS’da 20 seçilmiş temsilci var. Bu 20 temsilci stake arkasında büyük hesaplama gücüne sahip oldukları için, EOS blokzinciri diğer blokzincirlerden çok daha hızlı olabiliyor. Şimdiden saniyede 5,000 işlem yapan EOS birkaç ay içinde saniyede 50.000 işlem yapacak.

“EOS, ticari uygulamaların oluşturulabileceği ve denenebileceği ilk blokzincir. Bir sürü insan bunu çekici buluyor. EOS’un eleştirmenleri, yeterince merkeziyetsiz olmadıklarını ve bunun, ileride bir tartışma konusu olacağını söylüyorlar.”

Birçok farklı blokzincir için pazarlar olacağına inanıyorum. Önümüzdeki üç, belki de dört ila beş yıl boyunca, diğer projelerin üzerine inşa etmek istedikleri blokzincirleri ve tüketicilerin hangilerine güven duyacaklarını ve değer vereceklerini göreceğiz.

Blokzincirini geçtiğimiz ay hayata geçiren EOS tarihteki en büyük ICO olarak tamı tamına 4 milyar dolar toplamıştı…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Weiss Anketine Göre Borsalar Arası Fon Aktarımının En İyi Yolu XRP Fintechlerle sınırlı olmayıp, dünyadaki büyük bankalar ve bazı merkez bankaları da dahil olmak üzere büyük ve küçük firmalar tarafından onaylanan büyüleyici potansiyellerine rağmen, CoinBase tarafından önemsiz hale getirilmiş olan kripto para birimi Ripple için oy vakti. Bugün...
İmge Açıkbaş 22 Temmuz 2018