Hong Kong’dan Önemli Haber Geldi: ETH Fiyatı Hareketlendi!

Hong Kong’dan Önemli Haber Geldi: ETH Fiyatı Hareketlendi!
Hong Kong’dan Önemli Haber Geldi: ETH Fiyatı Hareketlendi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası son günlerde heyecan verici gelişmelerle karşı karşıya. Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), harekete geçti. Zira spot Ethereum borsa yatırım fonlarına (ETF) staking izni vermek için görüşmelere başladı. Bu gelişme, ABD’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) staking özelliğine karşı şüpheli yaklaşması ve ihraççılardan bu seçeneği başvurularından çıkarmalarını istemesi nedeniyle oldukça önemli. Hong Kong’un bu farklı yaklaşımı piyasada olumlu karşılanmakta. Zira ETH fiyatı dakikalar içerisinde %3 yükselerek 3.887 dolara kadar çıktı. İşte detaylar…

 Hong Kong’dan kritik Ethereum kararı

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), spot Ethereum ETF ihraççılarını yakından ilgilendiren bir gelişmeye imza atıyor. SFC, spot Ethereum borsa yatırım fonlarına (ETF) staking izni vermek için görüşmelere başladı. Bu gelişme, ABD’de spot Ethereum ETF başvurularında staking seçeneğinin tartışmalı konu olması nedeniyle oldukça önemli. ABD’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), staking özelliğine karşı şüpheli yaklaşmış ve ihraççılardan bu seçeneği başvurularından çıkarmalarını istemişti.

Bu talep doğrultusunda tüm başvuru sahipleri staking seçeneğini başvurularından çıkarmıştı. Ancak, Hong Kong’un bu konudaki farklı yaklaşımı piyasada olumlu karşılanmakta. Piyasa verilerine göre, haberin yüzde 3 yükseliş yaşadı. Yani Ethereum fiyatı, hafif durgun bir piyasada yükseliş yaşadı.

ETH fiyatı yükseliş yaşadı

Hong Kong, kripto para piyasası için önemli bir merkezdir. Bu nedenle, SFC’nin staking izni vermesi, spot Ethereum ETF’lerin kabul edilmesi ve piyasaya girişinin önünü açabiliyor. Bu durum, Ethereum yatırımcıları için yeni yatırım fırsatları sunmakta. Ayrıca kripto para piyasasının genel olarak büyümesine katkıda bulunmakta.

Bernstein: Ethereum için Şimdi Masada Bu Seviye Var!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere SEC’nin bu akşam saat 23.00 civarında VanEck Ethereum ETF başvurusu hakkında karar vermesi beklenmekte. SEC’nin kararı, spot Ethereum ETF’lerin geleceği için kritik önem taşıyor. Eğer SEC başvuruyu onaylarsa, bu, ABD’de ilk spot Ethereum ETF’nin onaylanması anlamına gelecek. Ayrıca piyasada büyük bir heyecan yaratacaktır.

Hong Kong SFC’nin spot Ethereum ETF ihraççılarını staking izni vermek için görüşmelere başlaması, kripto para piyasası için önemli bir gelişmedir. Bu durum, spot Ethereum ETF’lerin kabul edilmesi ve piyasaya girişinin önünü açabiliyor. Ayrıca kripto para piyasasının genel olarak büyümesine katkıda bulunabiliyor. SEC’nin VanEck Ethereum ETF başvurusu hakkında vereceği karar ise piyasada büyük bir heyecan yaratacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Hong Kong’dan Önemli Haber Geldi: ETH Fiyatı Hareketlendi!