Espor Devi, Türklerin Aldığı Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
1.103 görüntülenme
Espor Devi, Türklerin Aldığı Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Espor devi TSM, Türk kripto para yatırımcılarının ilgi duyduğu bir altcoin projesi olan Avalanche (AVAX) ile Web3 oyun ortaklığına giriyor. Avalanche, rekabetçi oyun platformu Blitz’i geliştirirken TSM’nin özel Blockchain ortağı olacak.

Espor devi TSM, ortaklık için bu altcoin projesini seçti!

Kripto para piyasası şahinleşen Federal Reserve başkanı Jerome Powell’ın ifadesinin ardından güneye yöneldi. Bununla birlikte piyasa, geliştirme ve ortaklık gibi alanlarda yoluna devam ediyor. Bu ortaklıklardan birisi de en büyük espor takımı TSM ise Türk kripto para yatırımcılarını da gözdesi olan altcoin projesi Avalanche arasında gerçekleşti. TSM, Salı günü yaptığı açıklamada, TSM rekabetçi oyun platformu Blitz’i kurarken Avalanche’ın özel Blockchain ortağı olacağını söyledi. Anlaşmanın bir parçası olarak Avalanche, Blitz’i Blockchain’e getirmek için yerel AVAX tokenini gaz ücreti olarak kullanan özel bir alt ağ (sub-net) başlatacak. Avalanche, ortaklığı Twittter hesabından duyurdu:

TSM, Avalanche’ı özel Blockchain ortağı olarak seçti ve rekabetçi oyun platformu olan Blitz uygulamasını Blockchain’e getirmek için bir Alt Ağ başlatacak. Kemerlerinizi bağlayın, çünkü bu işbirliği oyunlarda devrim yaratabilir!

Ortaklık taraflara ne getirecek?

Bir basın açıklamasına göre TSM, “oyuncuların performans içgörüleri ve öğrenme araçlarıyla becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve ayrıca oyuncuların bu Blitz Arenalarında ödüller için rekabet etmelerine olanak tanımak için” Blitz alt ağında Avalanche markalı turnuvalara ev sahipliği yapmayı planlıyor. Platform, dijital varlıkların satın alınmasını ve saklanmasını kolaylaştırmak için Avalanche varlık yöneticisi Core’u da kullanacak. Avalanche Blockchain ana şirketi Ava Labs’ın başkanı John Wu, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Avalanche’ın tamamen özelleştirilebilir alt ağları, TSM gibi kuruluşların saniyenin altında işlem hızı, ölçeklenebilirlik ve milyonlarca kullanıcı için güvenlik ile oyun oynamak için mümkün olanın sınırlarını zorlamalarına yardımcı olmak için oluşturuldu.

Altcoin

Espor devinin çöken kripto borsası FTX ile ortaklığı

TSM ve Avalanche arasındaki ortaklık, milyonlarca espor oyuncusunu Web3’e dahil etmeyi amaçlıyor. Bu arada gelişme, TSM’nin iflas etmiş kripto para borsası FTX ile ortaklığını Kasım ayında sonlandırmasının ardından geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, FTX ile yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak espor ligi, organizasyonu, takımı ve oyuncu sosyal medya profillerine FTX markasını yerleştirdi. FTX ile ortaklık, bir zamanlar espor tarihinin en büyüğüydü ve 210 milyon dolar değerindeydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Danışmanlık Devi: Şimdi Satın Alınacak Altcoinler Bunlar!
Danışmanlık Devi: Şimdi Satın Alınacak Altcoinler Bunlar! Fetch.AI, ChatGPT’yi çevreleyen vızıltı sayesinde dikkat çeken bir AI kripto tokeni haline geldi. Ethereum için bir Katman 2 ölçeklendirme çözümü olan Optimism ise yakın zamanda Coinbase ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Danışmanlık şirketi MotleyFool’dan kripto uzmanı Dominic...
Vural Erkan 3 hafta önce