Ethereum Balinaları Neden 37,3 Milyon Dolarlık Shiba Inu Sattı?

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 25 Ağustos 2022
1 görüntülenme

WhaleStats tarafından sağlanan veriler, Ethereum (ETH) balinaların 24 Ağustos’ta milyonluk Shiba Inu sattığını gösteriyor. Gelecek ralliden habersiz balinalar, yüklü miktarda Shiba’yı şanslı balinaların cüzdanlarına aktardı.

Ralliden habersiz balinalar 37,3 milyon dolar değerinde Shiba Inu sattı

WhaleStats’a göre, Ethereum balinaları, 24 Ağustos’ta 37,3 milyon dolar değerinde Shiba Inu’yu (SHIB) elden çıkarttılar. Bu balinalar tarafından son 24 saat içinde yaklaşık 3 trilyon SHIB satıldı. Satışlar eşliğinde balinalar SHIB portföylerini büyük miktarda küçülttüler. Böylece balina cüzdanlarını kaplayan SHIB miktarı 157 milyon dolardan 119.787.272 geriledi. Balinaların 2.8 trilyon dolar üzerinde SHIB satması oldukça dikkat çekici. Verilere göre bu balinalar sadece bir gece 1.4 trilyon SHIB sattılar. Peki, Ethereum balinaları neden durduk yere SHIB pozisyonlarını küçültüyorlar.

Piyasayı Yönlendiren Balinalar, SHIB ve Bu Altcoin'i Alıyor!

Balinalar neden 37.3 dolar değerinde Shiba Inu sattı?

SHIB kısa süre önce piyasada %3’lük küçük bir artış yaşadı. Böylece balinaları kâr fırsatını değerlendirmeye sevk etti. 1.5 trilyondan fazla SHIB satan balinalar, hodl sıralamasında üçüncü sıradan beşinci sıraya düşürmeye yetecek kadar SHIB sattılar. Böylece toplamda 19 milyon doları cebe indirdiler.

Pazartesiden beri Ethereum balinalar, SHIB’deki son artıştan büyük karlar elde etti. Bununla birlikte, ilk 100 ETH balina listesi her satıştan sonra tokeni rutin olarak satın aldığından balinalar tekrar geri dönebilirler. Balinaların bir sonraki çöküşte giriş pozisyonu alması ve düşüşlerden faydalanması muhtemeldir.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük meme token olan SHIB, geçtiğimiz ay %50’yı aşan aykırı bir ralli yaşadı. Bazı yatırımcılar meme token’in 0,01 dolarlık değere ulaşacağını umuyor. SHIB değeri artmaya devam ettikçe, Ethereum balinaları yakın gelecekte daha fazla SHIB satmaya çalışabilirler. Ancak günün rallisinden görüldüğü üzere bazen balinalarda zamanlama hatası yapabiliyorlar.

Dipten satın alan balinalar %9’un tadını çıkartıyor

Bugün gizemli bir balina, büyük bir işlemde 52.47 milyar Shiba Inu satın aldı. İşlemden sonra SHIB fiyatı %9’dan fazla değer kazandı. Etherscan.io verilerine göre anonim balina, yakın zamanda toplam 756.630 dolarlık SHIB satın alarak büyük bir işlem gerçekleştirdi. Balinanın şu anda cüzdanında 9,47 milyon dolar değerinde 657,40 milyar SHIB var.

Shiba Inu, 19 Ağustos’tan bu yana 0.00001254-0.00001387 dolar arasında işlem görüyor. Dün satan balinaların ardından bugün büyük satın alımlar eşliğinde güçlü bir ivme kazandı. Böylece, en büyük 1000 ETH balinası arasında en çok tutulan token konumunu geri kazandı. Kriptokoin.com olarak yükselişin perde arkasını bu yazıda aktardık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İzleme Listenize Girebilecek 4 Terra Altcoin’ini Tanıyalım! Terra ekosistemi, bu yıl Terra Luna’nın çökmesiyle yaşadığı tüm aksiliklere rağmen büyümeyi bırakmadı. Terra hala 1 milyar dolarlık büyüyen bir piyasa değerine sahip. Yazının devamında, analist Will Izuchukwu’nun Terra ekosistemi altındaki en iyi altcoin seçimlerine göz atalım....
Buğra Çağlar 25 Ağustos 2022