Reklamı kapat

Ethereum Bazlı Dev Altcoin Satılıyor mu?

Mesut İnan
Mesut İnan 30 Mart 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin.com – OmiseGo‘nun (OMG) arkasındaki şirket olan Omise’nin kurucusu Hasegawa Jun, Tayland’ın en zengin şirketi olan Charoen Pokphand Group’un (CP Group) 150 milyon dolara satın alma gerçekleştirdiğine dair öne sürülen raporları reddetti.

Kripto para haber yayını TheBlock tarafından yayınlanan raporlarda, 36.6 Milyar Dolarlık mal varlığıyla Forbes Asia tarafından dünyadaki en zengin ailelerden biri olarak sıralamada yer verilen Chearavanont ailesinin sahibi olduğu CP Group’’un ödemelerde kripto paraları kullanacak şirketleri devralma çabasında olduğu belirtiliyor.

Satın Alma Yok

Belirtildiğine göre Jun, böyle bir satın almanın gerçekleştiğini kabul etmiyor ve haberin kaldırılmasını ve bir özrün yayınlanmasını isteyerek TheBlock’a ulaştığını ileri sürüyor. Haber yayınının ortaya koyduğu söylentinin, Omise Holdings ve iştiraklerinin yanı sıra satın alma işlemini gerçekleştirdiği söylenen firmayı etkileme potansiyeline sahip olduğuna inanılıyor.

Ayrıca, Jun’un 30 Mart’a kadar cevap vermemesi ve taleplerine uymaması halinde TheBlock’a karşı yasal işlem başlatmayı düşündüğü bildiriliyor. Omise, özellikle Singapur, Japonya ve Endonezya’da da faaliyet gösteren Tayland’ın önde gelen ödeme hizmetleri sağlayıcılarından biri.

OmiseGo, 2017 yılında, eşler arası bir ödeme platformu oluşturmak için 25 milyon dolarlık bir token satışını gerçekleştirdi  ve OMG tokeninin satışı yoluyla fon topladı. CryptoCompare verilerine göre şu anda piyasa değeri itibariyle en büyük kripto para birimlerinden biri.

OmiseGo, ilk ademi merkeziyetçi/merkezsiz uygulamasını (dApp) geçen yılın Kasım ayında başlatmıştı. Rapor edildiği üzere, ağın birlikte çalışabilir, açık kaynaklı blok zinciri ağları aracılığıyla “finansal katılımı mümkün kılmayı” hedeflediği görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokoin.com’u Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

151 Milyar Dolarlık Kara Para Aklama Davasının Odağındaki Bankadan Bitcoin Uyarısı Bitcoin fiyatı Dengede ve Yükseliş Bekleniyor Swedbank, Kara Para Aklama ve Terörün Finansmanında Kripto Paraların Bir Araç Olduğunu Söylüyor Fiyatlar Toparlanmasına Rağmen İşlem Hacmi Düşük Seviyede Kriptokoin.com – İronik olarak, Swedbank artık kripto para birimi işlemlerine bir sınırlama...
Mesut İnan 31 Mart 2019