Tarihi Ethereum Fraktalı Belirdi: 6 Ay İçinde Bu Zirveleri Görebilir!

ethere
ethere
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Jaydee_757 takma adlı analiste göre, 2017’de ETH için %7.000 kazanç sağlayan Ethereum fraktalı 2021’de tekrar ortaya çıkıyor. Enteresan deja vu senaryosu gerçekleşirse, tarih tekrar ederse, Ethereum’un altı ay içinde 13.000 dolara ulaştığı görülebilir. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Ethereum senaryosu

Tarih tekrar ederse, Ethereum’un yerel tokeni Ether (ETH) için teklifler önümüzdeki 6 ay içinde 13.000 dolara yükselebilir. Yani, ETH fiyatını %7.000’in üzerinde artırmada etkili olan en az dört teknik modelden oluşan 2017’den bir fraktal işaret gösteriyor. Ayrıntılı olarak, dört teknik gösterge Stokastik RSI, Göreceli Güç Endeksi (RSI), Çekiç Boğa ve Fibonacci düzeltme seviyesi. Aralık 2017’de Ether’in aylık grafiğinde Boğa Çekici’nin ortaya çıkmasıyla başladı ve sonraki altı ayda %7.000 fiyat artışı izledi.

Çekiç liderliğindeki büyük yukarı yönlü hareket, Ether’in aylık RSI’sını aşırı alım bölgesi olan 94’ün üzerine itti. Sonuç olarak, kripto para birimi aşırı yükseliş duygularını nötralize etmek için yanlara doğru konsolide etmeye başladı. RSI düşük düzeltmeye başladı. Buna paralel olarak, belirli bir dönemdeki kapanış fiyatını fiyat aralığıyla karşılaştıran Ether’in aylık Stokastik RSI göstergesi de kripto para birimini aşırı alım olarak belirledikten sonra düzeltmeye başladı (80’in üzerindeki bir okuma aşırı satın alınmış ve 20’nin altı aşırı satılmış olarak kabul edilir) .

Daha sonra, Kasım 2017’de, Stokastik RSI %K çizgisi (mavi olan) ile bir varlığın en düşük ve en yüksek değerlerini karşılaştırarak %D çizgisini (safran çizgisi) geçerek bir fiyat aralığı tanımlamak için yükselişe geçti. Bu da %K’nın hareketli bir ortalamasıdır. Bu arada, Stokastik RSI okuması, “flip” anında 20’nin üzerindeydi ve bu da Ether’in yükselişe devam etme umutlarını artırdı. Daha sonra, Ethereum tokeni %500 daha artarak Ocak 2018’de 1.200 doların üzerinde kapandı. Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi RSI’ın çift tepe oluşturmasıyla aynı zamana denk geldi. Tüm aşağıdan yukarıya, %23,6 Fibonacci geri çekilme seviyesi destek/direnç seviyesi olarak hizmet eden yükselen bir kanal aralığında gerçekleşti.

2021 fraktal tekrarı

Ether, 2021’in son çeyreğine girerken 2017 fraktalındaki hareketleri neredeyse yansıtıyor. Ayrıntılı olarak, Ethereum tokeni, yükseliş Stokastik RSI çaprazını çizdikten on altı ay sonra (%K çizgisi %D çizgisinin üzerine çıktığında) %3,400 artarak 4,300 doların üzerine çıktı. Bu arada, büyük yukarı yönlü hareket, Ether’in aylık RSI’sini aşırı alım bölgesine itti.

Ether’in Temmuz 2021’de bir Boğa Çekici yaptığını gören ve satıcıların bir fiyat dibi oluşturduğunu gösteren bir konsolidasyon dönemi izledi. Ethereum fraktalını ilk fark eden Jaydee_757 takma adlı analist, çekicin Ether fiyatını uçurma potansiyelini vurguladı ve birincil yukarı yönlü hedef 2.618 Fib çizgisinin yakınında (yaklaşık 13.000 dolar).

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tarihi Ethereum Fraktalı Belirdi: 6 Ay İçinde Bu Zirveleri Görebilir!