Reklamı kapat

Erdoğan: ABD’nin Elektronik Ürünlerine Boykot Uygulayacağız

Mert Kaya
Mert Kaya 14 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’da Amerika’ya boykot çağrısı yaptı. Erdoğan “Amerika’nın iPhone’u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde Venüs Vestel var” dedi.

Boykotun ne ölçüde olacağı merak uyandırırken Erdoğan’nın konuşmasının satır başları şu şekilde:

“Türkiye’ye yönelik açık bir ekonomik saldırı var, eskiden bu işler sofistike yapılırdı. Şimdi bodoslama üzerimize geliyorlar. Buna karşı yapabileceğimiz iki şey var; ekonomik ve siyasi tavır.”

“ABD’nin elektronik ürünlerine boykot uygulayacağız.”

“Yoğun bir şekilde şu anda Türk Lirasını alıp doları bankalarda bozdurduklarını görüyorum. Doları hemen bozdurum Lira’nın onurunu korumak en güzel cevap olacaktır.”

“İş dünyamıza sesleniyorum; ekonomik tetikçilere vereceğimiz en güzel cevap işimize dört elle sarılmak olacak. Daha çok üretip ihraç edeceğiz. Depoları kilitlemenin anlamı yok. İhraç, ihraç, ihraç. Üretimi askıya alalım… Çok yanlış yaparsınız; üretim, üretim, üretim yola devam. Daha çok istihdam oluşturacağız, daha çok ter dökeceğiz.

Samsung Var, Vestel Var

“Amerika’nın elektronik ürünlerine boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde Venüs Vestel var. Biz bunları uygulayacağız. Ne yaptığımızı ne yapacağımızı anlasınlar. Biz kendimize yeteceğiz. Olmayanı da üreteceğiz. Dışarıya para verip yatırdığımız her işin daha iyisini yapıp dışarıya servis edeceğiz. Bu millet bunları yapmaya muktedirdir.”

“Dövize gidersek kurtuluruz yok. Asıl o zaman batarsın. Sen Türksün TL ile beraber yürüyeceksin.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Zengin Baba Yoksul Baba’nın Yazarına Göre Amerikan Doları Bir Dolandırıcılık Ürünü Ünlü mali yardım kitabı Zengin Baba, Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, ABD doları hakkında tam bir dolandırıcılık dedi ve Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiat para biriminden daha uzun yaşayacak “halk paraları” olduğunu söyledi. Kiyosaki, doları...
İmge Açıkbaş 14 Ağustos 2018