Eski JPMorgan Yöneticisi: Kripto Para Marketi Daha Da Büyüyecek

mcgregor
mcgregor 23 Nisan 2018
0 görüntülenme

Daha önce JPMorgan’un küresel enerji ticareti masasını yöneten Daniel Masters, kripto para birimlerinin finansal bir devrim yarattığını dile getirdi. Masters şu sıralar ise dijital yatırım bankası Coinshares’in başkanı ve Global Advisors’ın baş yatırım görevlisi.

Masters, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, dağıtık defter teknolojisinin internetin haberlerin demokratikleştirilmesi için yaptığı devrime benzer bir etki yaratacağını söyledi;

“Devrimin merkezinde eşler arası iletişimin gücü yatıyor”

Masters, dijital varlıkları son beş yıl boyunca, 2017’nin sonuna kadar yaşanan bir “düzenleyici havuzu” olarak tanımladı. 1 – 10 milyar dolar büyüklüğündeki bir ekosistemin “ana finans sistemi kapsamında neredeyse deneysel olduğunu söyledi.

Ancak, Masters’a göre kripto-odaklı manşetlerle kombine edilen pazarın 1 trilyon dolara yaklaşmasıyla, kripto para birimleri “aniden düzenleyicilerin, merkez bankaları ve hükümetler artık göz ardı edemeyeceği bir konuma geldi”.

“İşte o anda kripto paraların gerçek potansiyelinin farkına varılmaya başlandı.”

IMF Başkanı Christine Lagarde, bugün bir blog yazısında, kripto para birimlerinin ekonomiye “şimdilik tehlike oluşturmadığını” söyledi.

‘Kripto Marketi Daha Da Büyüyecek’

Masters’a göre hiçbir zaman “kripto ve USD / GBP miras finansal sistemi arasındaki ölümle mücadele” yaşanmadı. Bunun yerine, “toplam finansal ekosistemin kripto-kazançlarına ne ölçüde katkıda bulunduğu ele alınmalı.“ Masters konuyla ilgili de şu sözleri ekliyor;

Günün sonunda sadece% 5 olsa bile, o pazar bugün olduğundan kesinlikle daha büyük olacak. ”

Masters, Bitcoin, Ethereum, Zcash ve Monero gibi önde gelen dijital paralar için hem pasif hem de aktif stratejilerinde 800 milyon dolardan fazla parayı yönetiyor. Masterst, ICO’lardan uzak durmaya gelince, “çok aşamalı bir tarama sürecine” değindi. Bu sayede kendilerine gelen ICO’ların sadece % 3’ünden daha azı kendi filtrelerinden geçiyordu.

Masters 2012 yılından bu yana, Bitcoin’in 100 dolar olduğu seviyeden beri kripto para ticaretiyle ilgilendiğini de sözlerine ekledi.

CCN

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Hindistan’daki Bitcoin Yasağına Karşı Hamle Hindistan’ın kripto para birimleri ve onlarla ilgilenen firmalarla olan karmaşık ilişkisi artık mahkemelere taşınıyor. 22 Nisan’da, Delhi yüksek mahkemesi, bankacılık düzenleyicisinin 6 Nisan’daki Bitcoin ve kripto para yasağı getirmesine karşılık olarak Hindistan Merkez Bankası’na (RBI) bir bildirimde...
Serkan Eser 23 Nisan 2018