Reklamı kapat

Eski NASA Mühendisi: Dünyanın Bitcoin’e İhtiyacı Var

Mesut İnan
Mesut İnan 4 Eylül 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin –  Eski NASA mühendisi ve Bitcoin savunucusu Beth Moses, bu yılın başlarında dünyanın ilk kadın ticari astronotu olunca uzaydan insanlığı kuş bakışı bir bakış açısı ile ele aldığını söyledi. Üç kişilik bir uçuş ekibinin bir parçası olan Moses, 22 Şubat’taki Virgin Galactic’in ikinci uzay uçuşunda “test yolcuları” olarak 55.87 mil (89.9 kilometre) hızla yörüngeye çıktı.

Bitcoin’in erken bir savunucusu olan Satoshi Nakamoto’nun tanıtım bültenini 2013’te okuduktan sonra BTC’yi incelemeye başladı.

Beth Moses Forbes’in yakın tarihli bir haberinde şu ifadeleri kullanmıştı:

“İnsanlık, siyasi döngülerden kurtulmak ve finanse edilmek için önemli projelerin küresel olması gereken bir noktaya ulaştı…

Bitcoin’i blockchain’in veri saklama ve değer aktarımı için referans noktası olabilecek küresel bir aracın kanıtı olarak gördüm. Nerede olursanız olun aynı genesis bloğuna atfedilen aynı defter. Bu beni küresel bir araç olarak etkiledi. Tıpkı her GPS sisteminde aynı enlem ve boylamın kullanıldığı gibi. Tam anlamıyla muhteşem.”

Moses, Necker Adası’ndaki Richard Branson’ın ev sahipliğini yaptığı Blockchain Zirvesi etkinliğinde yaptığı yolculuğun görüntülerini yayımladı. Kripto savunucusu ve Virgin Grubu’nun kurucusu Branson, finansal sistemi dönüştürmek üzere gereken küresel araçları ortaya çıkarmak için buradaki blok zincir geliştiricilere yatırım yapıyor.

İngiliz milyarder, Blockchain’in ABD’deki en büyük Bitcoin ticaret platformu olan Coinbase ile rekabet etmeyi amaçlayan bir kripto para birimi borsası olan PIT’in de destekçisi. PIT, New York Borsası, TD Ameritrade, Google ve Goldman Sachs’ta görev yapmış bir Wall Street emektarı ve teknisyeni tarafından yönetiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tarihi Bitcoin Borsasında BTC 6.500 Dolar! Kriptokoin.com – Tayland’ın önde gelen Bitcoin ve kripto para birimi borsası Bitcoin Co. Ltd. (BX.in.th) tüm ticari işlemlerini sonlandırıyor. Borsa, 2 Eylül’de ticareti durdurma kararını açıkladı. Tayland’ın lider Bitcoin borsasının kapanması yatırımcılar arasında panik oluşturdu ve Bitcoin fiyatı...
Serkan Eser 4 Eylül 2019