Ethereum Değil: NFT Piyasasında Bu Altcoin Lider!

Cep Yakan En Pahalı NFT Projeleri ve 2023'ün En İyi Alternatifleri!
Cep Yakan En Pahalı NFT Projeleri ve 2023'ün En İyi Alternatifleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, NFT’ler, bir blockchain’de bulunan ve kopyalanamayan benzersiz şifreleme tokenleridir. Kripto piyasası duyarlılığı bozulduğunda, yatırımcılar genellikle NFT’lere akın edecektir. 2021’deki yıldız büyümesine rağmen, NFT’ler çok fazla ivme kaybetmiş gibi görünüyor. Genellikle Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri iyi performans gösterdiğinde, NFT fiyat tabanları düşer. Bybit ve Nansen’in raporundaki yeni bulgular, işlerin yanlış yöne gittiğini gösteriyor.

Bitcoin ve Ethereum ile NFT’ler arasında korelasyon var

Kripto piyasaları ve NFT fiyatları arasında belirli korelasyonlar görmek nadir değildir. BTC ve ETH gibi kripto para birimleri iyi performans gösterdiğinde, NFT fiyat tabanları düşer. Tersine, NFT taban fiyatları yükseldiğinde, BTC ve ETH biraz düşüş eğilimi gösterir. Bybit ve Nansen’in Eylül 2022 tarihli raporu bu korelasyonu oldukça iyi gösteriyor. Ayrıca, geniş NFT endeksleri sırasıyla yüzde 26.2 ve yüzde 16.7 oranında düştü. ETH’nin fiyatı ise YTD bazında yüzde 66 oranında azaldı. Bu NFT endeksleri genel olarak aşağı yönlü olsa da, Ethererum (ETH)a kıyasla kendi endekslerini tutuyorlar. Yüzdeler, her iki endeksin de Ethereum YTD’den daha iyi performans gösterdiğini doğruluyor.

ethereum

Ancak USD değerleri yüzde 74.9 ve yüzde 71.7 oranında azaldı. Bu açıdan bakıldığında, NFT’ler Ethereum’a karşı düşük performans gösterdi. NFT endekslerinin performansını BTC ile karşılaştırmaya değer. Şaşırtıcı bir şekilde, bu korelasyon güçlü bir şekilde azalmıştır. Bitcoin değer kaybetmeye devam etti, ancak iki geniş endeks ETH’de kazandı. Bununla birlikte, çeşitli üst koleksiyonlar Eylül ayında BAYC, MAYC, DigiDaigaku ve CryptoNinjaPartners dahil olmak üzere fiyat tabanlarının arttığını gördü. Tür açısından, oyunla ilgili NFT’ler, sosyal / meta / sanat varlıklarına kıyasla düşük performans gösteriyor. Bu nedenle, şimdilik, pazar sanattan ziyade sosyal odaklı NFT’lere odaklanıyor.

Solana NFT’leri ivme kazanıyor

Solana ve Ethereum, NFT endüstrisinin üstünlüğü için savaşmaya devam ediyor. Solana’nın büyüyen ivmesi, görünür olmasına rağmen biraz durdu. Eylül 2022’de birkaç hacim artışı kaydedilirken, Ethereum’un hacmi azalmaya devam etti. Rapor, sıfır telif hakkı projelerinin önemini göstermektedir. Ancak Magic Eden bu konsepte karşı çıkmaktadır. Bunun yerine, MetaShield, proje sahiplerinin isteğe bağlı telif ücretleri getirmelerine ve filigran seçme görüntüleri sunmalarına olanak tanır. Solana’nın ivme kazanmasına rağmen, Ethereum madencilik işlemlerinde sektöre öncülük ediyor. Bununla birlikte, basım hacmi neredeyse ortadan ikiye bölünmüştür.

ethereum

Solana’daki yeni projeler, Ethereum’a kıyasla en azından kısa vadede daha fazla işlem hacmi yaratmaya devam ediyor. Bu eğilim Ağustos ayında başladı ve Eylül ayında da devam etti. Genel olarak, Solana artık Ethereum’dan daha fazla NFT kullanıcısına sahip. Birim başına değer – USD cinsinden – her iki ağda da neredeyse aynı. Bu USD değeri 2022’nin başından bu yana önemli ölçüde azaldı. Her iki zincirin grafiği bu cephede neredeyse aynı görünüyor. Ortalamalar şimdi 30 dolara yakın ve NFT’leri daha uygun fiyatlı hale getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum Değil: NFT Piyasasında Bu Altcoin Lider!