Ethereum Balinaları, MATIC Değil: Bu Altcoin’den Topluyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
708 görüntülenme
Ethereum Balinaları, MATIC Değil Altcoin'den Topluyor

Geçen yıldan bu yana Meta, Disney, Starbucks, Reddit ve sayısız yüksek profilli şirketle işbirliği yapan Polygon (MATIC), görünüşe balinaların ilgisini yeteri kadar çekemiyor. On-chain veriler, balinaların MATIC yerine daha spekülatif bir altcoin etrafında toplandığını gösteriyor.

Ethereum balinaları MATIC yerine her fırsatta bu altcoin’den topluyor

Popüler bir balina izleme botu olan Whalestats’ın verilerine göre, Ethereum balinaları Shiba Inu’ya (SHIB) Polygon’dan (MATIC) daha fazla ilgi gösteriyor. Balinalar, son birkaç gün içinde, MATIC’ten daha fazla miktarda SHIB satın aldı.

Balinalar, yüklü miktarda kripto para birimine sahip yatırımcılar için kullanılan bir terimdir. Muazzam satın alma güçleri ve fiyat hareketini etkileme kapasiteleri göz önüne alındığında, kripto piyasasında her zaman önemli bir rol oynamışlardır.

Shiba Inu (SHIB), açık ara liderliğini sürdürüyor

Whalestats, bugün erken saatlerde en büyük 1.000 Ethereum balinasının ortalama 619 milyon dolar değerinde SHIB tuttuğunu paylaştı. MATIC’e ayrılan 170 milyon dolar değerindeki yatırım göz önüne alındığında, balinalar açık ara popüler meme token’i tercih ediyor. Bu arada, geçen ay birkaç rapor, Ethereum balinalarının büyük ölçüde MATIC biriktirdiğini göstermişti. 8 Şubat’ta Whalestats, ETH balinalarının 2 milyon doların üzerinde MATIC satın aldığını bildirdi.

Bir gün sonra, başka bir kripto balina izleyicisi olan WhaleAlert, Ethereum ağında çok büyük MATIC işlemlerinin gerçekleştiğini paylaştı. Balina izleme botuna göre, anonim bir cüzdandan anonim bir diğer cüzdana o sırada değeri 50.000.000 dolardan fazla olan 38.000.000 MATIC gönderdi.

Öte yandan, Whalestats tarafından bildirilen 619 milyon dolar değerindeki SHIB, ETH balinalarının sahip olduğu altcoinlerin sadece %10’unu temsil ediyor. Yüzde olarak stablecoin’lerin balina cüzdanlarının büyük bir kısmına hükmediyor. Büyük yatırımcılar, bir ralli ve çöküş arasındaki belirsizlik, ABD doları gibi gerçek para birimiyle desteklenen stablecoin’lere daha fazla güvenirler.

En büyük ETH balinaları 619 milyon dolar değerinde SHIB’ye sahipken, ortalama olarak 1,06 milyar dolar değerinde USDC ve 808 milyon dolar değerinde USDT tutuyorlar. ETH balinaları, Chainlink (LINK) ve Uniswap (UNI) ile birlikte alternatif olarak daha fazla SHIB ve MATIC’e sahipler.

SHIB ve MATIC fiyatları ne durumda?

ETH balinalarının ilgisinden bağımsız olarak Shiba Inu (SHIB), şu anda düşüş eğiliminde, son 24 saatte %4,5 değer kaybetti ve 0.00001138 dolardan işlem görüyor. Teknik açıdan düşüş trendinde olmasına rağmen, geçen yıl her yerde görülen düşüşün ardından yılın başından bu yana hala %40’ın üzerinde artış gösteriyor. 2023’ten bu yana önemli bir artış göstermesine rağmen SHIB, Ekim 2021’deki 0,00008616 dolar zirvesinden hala %86 aşağıda.

Bu arada MATIC de pek farklı bir durumda değildi; yılın başından bu yana kayda değer yükseliş trendine ve çeşitli Web3 ve büyük teknoloji firmalarıyla yaptığı işbirliklerine rağmen, ATH seviyesinden hala %60 aşağıda. Kriptokoin.com olarak Polygon’un son zamanlardaki ortaklıklarına bu yazıda yer verdik. Piyasa değerine göre 8.sırada yer alan MATIC, şu anda son 24 saate göre %2,5 düşüşle 1.17 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Newsbtc

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin İçin Felaket Tahminler: Bu Dipler Bekleniyor!
Bitcoin İçin Felaket Tahminler: Bu Dipler Bekleniyor! Kripto para piyasasında ortalık yine toz duman. Lider kripto Bitcoin (BTC)’nin dikey düşüşüyle birlikte piyasa kırmızıya büründü. Bu da BTC’nin güneyde daha fazla gidecek yeri olduğunu düşünün analistlerin uyarılarını neden oldu. BTC için uzun süredir dip seviye...
Vural Erkan 3 hafta önce