Reklamı kapat

Ethereum, Cardano, XRP: Haftaya Bu Seviyelere Hazır Olun!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
5 görüntülenme
Ethereum, Cardano, XRP: Haftaya Bu Seviyelere Hazır Olun!

Kripto analisti Filip L’ye göre, traderlar sert bir hatırlatma aldığından, Ethereum düşük seviyelerden işlem yapamıyor. Ayrıca analist, traderlar şimdilik sırtlarını döndüğü için Cardano (ADA)’nın çok uzaklaştığını söylüyor. Analiste göre, Ripple (XRP), kripto kışında bir deniz feneri. Filip L’nin ETH, ADA ve XRP analizlerini okuyucularımız için derledik.

“ETH, boğalar savaş planlarını görüyor”

Ethereum, tarihinde 2021’e kadar çok fazla ikili yola sahipti. Ancak, 2022’de basitçe düşüş eğilimine girdi. Şimdiye kadar kolaydı. Ancak, hem boğalar hem de ayılar için nerede, ne zaman ve nasıl trade yapacaklarını belirlemek artık çok daha zor hale geliyor. İyi, sağlam ve katı bir trade planı, bu piyasa ivmesinden sağ çıkmak için oldukça önemli.

Mevcut kuyruk riskleri bu nedenle ETH fiyatını eziyor. Bunlar arasında, enflasyon, doların bu yılki genel performansı ve Ukrayna’daki durum var. Bunların yanı sıra, 55 günlük ve 200 günlük SMA’daki teknik veriler yukarı yönü sınırlıyor.  ETH, 1.404 doların üzerine çıkacak durumda değil. Ayrıca, traderların uzun bir strateji için bazı pozisyonlar oluşturmaya karar vermeden önce 1.000 dolar civarında daha düşük seviyeleri beklediğini görecek.

ETH haftalık grafiği

Artış potansiyeli, yalnızca birkaç unsur yukarı doğru kırılırsa ve boğaların alet kutusuna eklenirse gelir. Çünkü, bu kilit seviyeler direnç yerine destek olur. Hedef, başlangıçta 2.695 dolar civarındaki bu önemli seviyeye ulaşmak. Bu da %120’lik bir fiyat artışı anlamına geliyor. Bu çok zor gibi görünse de, boğaların yalnızca yukarıda bir haftalık kapanış gerçekleştirerek hem 55 günlük hem de 200 günlük SMA’yı kırması gerekiyor. Bu yapıldıktan sonra, arada çok fazla büyük teknik sınır yok. Bu yüzden, 2.695 dolara sorunsuz bir şekilde yelken açması mümkün.

Cardano, kripto katliamındaki bir sonraki kurbanı fiyatlandırıyor mu?

Cardano fiyat hareketi, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz FTX serpintisi acımasız olduğundan, tüm panoda sorunlara ve kırmızı bayraklara işaret ediyor. Zaten kripto kışında, dondan kurtulmak için çok fazla faiz, nakit ve piyasa değeri yandı. Şimdi, FTX’in ardından jeopolitik sorunların yeniden canlanması, kripto trader’larının ADA’ya park ettiği son rezervleri ısıran çok fazla sorun haline geliyor.

Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) geçen yılın Kasım ayından bu yana 50’nin üzerine çıkamadı. Bu nedenle Cardano, satış devam ederken daha fazla traderın çekip gitmesi riskiyle karşı karşıya. Bu sürekli aşırı satış, ADA’nın hızlı bir şekilde kan kaybettiği anlamına geliyor. Trader ilgisinin önümüzdeki hafta tekrar azalmasıyla, Cardano fiyatının 0,280 doların altına düşmesi muhtemel. Bu durumda, RSI’da satın almanın devralmasıyla yeniden canlandığını görmeden önce muhtemelen 0,200 dolar veya 0,075 dolara düşecek.

Cardano
ADA haftalık grafiği

Yıl sonuna yaklaşırken, bir Noel rallisi olasılığı hala var. Cardano, 55 günlük Basit Hareketli Ortalama ile aynı hizada olan kırmızı alçalan trend çizgisine dokunarak ortaya çıkıyordu. Mümkün olan en iyi yükseliş sonucu, bu alanı kırmak ve haftalık kapanışın üzerinde olan 0,415 dolardaki ana seviyeyi devralmak olacaktır. Traderlar, rallinin bir parçası olmak için bir Kara Cuma satışıymış gibi birbirlerinin üzerine düşecekler. Böylece, patlayan alıcı tarafı talebiyle, fiyatın sadece iki hafta içinde hızla 0,500 dolara ulaştığını görecekler.

“XRP, her iki şekilde de gidebilir”

Ripple fiyatı, çok zorlu bir haftada haftalık kazançlarını koruyor. Ne yazık ki, boğalar fiyat hareketini 200 günlük Basit Hareketli Ortalamanın üzerine çıkaramadı. Yani, bu süreçte 0,3973 dolardan yukarıya çıkamadı. Olumsuz tarafı, boğalar, 0,3212 dolardaki kırmızı alçalan trend çizgisinden sıçramadan önce birkaç sent almaya hevesliydi.

Bu nedenle XRP, diğer bazı kriptolar gibi ağır bir şekilde kan kaybetti. Bununla birlikte, kripto piyasasındaki en yüksek aykırı değerlerden biri oldu. Zedelenmiş güven, traderların en iyi kartlara sahip olanları özenle seçmesini ideal hale getiriyor. XRP’nin, 200 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma ve önümüzdeki haftanın sonuna kadar 0,4974 dolarlık bir artış hedefi var. Bu nedenle kendisine tahsis edilen büyük nakit ile en iyi mahsul seçimi olarak görülebilir.

Cardano
XRP haftalık grafiği

Aşağı yönlü riskin, önümüzdeki hafta başka bir alt bacağı tetiklemesi mümkün. Bu yüzden, 200 günlük SMA’ya karşı üst taraftaki teknik ret tarafından tutuluyor. Bu, piyasaların bazı jeopolitik tetikleyiciler tarafından yeniden sarsılmasıyla el ele gidecektir.

Jeopolitik risklerin büyük bir düşüş tetikleyicisi olması muhtemel. Bu da XRP’yi aşağı doğru iter. İlki, 0,3000 dolar civarındaki kırmızı alçalan trend çizgisine karşı bir itme olacaktır. XRP bu alana tekrar girdiğinde, Kasım ayı için en düşük seviyeler basılmadan önce 0,2875 dolar seviyesinde bir test bekleyin. Kesinlikle, bu 0,2500 dolar, tetikleyicimizi bir sıçrama yakalamak için iyi bir aday gibi duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftaya Altın Fiyatlarını Etkileyecek Olaylar ve Seviyeler!
Haftaya Altın Fiyatlarını Etkileyecek Olaylar ve Seviyeler! Altın fiyatı, geçen haftaya ılımlı bir düşüş baskısı altında başladı. Ancak, hafta sonuna doğru aşağı yönlü bir düzeltme yapmadan önce çekişini yeniden kazanmayı başardı. Böylece altın, haftayı 1.750 doların üzerinde çok az değişiklikle kapattı. Piyasa analisti Eren...
Vural Erkan 2 hafta önce