Eski SEC Yetkilisinden Bomba İfade: XRP Bir Menkul Kıymet, Söyledim!

Serkan Eser
Serkan Eser 18 Ağustos 2021
2 görüntülenme
gavel

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kurumsal finans bölümünün eski direktörü William Hinman, Ripple’a kripto para birimini kayıt dışı bir menkul kıymet olarak gördüğü için XRP satmayı bırakması gerektiğini söyledi. Bu durum mahkeme kayıtlarına yansıdı. Detaylara birlikte bakalım…

William Hinman: Onlara Ripple (XRP)’ın bir menkul kıymet olduğunu söyledim!

Eski SEC yetkilisi William Hinman, ifade vermesi sırasında San Francisco merkezli şirketi kurallara uymak için satışlara son vermesi gerektiği konusunda uyardığını iddia etti. William Hinman konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Dürüst olmak gerekirse, en net hatırladığım, muhtemelen XRP’nin benden önce pozisyonumu elinde tutan kişiyle ve kanun uygulayıcı avukatla birlikte geldiği yer. Menkul kıymetler yasalarına uygun hale getirmek için yaptığımız şeyi yeniden yapılandırmanın bir yolu olup olmadığıyla ilgilendiler ve onlara söylediğim ilk şey, herhangi bir kısıtlama olmaksızın menkul kıymetler olarak XRP sunmaya devam ettikleri oldu… Bir anlaşmaya varmak istiyorsanız, bunu yapmayı bırakmalısınız ve onlar bunu biliyorlardı.

Kritik Model Belirledi: XRP Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyelerde!

SEC: Ripple “iddia edilen piyasa karışıklığı” kanıtını bulamadı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple‘ın şirketin adil bildirim korumasının altında yatan “iddia edilen piyasa karışıklığı” kanıtını bulamadığını savunuyor. William Hinman’ın bir kısmı artık kamuoyuna açıklanmış olan hararetli tartışmalı ifadesi, mahkemenin davaya olan büyük kamu yararı nedeniyle izin vermek için, alışılmışın dışında bir karar vermesinin ardından 27 Temmuz’da geldi.

Sulh Hakimi Sarah Netburn’e yakın tarihli bir mektupta SEC, hakimden, iddialara yardım ve yataklık etmekle hiçbir ilgileri olmadığını savunarak, düzenleyicinin gizli kurum içi ve kurumlar arası iletişimlerine erişimi reddetmesini istedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Gold Price Gold Rate July 13
Analistler: Umutluyuz, Altın Fiyatı İçin Bu Seviyeleri Bekliyoruz! Altın fiyatı, ONS başına 1.800 doların üzerine çıkamıyor, ancak bir Kanada Bankası henüz değerli metalden vazgeçmiyor. Bank of Montreal’deki emtia analistleri, altın fiyatına yönelik önemli yorumlarda bulunuyor. Bank of Montreal emtia analistleri: Altın fiyatı için beklentilerimiz bu seviyelerde!...
Serkan Eser 18 Ağustos 2021