Ethereum Balina Selloff’u mu Görecek? 2 Uzman Yorumu!

Ethereum Balina Selloff'u mu Görecek? 2 Uzman Yorumu!
Ethereum Balina Selloff'u mu Görecek? 2 Uzman Yorumu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider altcoin Ethereum, haftalık bazda %22’nin üzerindeki artışla 1.800 dolar civarında işlem görüyor. Analist Chris Burniske, Ethereum Shanghai yükseltmesinin etkisini değerlendiriyor. Michael van de Poppe se ETH fiyatının yakında bu seviyelere kadar çıkabileceğini söylüyor.

Shanghai aktivasyonundan sonra Ethereum fiyat düşüşü yok!

Ethereum (ETH) meraklılarının çoğu, Shanghai aktivasyonunun tokenomikleri üzerindeki etkilerinden korkuyor. Staking sözleşmelerinden Ether’in (ETH) çekilmesini sağlayacağından (‘unstaking’), piyasalarda önemli miktarda ETH serbest kalabilir. İşte bu yüzden tamamen doğru değil. Analist Chris Burniske, son tweet’inde, Ethereum Shanghai aktivasyonunun bariz olmayan bir etkisinin altını çiziyor. Analiste göre Ether’i ‘geri alma’ fırsatı risk azaltıcı bir faktör. Bu nedenle, ETH staking, 2023’ün 2. çeyreğinden bu yana daha risksiz hale gelecek.

Bu nedenle, çeşitli mevduatlara sahip daha fazla Ethereum meraklısı muhtemelen staking ekosistemine katılacak. Birkaç çeyrekte, staking sözleşmelerinde kilitlenen ETH arzının payı %100-300 ekleyebilir. Dolayısıyla, Shanghai aktivasyonu dalgalanma ile sonuçlanacak, ancak panik satışına neden olmayacak. Burniske ayrıca Ethereum staking sürecinin henüz başlangıç ​​aşamasında olduğunu belirtiyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Ether’in sadece %15’i stake edildi. Bağlam sağlamak için ‘Ethereum katilleri’ Cardano (ADA) ve Solana (SOL) için bu gösterge yaklaşık %70. Ethereum holder’ları, para çekme fırsatı olmadığı için bu kilitlenme stratejisi onlar için çok riskli olduğu için mevduatlarını stake etmekten kaçındı.

Ethereum

Bitcoin (BTC) girişimcisi Matt Odell, mevcut tüm ETH arzının turuncu kripto paraya geçeceğini öne sürdü. Ancak Chris Burniske bu senaryodan pek memnun değil. Bu yüzden, analist, “Kilitlenmemiş ETH’nin diğer %85’i Ethereum’dan Bitcoin’e istediği gibi kaçabilir. Yorgun anlatımı kapatma zamanı, hem BTC hem de ETH kaliteli varlıklar,” diyor.

ETH fiyatı yakında 2.000 dolara çıkabilir!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider altcoin Ethereum, son birkaç gündeki başarılı performansının ardından CoinMarketCap’in trend listesinde kendine bir yer edindi. Şu anda ETH, son 24 saatte %2,79’luk bir fiyat artışının ardından 1.798 dolardan işlem görüyor. ETH ayrıca aynı zaman diliminde 1.818,20 doları ve en düşük 1.707,95 doları gördü. Buna ek olarak. ETH, en büyük rakibi Bitcoin’e (BTC) karşı son güne göre yaklaşık %0,46 güçlenmeyi başardı.

Ethereum
ETH 1 günlük fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Daha uzun zaman dilimlerine bakıldığında, ETH geçen hafta %26’dan fazla ve geçen ay %7’den fazla yeşil renkte olduğundan, altcoin için işlerin iyi gittiği açık. Kriptonun 24 saatlik işlem hacmi de yeşil bölgede ve dünden bu yana %20,95’lik bir artışın ardından şu anda 12.432.080.508 dolarda bulunuyor.

Tanınmış kripto analisti Michael van de Poppe, ETH fiyatının önümüzdeki günlerde neler yapabileceği hakkında kendi görüşlerini paylaştı. Analiste göre, ETH’nin direnci 1.850 dolarda duruyor. Analist daha sonra ETH’nin muhtemelen 1.680 ile 1.725 dolar arasına geri çekileceğini belirtiyor. Van de Poppe’ye göre bundan sonra ETH’nin fiyatı 2.000 dolara kadar çıkabilir.

Ethereum
Ethereum 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum Balina Selloff’u mu Görecek? 2 Uzman Yorumu!