Reklamı kapat

EOS’ta Sular Durulmuyor

Serkan Eser
Serkan Eser 24 Haziran 2018
0 görüntülenme

2017 yılında başladığı yatırım toplama sürecini geçtiğimiz ay tamamlayan ve bu bir senelik süre zarfında 4 milyar dolar gibi rekor bir ICO yatırımını elde eden EOS’ta sular durulmuyor.

Ana ağa geçişi süresince yaşadığı sıkıntılar ile gündeme gelen ve Ethereum’un yerini alacağını iddia eden EOS geçtiğimiz hafta 7 hesabın işlemlerini sahtekarlık sebebiyle dondurmuştu.

Kripto para piyasasının en değerli 5. koini durumunda yer alan EOS topluluğunun bir oluşumu olan ECAF şimdi de 27 hesabın aktivitelerini sınırlandırma çağrısında bulundu ve bu hesaptan gelecek her türlü işlemin durdurulmasını talep etti.

Haziran ayının son haftasında kendi blok zincirine geçiş sürecine başlayan EOS’ta alınan bu karar kripto para topluluğunda gün içerisinde en çok konuşulan konulardan birisi olurken yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

“Belirtilen 27 adresten gelecek transferlerin kabul edilmemesini veya bu adreslerle herhangi bir etkileşimin yapılmamasını istiyoruz. Bu karar kalıcı bir karar olmamakla birlikte konuyla ilgili değişikliğe gidilebilir.”

EOS’un bağımsız bir topluluğu olan ECAF’ın bu hamlesinin ardında ne olduğu Twitter’da uzun süre tartışılırken yapılan duyuru ile hesaplardaki şüpheli aktivitelerin bu kararın alınmasında tetikleyici faktör olduğu belirtildi. Konuyla ilgili teknik inceleme yapılıp bu süreç karara bağlanana kadar yeni bir duyuru yapılmayacağı da duyuruda yer aldı.

Alınan karar sonrası EOS topluluğu arasında tartışma sesleri yükselirken ECAF’a muhalif gruplar EOS’un yönetim yapısının merkezi olduğunu vurgulayarak tepkilerini ortaya koyuyorlar.

Yaşanan sıkıntılar ile EOS hakkında kafalardaki soru işareti sayısı artarken kripto koin gün içerisindeki kayıplarını yüzde 13, hafta içerisindeki kayıplarını da yüzde 31 seviyesine kadar çıkardı ve şu sıralar 7,31 dolar seviyelerinden işlem görüyor;

Sıradaki Haber: “EOS Büyük Borsa Saldırılarını Tetikleyecek”

Son Dakika Gelişmeleri İçin Kripto Koin’i Telegram’da Takip Edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Google’ın Yapay Zekası Ne Zaman Öleceğimizi Tahmin Ediyor Google’ın yapay zekası ne zaman öleceğinizi biliyor. Ama bilim kurgu filmlerinin aksine bu bilgiyi kullanarak hayat kurtarabiliriz. Nature’da yayınlanan makaleye göre deep learning modellerine elektronik sağlık verilerini yükleyerek tahmini sonuçlar hakkında daha gerçekçi sonuçlara ulaşılabilir. İki Amerikan...
Şebnem Ertan 24 Haziran 2018