EOS’ta Sular Durulmuyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2017 yılında başladığı yatırım toplama sürecini geçtiğimiz ay tamamlayan ve bu bir senelik süre zarfında 4 milyar dolar gibi rekor bir ICO yatırımını elde eden EOS’ta sular durulmuyor.

Ana ağa geçişi süresince yaşadığı sıkıntılar ile gündeme gelen ve Ethereum’un yerini alacağını iddia eden EOS geçtiğimiz hafta 7 hesabın işlemlerini sahtekarlık sebebiyle dondurmuştu.

Kripto para piyasasının en değerli 5. koini durumunda yer alan EOS topluluğunun bir oluşumu olan ECAF şimdi de 27 hesabın aktivitelerini sınırlandırma çağrısında bulundu ve bu hesaptan gelecek her türlü işlemin durdurulmasını talep etti.

Haziran ayının son haftasında kendi blok zincirine geçiş sürecine başlayan EOS’ta alınan bu karar kripto para topluluğunda gün içerisinde en çok konuşulan konulardan birisi olurken yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

“Belirtilen 27 adresten gelecek transferlerin kabul edilmemesini veya bu adreslerle herhangi bir etkileşimin yapılmamasını istiyoruz. Bu karar kalıcı bir karar olmamakla birlikte konuyla ilgili değişikliğe gidilebilir.”

EOS’un bağımsız bir topluluğu olan ECAF’ın bu hamlesinin ardında ne olduğu Twitter’da uzun süre tartışılırken yapılan duyuru ile hesaplardaki şüpheli aktivitelerin bu kararın alınmasında tetikleyici faktör olduğu belirtildi. Konuyla ilgili teknik inceleme yapılıp bu süreç karara bağlanana kadar yeni bir duyuru yapılmayacağı da duyuruda yer aldı.

Alınan karar sonrası EOS topluluğu arasında tartışma sesleri yükselirken ECAF’a muhalif gruplar EOS’un yönetim yapısının merkezi olduğunu vurgulayarak tepkilerini ortaya koyuyorlar.

Yaşanan sıkıntılar ile EOS hakkında kafalardaki soru işareti sayısı artarken kripto koin gün içerisindeki kayıplarını yüzde 13, hafta içerisindeki kayıplarını da yüzde 31 seviyesine kadar çıkardı ve şu sıralar 7,31 dolar seviyelerinden işlem görüyor;

Sıradaki Haber: “EOS Büyük Borsa Saldırılarını Tetikleyecek”

Son Dakika Gelişmeleri İçin Kripto Koin’i Telegram’da Takip Edin!

EOS’ta Sular Durulmuyor