XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

ETH, Solana, ZAP ve LINK: Hangi Altcoin En İyi Dip Fırsatı?

Vural Erkan
Vural Erkan 2 Şubat 2022
5 görüntülenme
traders favor ethereum solana

Kripto analisti Tomiwabold Olajide’ye göre, hemen hemen her kripto para ve token tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) önemli ölçüde düştüğünde, yatırımcıların “düşüşü satın alma” ve mevcut makroekonomik endişeler sona erdiğinde potansiyel olarak büyük getiriler görme fırsatı var. Analist, Ethereum, Solana, Zap Protocol ve Chainlink’i inceliyor ve hangisinin en iyi “dipten satın alma” fırsatı sunduğunu değerlendiriyor. Biz de Tomiwabold Olajide’nin analizlerini kendi anlatımıyla Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

Ethereum (ETH): Yatırımcıların izlemesi gereken kilit seviye 3.350 dolar

Etherurum’un kilit desteğinin 2.300 dolarda son zamanlardaki düşüşü ve günlük grafikte hemen toparlanma görülüyor. Mevcut gelişme 2.159 dolarlık flaş çöküş tabanından gelen düzeltici toparlanmanın, 2.815 dolarda tamamlanmaya yaklaştığını gösteriyor. Yatırımcılar düşüşü satın almaya devam ederse ve ETH’nin fiyatı son momentumu üzerine kurulursa odak 3.000 dolar seviyesine kaydı.

ETH

3.000 dolar seviyesinin kırılması, bunun sadece küçük bir artış olduğunu teyit edecektir. Kısa süre içinde çıkarılıp çıkarılmayacağını söylemek zor, ancak bu boğa senaryosunun daha da gelişme şansı olup olmadığını görmek için 2.900 dolara kadar olan momentuma göz kulak olmaya değer. Bununla birlikte, fiyat 3.350 dolarlık MA 50’nin altında kaldığı sürece aşağı yönlü risk endişe kaynağı olmaya devam edecektir.

Zap Protocol (ZAP): Kasım fiyatına keskin bir geri dönüş

Satıcılar 0,010 dolarlık kilit destek bölgesinin altında çekiş elde edemezse, ZAP önümüzdeki hafta yükselebilir. Günlük zaman ölçeğinde, bağıl güç endeksi (RSI) aşırı satım bölgesinden yükseldi ancak aşırı değil, bu da altcoin’in bir yükseliş öncesi değişebileceğini gösteriyor. 0,0460 dolar bariyer seviyesi makul bir yükseliş hedefi iken, 0,075 dolar seviyesine Şubat ayında da ulaşılabilir.

Solana

ZAP daha da düşerse satıcılar 0,010 dolar seviyesini test edebilir. Şu anda ZAP “dip seviyeyi satın al’ dolduruyor gibi görünüyor. Bu nedenle Kasım fiyatına keskin bir geri dönüş veya en azından %50’lik bir toparlanma yakın vadede göz ardı edilemez.

Solana (SOL): Death cross oluşturmak satış baskısı yaratmaz

Solana, önceki 10 gün içinde 105,00 dolar direnç seviyesini kıramadıktan sonra Salı günü 113,65 dolara yükseldi. Ayrıca, hareketli ortalamalar (MA 50) ve (MA 200) aşağı yönlü kesişmeye çalışıyor ve göreceli güç endeksi (RSI) 50 puanlık orta çizgisinin altında.

Solana

Ancak, bu sinyalin gecikmeli doğası nedeniyle, tahmin edilen olay zaten gerçekleştiğinden, tek başına bir ‘death cross’ (ölüm haçı) bir satışı tetiklemeyecektir. Fiyat 128,06 dolar seviyesinin üzerine çıkarsa boğa eğilimi teyit edilebilir. 81,03 dolardan toparlanmasının ve yatırımcıların son dip alımlarının bir sonucu olarak, boğalar MA 200’ü hedefledikçe parite yükselmeye devam edebilir.

Chainlink (LINK): Ufukta daha ölçülü kazançlar görünüyor

24 Ocak’ta 1,48 dolardan başlayan bir toparlanmanın ardından LINK, düşüşü doldurduktan sonra yükseldi. Fiyat son 7 gün içinde istikrarlı bir şekilde yükseldi ve haftanın başında 18,13 dolara ulaştı. Önceki satışların piyasayı düşürmesinin ardından, hareketli ortalamalar (MA) 50 ve 200 önceki seanslarda bir ‘death cross’ oluşturdu, ancak piyasa son zamanlarda toparlandı.

Solana

Göreceli güç endeksi (RSI), piyasadaki toparlanmayı yansıtarak 40 işaretinin üzerine çıktı. Hareketli ortalamanın (MA 50) 21,00 dolar üzerinde bir kapanışı, alıcı ilgisini heyecanlandırabilir ve 24,50 dolarda MA 200’e doğru daha fazla ilerlemeyi teyit edebilir. Ayılar, LINK’in şu anda işlem gördüğü 17,00 dolarda yatay seviyenin altına bir düşüşten yararlanabilir.

Analist, Solana ve Zap Protocol’den daha fazla umutlu

Analiste göre, ZAP ve Solana, yatırımcılar düşüşü satın almak için acele ederken, incelenen dört altcoin arasında en kısa ve uzun vadeli yükseliş görünümüne sahip. Analist, bu durumun nedenini şu şekilde açıklıyor.

Solana, düşüş dalgası piyasaya çarpmadan önce 267,52 dolar ile ATH seviyelerine yükselmişti. Bu token şu anda kazanımlarını koruyor ve aşırı genişleme ipuçlarına rağmen duyarlılık güçlü kalıyor. RSI aşırı satım bölgesinden uzaklaştıkça, ATH seviyesinde olan SOL’den faydalanmak isteyen yatırımcılardan gelen daha fazla satın alma baskısı, fiyatının yükselmesine neden olabilir.

ZAP’a gelince, aralıkta kalmaya devam ediyor ve piyasanın satın alma dip duyarlılığının bir sonucu olarak çekiş kazanabilir ve keskin bir şekilde yükselebilir. Sırada hareketli ortalama (MA 50) bariyeri üzerinde bir baskı var ve daha fazla kazanımı hedeflemeden önce 0,02, 0,03 ve 0,04 dolar kritik bölgeleri desteğe dönüştürmek için ZAP mühimmatı verecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

altin aa 1553624
Ekonomistten ONS ve Gram Altın İçin Ezber Bozan Tahmin! Enflasyondan korunmak isteyen veya negatif reel faizler nedeniyle mevduattan uzak duran yatırımcılar dövize yönelmiyorsa genellikle güvenli liman olarak görülen altını tercih ediyor. 2021 Aralık ayında yaşanan Dolar/TL patlamasının ardından dolarla fiyatlanan ons altın nedeniyle gram altın fiyatları...
Vural Erkan 2 Şubat 2022